Strona 1 z 1

wynajem samochodu w UK

PostNapisane: 12 kwi 2011, 10:05
przez malaroksi
Przylatują do Nas przyjaciele z dziećmi i tak z racji tego że to będą dodatkowe 4 osoby potrzebowałabym dodatkowego samochodu by móc sie jakoś z nimi poruszać po kraju.
Skorzystałam z wyszukiwarki która była w temacie wynajmu samochodu za granicą , znalazłam firmę i auto i teraz mam pytanie , jak to wszystko wygląda w realu, bukować taki samochód wcześniej czy np tydzień przed wystarczy ,ceny znacznie wzrosną czy raczej bedzie bez zmian, jak z depozytem jest napisane że 70f za paliwo i 250 depozytu , czy rozumieć to tak że jeśli zwrócę auto zatankowane za 70 to mi wtedy zwrócą za paliwo lub mogę oddać puste i wtedy nie zwrócą?
No i depozyt oddadzą jeśli wszystko bedzie ok?
Jak z ubezpieczeniem? muszę sama ubezpieczyć się gdzieś czy oni już to jakoś ubezpieczają , co jest wymagane w ogóle do takiego wynajmu, oprócz prawa jazdy?
Może ktoś moze polecić jakąś firmę w okolicach Walsall? Ja się chyba zdecyduje na ALAMO ale jak to jest jak oni mi dadzą auto które mi się zaraz popsuje itd... chcę je tylko na 3 dni ale kurcze nie chcę się dać naciągnąć nikomu. No i czy są jeszcze jakieś ukryte koszty o których tak nigdzie nie pisze a potem przy zwrocie sie okazuje ze zamiast 250 f dopozytu odają 30 :)

Re: wynajem samochodu w UK

PostNapisane: 12 kwi 2011, 10:25
przez WLOD
Witam przewaznie wypozyczalnie maja nowe samochody do trzech lat takze awaria jest malo prawdopodobna co do samego wypozyczenia to musisz miec angielskie prawo jazdy minimum 25 lat placisz kaucje zwrotna w wysokosci ustalonej przez wypozyczalnie tylko dokladnie obejzyj samochod nawet najmniejsza ryska musi byc zaznaczona na dokumencie wydania bo jak nie to ci z kaucji wezma auta sa ubezpieczone a co do paliwa to kwestia negocjacji jezeli biezesz z pelnym to powinienes oddac z pelnym w inny przypadku masz zabrane z kaucji poza tym zadnych kosztow nie ma pamietaj sprawdz dokladnie auto bo wlasnie ludzie biora nie sprawdzaja a potem zamiast zwrotu kaucji dostaja tylko czesc

Re: wynajem samochodu w UK

PostNapisane: 12 kwi 2011, 12:41
przez malaroksi
ok dzięki , a czy kierowca ma ubezpieczenie na ten samochód czy musi dzwonić do swojej ubezpieczalni i się ubezpieczyć dodatkowo?

Re: wynajem samochodu w UK

PostNapisane: 12 kwi 2011, 21:53
przez malpa3000
Prawo jazdy i karta kredytowa to podstawa. Tak jak kolega wyżej napisał dokladnie oglądnij samochód, sprawdź czy nie ma najmniejszych rysek, jeśli zobaczysz to od razu je zgłośc, aby zaznaczyli to na formularzu. Z kaucją nie powinno byc problemu, jeśli faktycznie zarysujesz samochod lub go uszkodzisz to wtedy niestety, ale musisz za to zapłacić. Ubezpieczenie zależy od różnych firm, niektóre maja to już wliczone, w innych natomiast musisz dodatkowo zapłacic. Warto się o to dopytać lub doczytać na ich stronie. Ja bym zamwiła samochod wcześniej, z doświadczenia wiem, że im później tym drożej,no chyba, że zrobią jakieś promocje.

Re: wynajem samochodu w UK

PostNapisane: 26 kwi 2011, 11:55
przez Pani
zadnych angielskich prawo jazdy nie trzeba miec wystarczy polskie !!!
2 dokumenty potwierdzjace twoj pobyt pod danym adresem jednym z nich musi byc wyciag z banku a drugi np rachunek za gaz ! i to wszystko. samochod ogladaja za ciebie co do malutkich rysek nikt na to nie zwraca uwagi bo jak kamyczek uderzy na drodze i zarysuje to nie twoja wina.placi sie 200 lub 250 f kaucji ktora w ciagu tygodnia zwracaja po oddaniu samochodu. nie trzeba go czyscic ani myc po uzytkowaniu to jest ich praca i w to jest wyliczone wypozyczenie. nie trzeba zadnego ubezpiecznie kupowac jak na wlasny samochod ! mozna jedynie tylko za mala oplata wziasc ubezpieczenie na wypadek jakies stluczki z wlasnej winy ale to kosztuje grosze.

a jesli chodzi o paliwo to zawsze mozna albo kupic i zanatkowac w takiej firmie a jesli ne to daja tyle aby dojechac dopierwszej stacj benzynowej i tyle tez oczekuja aby bylo po zwrocie samochodu.

aha i nie trzeba miec 25lat aby wypozyczyc samochod .

prawo jazdy polskie
wyciag z banku
i jeszcze jakis papier potwierdzajacy adres zamieszkania