Zgubiony dowod:(

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez max255 » 27 sty 2010, 16:41 Zgubiony dowod:(

Witam,
jak w temacie zgubilem dowod a muse wrocic do kraju maksymalnie do tygodnia(paszportu nie posiadam)....paszport tymczasowy odpada nie mam 2 tygodni zeby czekac:(....posiadam jednak stary dowod osobisty tzn.jest juz w formie plastikowej karty(kiedys zgubilem i ktos mi odeslal w miedzyczasie zdazylem jednak wyrobic nowy-ten zgubiony wlasnie) z tym ze ten stary dowod jest przeciety na pol i posklejany:( chce jednak zaryzykowac i na nim przekroczyc granice....i moje pytanie jest takie czy uda mi sie ta granice z czyms takim przekroczyc? posiadam takze swistek z policji o zagubieniu dowodu.
Wiem ze moze troche glupie pytanie ale pisze jako desperat:(
Dzieki z gory za jakiekolwiek odpowiedzi:)

max255
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączył: 27 sty 2010, 15:44
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Bernii » 27 sty 2010, 17:46 Re: Zgubiony dowod:(

hmmm najlepiej zadzwon do ambasady i sie zapytaj .. jezeli bedzie potrzeba to ambasada powinna wystawic Ci kwitek potwierdzajacy tozsamosc na powrot do kraju ale pozniej na tym kwitku chyba juz nie mozna wyjechac z PL i trzeba dokumenty wyrabiac na miejscu.
najlepiej zadzwon do ambasady http://www.london.polemb.net/index.php?document=12
Avatar użytkownika
Bernii
Rozeznany
 
 
Posty: 250
Dołączył: 16 maja 2007, 09:09
Lokalizacja: Rzeszow/Birmingham
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez max255 » 27 sty 2010, 21:20 Re: Zgubiony dowod:(

juz tam sprawdzalem moga mi wydac ale jakisczas musze czekac a ja tego czasu nie mam:(...nie mail ktos kiedys podobnej sytuacji i iakos z tego wybrnal?

max255
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączył: 27 sty 2010, 15:44
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Nadijka » 27 sty 2010, 21:57 Re: Zgubiony dowod:(

A lecisz samolotem czy jedziesz autem? Może sprobuj dowiedziec sie bezposrednio w Dover czy na lotnisku jak oni na to patrza. Ale moim zdaniem tak jak mowi Bernii, to nawet jesli wyjedziesz, to bez dowodu juz nie wrocisz.

Nadijka
Rozeznany
 
 
Posty: 148
Dołączyła: 11 maja 2009, 12:12
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez max255 » 27 sty 2010, 23:24 Re: Zgubiony dowod:(

:)
droga ladowa:P
chodzi mi wlasnie zeby tylko wyjechac i sobie nowy dowod wyrobic:)ale mysle ze z wyjazdem nie powinno byc wiekszych problem ale sam nie wiem:(?

max255
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączył: 27 sty 2010, 15:44
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 28 sty 2010, 07:56 Re: Zgubiony dowod:(

nie jest tak prosto, Bo wyjeżdżając stąd anglicy mogą nic nie mieć w końcu od nich wyjeżdżasz, ale mogą się przyczepić francuzi - do nich wjeżdżasz. Paszport tymczasowy w jedną stronę może konsul wyrobić w 2 godziny, jeśli jest WAŻNY powód. A jeśli takowego nie ma, to raczej czeka Cię przełożenie wyjazdu.
http://www.londynkg.polemb.net/index.php?document=41
Proponuję lecieć samolotem :D

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2523
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez max255 » 28 sty 2010, 13:00 Re: Zgubiony dowod:(

...jechalem juz kilka razy i mi sie jeszce nie zdarzylo zeby we francji byla jakas kontrola...myslicie ze moga sprawdzac winnych krajach?

max255
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączył: 27 sty 2010, 15:44
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez pigggy » 28 sty 2010, 13:08 Re: Zgubiony dowod:(

Oczywiscie ze biedziesz mogl wrocic do kraju! Aby wjechac czy tez wleciec do Polski, wystarczy ze masz stary, niewazny paszport lub dowod. Do kraju musza Cie wpuscic bo jestes obywatelem. Sama mialam ten problem i nie mialam problemow na lotnisku tu w Anglii ani tam w Polsce!

pigggy
Raczkujący
 
 
Posty: 65
Dołączyła: 13 lut 2008, 18:13
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Nadijka » 28 sty 2010, 14:03 Re: Zgubiony dowod:(

Good afternoon.. You must bring the letter from the police with you and present it at the check in booth

