Zlobek dla maluchów i nianie

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

KobietaPostNapisane przez Agatula » 18 paź 2008, 06:34 Zlobek dla maluchów i nianie

Czesc samotnie wychowuje synka jestem nareazie w polsce ale mam zaniedlugo zamiar przyjechac do angli powiedzccie mi jak to wyglada bo slyszalam ze panstwo finansuje nianie ze jest jakis benefit ktory ja opłaca . A jak wygladaja Zlobki moze sa jakies plsckie ?
Prosze piszcie :)
Avatar użytkownika
Agatula
Raczkujący
 
 
Posty: 60
Dołączyła: 13 lut 2007, 16:23
Lokalizacja: Wednesbury
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 18 paź 2008, 08:33 Re: Zlobek dla maluchów i nianie

temat wlasciwie byl juz omowiony. zanim jednak dostaniesz dofinansowanie, to trzeba postarac sie o pare innych rzeczy, generalni emoze potrwac to nawet pol roku. zlobki - ceny gdzies od 80 /tydz w gore, nianki od 3, 50/h w gore. poszukaj w dziale rodzina i szkoly tam bylo to przewalkowane kilka razy.
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 18 paź 2008, 13:16 Re: Zlobek dla maluchów i nianie

Witaj Agatula, mam nadzieje że nie wyjezdzasz z Polski z myślą, ze jako samotna matka państwo Cię od razu przygarnie, zakwateruje, da pieniądze itd. Tak łatwo to tu nie ma. Najpiew musisz popracować, wyrobic Home Oficce , insurance number, potem składac wnioski i czekać , czekac, czekac.Znajomi na working tax credit i child tax credit czekają juz 11miesiecy .... W tym beneficie znajduje sie rubryka do zwrotu kosztow opieki nad dzieckiem za specjialne przedszkola lub opiekunki zarejestrowane w programie aprovall scheme. Mogą Ci zwrocic do 80% poniesionych kosztow. Co do złobkow Polskich to nie spotkałam sie z typowymi ale mozna zapewne gdzies trafic na jakąs Polską opiekunkę.
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2757
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez pawelanisia » 18 paź 2008, 21:55 Re: Zlobek dla maluchów i nianie

11 mcy na taxa??maja ludzie cierpliwosc.my czekalismy 4.ptem zadzwonilam do nich i spytalam dlaczego jeszcze nie ma decyzji w mojej sprawie.pan urzedas tlumaczyl sie brakiem ludzi,czasu itd.po tyg od rozmowy przyslali decyzje...poprostu trzeba ich maltretowac ciaglymi telefonami to rusza swoje angileskie kupry..pozdr

pawelanisia
Początkujący
 
 
Posty: 23
Dołączyła: 4 paź 2007, 11:21
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Agatula » 20 paź 2008, 08:25 Re: Zlobek dla maluchów i nianie

Tak tylko ja juz bylam w angli i przyznali mi working tax i wszystko mam inshurans namber tam moj synek sie urodzil. tylko poprostu rozstałam sie z facetem i zostalam sama z dzieckiem i mam zamiar wrocic spowrotem wiem ze juz child taxu nie dostaje bo skonczyl juz rok i chyba bede musiała na nowo papiery skladac mu. Zlobek juz załatwilam w west bromiwich POlski . TYko bede musiala znalesc prace i homo offis wyrobic. Tyle tego jest
a jak tam wyglada z Samotnymi Matkami?
Avatar użytkownika
Agatula
Raczkujący
 
 
Posty: 60
Dołączyła: 13 lut 2007, 16:23
Lokalizacja: Wednesbury
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 20 paź 2008, 08:32 Re: Zlobek dla maluchów i nianie

working tax credit i child tax credit musisz na nowo skladac, ale dopiero po podjęciu pracy, jezeli brałas cos nie pracując bedziesz musiała im zwrocic. Jako samotna matka bedziesz mogła starac sie o znizke na cauncil tax chyba 25% , oczywiscie dofinansowanie do mieszkania, ale jak juz wspominałam troche czasu im to wszystko zajmuje. Gdzie jest ten Polski złobek? Jakie są koszty?I czy jest on zarejestrowany tak by moc otrzymac w razie czego zwrot częsc kosztow z child taxu?
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2757
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Agatula » 20 paź 2008, 09:43 Re: Zlobek dla maluchów i nianie

Wiez jest on w West bromiwich koszt 105 funtow na tydzien
ale odstepne 80 musiz dac i z gory za piesiac
Avatar użytkownika
Agatula
Raczkujący
 
 
Posty: 60
Dołączyła: 13 lut 2007, 16:23
Lokalizacja: Wednesbury
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ilonek » 27 paź 2008, 07:54 Re: Zlobek dla maluchów i nianie

gdzie dokładnie jest ten żłobek na West Brom?a może wiecie lub znacie jakie sprawdzone żłobki dla paromiesiecznej dzidzi?
pozdrawiam
Avatar użytkownika
ilonek
Raczkujący
 
 
Posty: 77
Dołączyła: 25 sie 2008, 18:41
Reputacja: 2
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ŚWIAT KOBIET