Rachunek BritishGas - poważny problem

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez artis00777 » 20 mar 2009, 17:52 Rachunek BritishGas - poważny problem

Może ktoś z Was był w podobnej sytuacji jak ja lub jest w stanie mi pomóc.
Dwa lata temu wprowadziłem się do domu w który wynajmuję do dzisiaj.
Wszystkie rachunki oraz wszelkie zadłużenia opłacam regularnie. Rachunki za gaz płaciłem do tej pory w granicach 150 funtów na kwartał (3 miesiące).
Wczoraj dostałem kolejny rachunek - o mało nie dostałem zawału:

Obrazek

Obrazek

Jestem załamany bo pracuję na hotelu, mam poważne kłopoty w pracy a przy zarobkach 750 funtów i jest to dla mnie suma która mnie kładzie na kolana.
Za mieszkanie płacę 475 (pomijam tax i i inne opłaty). Gaz używam gdy jest naprawdę zimno a normalnie temperatura jest na poziomie prosektorium.

Dzwoniliśmy do BG wyjaśnić sprawę. Okazało się, że od 19 miesięcy nikt nie `spisał` stanu licznika. Nadmieniam, że co 3 miesiące przychodził człowiek i to robił.
Może ktoś mi podpowie jak rozwiązać tą sprawę. Jestem na pograniczu załamania nerwowego i nie wiem co robić.

artis00777
Początkujący
 
 
Posty: 17
Dołączył: 1 paź 2008, 15:21
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 20 mar 2009, 20:46 Re: Rachunek BritishGas - poważny problem

Przeciez musisz miec poprzednie rachunki i jakis dowod zaplaty. Jak placiles to wyslij im tylko fax z tymi zaplaconymi rachunkami i problem z glowy.

Powodzenia
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez majka20 » 20 mar 2009, 20:50 Re: Rachunek BritishGas - poważny problem

Cześć.
Straszna sprawa, ale być może rachunek jest prawidłowy. Ja zapłaciłam za gaz Ł506 za 5 miesięcy, wszystko było ok z rachunkiem.
Jedyne co możesz zrobić w tej sytuacji to znaleźć papiery które dostałeś przy wynajmie domu. Powinny one zawierać stany liczników. Zadzwoń do british gas , podaj stany liczników od momentu wprowadzenia, może to coś pomoże. Sprawdź również obecny stan licznika, być może jest to szacowana wysokość zużycia gazu i jest spora nadwyżka.
Powodzenia.

majka20
Początkujący
 
 
Posty: 14
Dołączyła: 17 wrz 2007, 14:15
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Adam » 20 mar 2009, 22:54 Re: Rachunek BritishGas - poważny problem

Witam
Na rachunku widac ze jest to rachunek za ostatnie 3 miesiace i ze ostatni rachunek zostal oplacony 23 stycznia.

Stany licznika sa przyblizone dlatego proponuje sprawdzic jaki jest teraz stan licznika, byc moze jest on duzo mniejszy niz na rachunku(05433) jesli tak to wystarczy do nich zadzwonic i podac im aktualne stany licznikow to przysla prawidlowy rachunek.

Chociaz stan z 11 marca nie jest przyblizony tylko jest podane ze ktos spisal licznik, ale mogl sie pomylic.

Mniej optymistyczna opcja to taka ze jesli faktycznie od 19 miesiecy nie mieli odczytow z licznika to rachunki przychodza wyliczane ze statystyk, jesli byly one zanizone to teraz bedzie trzeba to niestety wyrownac. Jesli to jednak ta gorsza opcja to jeszcze gorsze jest to ze calkiem niedawno byla podwyzka cen za gaz i w tym momencie za gaz zuzyty przed podwyzka placisz ceny obowiazujace po podwyzce.
Dlatego jesli przychodzi rachunek powinno sie sprawdzac stan podany na rachunku ze stanem faktycznym i jesli jest zawyzony lub zanizony najlepiej zadzwonic i poprosic o nowy rachunek.
Avatar użytkownika
Adam
Administrator
 
 
Posty: 769
Dołączył: 12 mar 2006, 18:45
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 33
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez agg » 20 mar 2009, 23:22 Re: Rachunek BritishGas - poważny problem

Wspolczuje Ci, masz tyle problemow :neutral:
niestety musze sie zgodzic z Adamem :-|
mieszkalam ze znajomymi ponad 2 lata w jednym domu, rachunki placilismy regularnie, co jakis czas ktos "spisywal" liczniki, jednak rachunki i tak byly estimated przy wyprowadzce poprosilam o koncowy rachunek i podalam aktualny stan licznika. mielismy do zaplaty prawie 600 funtow :roll:
jesli placiliscie 150 na 3 miesiace - to nieduzo, szczegolnie w sezonie grzewczym, wiec nic dziwnego, ze macie teraz niedoplate.

czlowiek caly czas sie uczy... bardzo waznym jest dzwonic co jakis czas do dostawcy i prosic o wyrownanie, zeby potem nie bylo niespodzianek :neutral:

moja rada to tylko zadzwonic i poprosic o rozlozenie tej platnosci na raty.
3majcie sie :neutral:
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

PostNapisane przez KA i PE » 21 mar 2009, 07:49 Re: Rachunek BritishGas - poważny problem

w zasadzie jak wyzej, jedyne co, to faktycznie jak adam zwrocil uwage, wiekszosc zuzycia wypada w ostatnim czasie. wynika to z faktu, ze dotychczas komputer wystawial rachunki szacunkowe. ostatni taki szacunek mial miejsce 21 dni przed odczytem. potem wprowadzili faktycznie odczytany stan licznika i dlatego pokazuje bardzo duze zuzycie przez 21 dni. po prostu do tego okresu dodali gaz zuzyty wczesiej, a nie rozliczony. mozna argumentowac, ze czesc tego zuzycia przypadnie na okres z przed podwyzki, choc zdaje sie ze ostatnio wielu dostawcow obnizalo ceny, wiec oni odpowiedza ze to i tak kozystniejsze rozliczenie jest. generalnie raczej rachunek trzeba zaplacic. byla mowa o tym problemie w trakcie podwyzek, i przestrzegali ze wiele osob moze miec problem z duzymi rachunkami. najlepiej jest ustalic sobie direct debit na jakims w miare realistycznym poziomie (za dom gaz okolo 80 - 100F, za prad okolo 40F) i placic to przez caly rok. w ten sposob bedzie nadplata jesienia, i niedoplata wiosna, ale generalnie bedzie sie to wyrownywalo.

artis00777, koszt roczny gazu w niewielkim, niestarym, przyzwoicie ocieplonym domu to okolo 1000F. jesli oczekujesz zeby za duzo wiekszy, starszy i mniej energetycznie wydajny dom placic o polowe mniej to jet nierealne niestety. jedyne co zasugeruje, to zeby ustalic z nimi direct debit, i poprosic o rozlozenie na raty. sa tez fundusze ktore sa ustanowione zeby doplacac do kosztow ogrzewania osobom malo zarabiajacym, mozesz sprobowac z nimi, ale raczej nie sadze....

pozdr

pe

KA i PE
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Patrykk » 21 mar 2009, 09:52 Re: Rachunek BritishGas - poważny problem

Estimated - to klucz do tego problemu i na pewno wiesz co to oznacza- wiec sprawdz stan licznika, obecny stan i zadzwoń do nich. za tydzień powinieneś dostać faktyczna kwotę za zużyty gaz :) ja mialem podobnie, troche strachu (ok 9500 funtów) ale po miesiacu wszystko sie wyjasnilo powodzenia

Patrykk
Początkujący
 
 
Posty: 24
Dołączył: 29 kwi 2007, 11:46
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez artis00777 » 21 mar 2009, 10:06 Re: Rachunek BritishGas - poważny problem

Patrykk napisał(a):Estimated - to klucz do tego problemu i na pewno wiesz co to oznacza- wiec sprawdz stan licznika, obecny stan i zadzwoń do nich. za tydzień powinieneś dostać faktyczna kwotę za zużyty gaz :) ja mialem podobnie, troche strachu (ok 9500 funtów) ale po miesiacu wszystko sie wyjasnilo powodzenia


Patryk! Dzwoniliśmy ale babka nie potrafiła odnaleźć naszego licznika! Po 30 minutach naciągania się odnalazł. Po 1,5 h naciągania ustalili mi raty 12x170 czyli 2040 funtów.

Zaproponowali sprawdzenie licznika. Ale obciążą mnie 60£ w przypadku gdy wszystko będzie w porządku.
Później rozładował mi się telefon.
Zadzwonię jeszcze raz dzisiaj.

artis00777
Początkujący
 
 
Posty: 17
Dołączył: 1 paź 2008, 15:21
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 21 mar 2009, 15:29 Re: Rachunek BritishGas - poważny problem

na pierwszej stronie masz cyfre 21055kWh, sprawdz to . skad to sie wzielo, bo to strasznie duzo, moze przez pomylke ktos wpisal 0 albo 5. i tak jak inni mowia, spisz stan licznika.
jesli jest spora roznica, to niech se przychodza i spisuja.
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez maxus » 21 mar 2009, 22:10 Re: Rachunek BritishGas - poważny problem

zużycie jak za kilka tysięc metrów powierzchni,wiele racji z poprzednich postów;estimate >sprawdz odczyty z rachunków i licznika i jeśli końcowy odczyt licznika jest przybliżony do tego na rachunku to po prostu się zepsuł, bo jeżeli masz standardowy dom ,a nie halę przemysłową, to nie masz się co martwić bo kocioł c.o nie przerobi tylu m3 gazu w tak krótkim czasie >>chba że chciałeś otruć sąsiadów ??.no problem.reklamuj rachunek.
pozd.
energetyka cieplna;gaz ,węgiel,para,energia__ale tutaj całkowicie inna licencjonowana państwowo branża??????>jaki głupi jest ten kraj?