Kind regards

Julie

Passenger Services Department
Norfolkline Dover-Dunkerque Ferries

Wyslalam meila do Norfolkline z zapytaniem czy w Twojej sytuacji mozesz przekroczyc granice i taka odpowiedz mi dali, nie wspominalam o posklejamym dowodzie, tylko ze zgubiles go i masz potwierdzenie tego z policji. Raczej nie bedzie problemu. Pozdrawiam

Nadijka
Rozeznany
 
 
Posty: 148
Dołączyła: 11 maja 2009, 12:12
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez max255 » 28 sty 2010, 14:29 Re: Zgubiony dowod:(

:)
Nadijka jestes wielka:)....wlasnie o cos takiego mi chodzilo:)...wielkie dzieki:)...masz u mnie kilka kolejek:P
P.S....Piggy ty też:P

max255
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączył: 27 sty 2010, 15:44
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez nom » 28 sty 2010, 15:29 Re: Zgubiony dowod:(

Witam.

Ja tez mam pęknięty dowód (mam już go około 6 lat) w dwóch częściach ale minimalnie i jakoś się trzyma i nie jest posklejany. Parę dni temu wróciłem do Polski miałem lot z Birmingham do Jasionki k. Rzeszowa skorzystałem z linii Ryanaira przy odprawie paszportowej w Birmingham pokazałem dowód puścili mnie bez problemów natomiast w Jasionce k. Rzeszowa przy odprawie paszportowej zapytał się mnie pracownik dlaczego mam pęknięty dowód i prosił abym następnym razem uporządkował dokumenty natomiast jakbyś miał stary paszport (ja mam już go ponad 9.5 lat) gdy miałem lot z Jasionki k. Rzeszowa do Birmingham przy odprawie paszportowej chcieli mnie zweryfikować pytając o miesiąc urodzenia:) a w Birmingham z takim paszportem nie mogli coś zeskanować czy coś takiego i pokazałem dowód i OK, na szczęście:) wczoraj złożyłem 2 wnioski o paszport i dowód i czekam na wydanie, bo ponownie lecę do UK.

Także napisze Ci nie warto ryzykować samolotem, bo mogą być problemy i konsekwencje. Może spróbuj wrócić do Polski autokarem z takim dowodem.

Powodzenia

nom
Raczkujący
 
 
Posty: 73
Dołączył: 28 sty 2010, 15:15
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Nadijka » 28 sty 2010, 20:57 Re: Zgubiony dowod:(

Nie ma za co. pozdrawiam, a o kolejki upomne sie później ;)

Nadijka
Rozeznany
 
 
Posty: 148
Dołączyła: 11 maja 2009, 12:12
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 29 sty 2010, 08:48 Re: Zgubiony dowod:(

max255 napisał(a):...jechalem juz kilka razy i mi sie jeszce nie zdarzylo zeby we francji byla jakas kontrola...myslicie ze moga sprawdzac winnych krajach?

Jeździłem już kilka razy (prom) i ZAWSZE była kontrola. Ino zarówno angielska jak i francuska są przy _wjeździe_ na prom. Nigdy przy wyjeździe :)

nom napisał(a):(...)wczoraj złożyłem 2 wnioski o paszport (...)

Ten drugi, to tak na wszelki wypadek - jakby Ci nie wydali na pierwszy? :D
Wiem wiem, :) ale tak to odczytałem i fajnie mi zabrzmiało i nie mogłem się oprzeć pokusie komentarza :)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2523
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez nom » 30 sty 2010, 14:11 Re: Zgubiony dowod:(

AdamBoltryk napisał(a):
max255 napisał(a):...jechalem juz kilka razy i mi sie jeszce nie zdarzylo zeby we francji byla jakas kontrola...myslicie ze moga sprawdzac winnych krajach?

Jeździłem już kilka razy (prom) i ZAWSZE była kontrola. Ino zarówno angielska jak i francuska są przy _wjeździe_ na prom. Nigdy przy wyjeździe :)

nom napisał(a):(...)wczoraj złożyłem 2 wnioski o paszport (...)

Ten drugi, to tak na wszelki wypadek - jakby Ci nie wydali na pierwszy? :D
Wiem wiem, :) ale tak to odczytałem i fajnie mi zabrzmiało i nie mogłem się oprzeć pokusie komentarza :)

Pozdrawiam


Hehe, wydają, wydają najpierw muszę odebrać dowód następnie z tym mogę odebrać paszport.

Pozdrawiam

nom
Raczkujący
 
 
Posty: 73
Dołączył: 28 sty 2010, 15:15
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 31 sty 2010, 02:15 Re: Zgubiony dowod:(

Heheh nie zrozumiałeś :P
Odczytałem, że złożyłeś 2 wnioski na paszport :D a nie 2 wnioski - jeden na paszport a drugi na dowód :P

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2523
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI