MACIERZYNSKI I CO DALEJ?

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

MężczyznaPostNapisane przez ayrton1977 » 21 paź 2008, 09:44 MACIERZYNSKI I CO DALEJ?

WITAM
mam taki maly problem,w kwietniu urodzilam coreczke, urlop macierzynski konczy mi sie na poczatku grudnia.
Nie chce zaraz po urlopie wracac do pracy, tylko zajac sie jeszcze przez jakis czas wychowaniem swojego malenstwa.
Czy mozecie powiedziec mi, czy na takim "urlopie wychowawczym" naleza mi sie jakies zasilki,dodam ze pobieram child tax i child benefit, a chodzi mi o to czy nalezy mi sie jeszcze cos z Job Centre w tym okresie kiedy nie bede pracowala i wychowywala dziecko.
Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam wszystkie mamy
Ania

ayrton1977
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 4 sie 2008, 16:35
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 21 paź 2008, 09:58 Re: MACIERZYNSKI I CO DALEJ?

mozesz wziasc dodatkowe 13 tygodni bezplatnego urlopu. zadnych wiecej benefitow nie otrzymasz. poniewaz to wciaz jest urlop wiec nadal jestes zatrudniona u swojego pracodawcy. wszystkie zmiany musisz zglosic do revenue, ale o tym pewnie wiesz :)
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez ayrton1977 » 21 paź 2008, 10:01 Re: MACIERZYNSKI I CO DALEJ?

ok,dzieki a powiedz mi jeszcze czy w czasie urlopu macierzynskiego powinni naliczac mi normalnie urlop wakacyjny?bo na ten temat tez mam sprzeczne informacje(wg przepisow wychodzi ze tak,a pracodawca twierdzi ze nie)

ayrton1977
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 4 sie 2008, 16:35
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 21 paź 2008, 10:10 Re: MACIERZYNSKI I CO DALEJ?

ayrton1977, tu moze byc mały problem , bo przepisy przepisami a pracodawcy mają swoje odzielne przepisy, ktore powinnas miec wyszczegolnione na umowie o prace. Ja nawet nie wiedziałam ze został mi stary urlop do wybrania i kiedy wrocilam po macierzynskim do pracy miałam jeszcze 4tygodnie do wybrania co sie bardzo przydało , ale np.pracodawca nie pozwolił mi tego wybrac jednym ciągiem czyli 4tyg pod rząd tylko rozkładałam sobie po tygodniu, czasami po 2dni. A moja kolezanka ktora 3 tygodnie przede mna rodzila u swojego pracodawcy nie otrzymała urlopu, poszła z tym do osoby znającej sie na rzeczy no i okazało się ze na umowie miała zapisaną taką informacjie ze jezeli w danym roku urlop macierzynski pokrywa sie z urlopem wypoczynkowym nie bedzie on wykorzystany przed to przepada. :-|
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2757
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez ayrton1977 » 21 paź 2008, 10:16 Re: MACIERZYNSKI I CO DALEJ?

w umowie nie mam nic na ten temat napisane,wiec chyba wychodzi ze powinny obowiazywac przepisy kodeksu cywilnego
i jeszcze jedno,sa dwa rodzaje urlopu maciezynskiego:podstawowy 39 tygodni(platny) + 13 tygodni nieplatnego,zgadza sie?czy po skonczeniu urlopu platnego musze poinformowac pracodawce o tym ze chce wykorzystac jeszcze te 13 tygodni nieplatnego?

ayrton1977
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 4 sie 2008, 16:35
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 21 paź 2008, 10:45 Re: MACIERZYNSKI I CO DALEJ?

tak, musisz poinformowac pracodawce o tym, ze chcesz te dodatkowe 13 tyg. tylko musisz zrobic to wczesniej. najlepiej idz do HR i sie dopytaj, bedziesz miala pewnosc, bo tak jak malaroksi napisala kazdy zaklad ma swoje odrebne przepisy. ja(gdybym brala te dodatkowe 13 tyg) musialabym powiedziec 8 tyg wczesniej, ale u Ciebie moze byc inaczej. aha i dopytaj sie o urlop wypoczynkowy bo moze Ci sie nalezy. ja akurat wzielam caly przed pojsciem na macierzynski, przez co mi sie wydluzyl :)
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 21 paź 2008, 10:53 Re: MACIERZYNSKI I CO DALEJ?

tak, musisz 8tygodni przed planowanym powrotem do pracy poinformowac (najlepiej pisemnie)pracodawce ze zamiezasz isc na Additional Maternity Leave. Maxymalny czas trwania AML to 13 tygodni , jezeli nie wrocisz po 52 tygodniach(włacznie z macierzynskim) do pracy mozesz zostać zwolniona dyscyplinarnie. Nie musisz wykozystywac całosci 13tygodni mozesz wziasc dowolna ilosc oczywiscie cały czas informujac pracodawce o przewidywalnej dacie powrotu do pracy. Co do tego zaległego urlopu, przejdz sie do zakładu, wez forme na holideya wypisz odrazu z dniem zakonczenia macierzynskiego i oddaj , jesli odrzucą wniosek to niech ci odmowe uzasadnią na pismie. Moze jednak ci go dadzą. Powodzenia.
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2757
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Olusia85 » 28 paź 2008, 14:18 Re: MACIERZYNSKI I CO DALEJ?

dziewczyny a ja jestem na macierzynskim ale placi mi miasto bo pracowalam dla agencji.A mam takie pytanko czy po skonczonym urlopie macierzynskim moge sie naprzyklad starac z Job center o bezrobotne???????

Olusia85
Raczkujący
 
 
Posty: 92
Dołączyła: 14 lis 2007, 13:22
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ŚWIAT KOBIET