maxus
Początkujący
 
 
Posty: 21
Dołączył: 24 sie 2008, 19:09
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Xara » 22 mar 2009, 00:16 Re: Rachunek BritishGas - poważny problem

Ten sam mam problem z gazem co Artis.
Dostalam podony rachunek.
Jak zadzwonilam powiedzieli mi ,ze to kara za to,ze nie otwieralam im niby drzwi do odczytu licznikow-dziwne,bo co pare miesiecy u nas byl jakis facio po drugie jesli nie wpuszczalam niby faceta do domu do odczytu licznika to na jakiej podstawie mi rachunki przysylali :?:
Kazdy rachunek zaplacilam w terminie!
Nie dali mi dojsc do slowa-mysle,ze z tymi rachunkami to jakas sciema wiele osob mi o tym ostatnio mowi :roll: ze maja podobne rachunki i sa zalamani!
Zeby nie rosly mi odsetki to kazalam im zalozyc teraz na karte ten gaz i mam minus 1000f!
czyli powoli mozna to splacac.Najgorsze jest tylko to,ze jesli doladuje 5f gazu to wykompie sie trzy osoby dosc szybko umyje garczki i juz gazu nie ma :mad:
a jesli nawet bym nie zuzyla tego gazu a byloby zaladowane to juz na drugi dzien tych pieniazkow nie ma co sa na karcie poprostu oni sobie je biora i nie wazne czy zuzyles czy nie.PARANOJA!
Nie wiem czy Citiziens Advice by cos pomoglo :?:
ja sie nad tym zastanawiam :roll:
Artis daj znac jak sie z nimi rozprawiles.

Xara
Rozeznany
 
 
Posty: 137
Dołączyła: 3 mar 2007, 03:29
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 22 mar 2009, 14:07 Re: Rachunek BritishGas - poważny problem

moze sie czepiam, ale czemu zuzycie gazu jest w kwh? a chyba powinno byc w m3.
i rzeczywiscie raczej nie mozliwe jest zuzycie 21 tys w 2 m-ce. zloz reklamacje, oficjalnie na pismie.
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 22 mar 2009, 16:25 Re: Rachunek BritishGas - poważny problem

kik1976 napisał(a):ale czemu zuzycie gazu jest w kwh?


na dole drugiego zdjecia masz odpowiedz.

kik1976 napisał(a): raczej nie mozliwe jest zuzycie 21 tys w 2 m-ce


KA i PE napisał(a):ostatni taki szacunek mial miejsce 21 dni przed odczytem. potem wprowadzili faktycznie odczytany stan licznika i dlatego pokazuje bardzo duze zuzycie przez 21 dni. po prostu do tego okresu dodali gaz zuzyty wczesiej, a nie rozliczony


to chyba wyjasnia ;-)

pozdr

pe

KA i PE
 
 

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 22 mar 2009, 17:00 Re: Rachunek BritishGas - poważny problem

a to skubancy :razz: to ja tyle przez rok zuzywam. tak czy siak, moze ktos tam sie pomylil, tylko jeszcze trzeba to udowodnic :roll:
a wogole p jakiego gwinta przeliczaja m3 na kWh :roll:
:?:
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez marzena311 » 12 cze 2009, 11:51 Re: Rachunek BritishGas - poważny problem

Ja od początku miałam problem z rachunkami jak wy na początku przyszło mi płacić około 1000 f za 3 miesiące gdzie wcześniej normalnie płaciłam rachunki.I wyszło szydło okazało się że doliczyli mi do mojego rachunku gaz który zużył poprzedni właściciel.Zadzwoniłam podałam im początkowy stan kiedy ja się wprowadzałam i powiedziałam ze zaległe zużycie niech płaci agencia która nie dopilnowała swoich interesów.Ale to nic gdy zmieniłam mieszkanie również opłacałam normalnie rachunki nawet pan przyszedł spisał stan liczników i wydaje się ze niby ok.Ale gdy dostałam rachunek za gaz na 900 f zjeżyłam się ,a okazało się ze pan który spisywał licznik żle spisał nr licznika pomyliła mu się 6 z8i dostałam rachunek kogoś na moje nazwisko ale sprawa się wyjaśniła i jest ok.Także sprawdzajcie dobrze numer licznika i stan licznika.

marzena311
Początkujący
 
 
Posty: 28
Dołączyła: 12 paź 2008, 18:06
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI