Zmiany ustawy o paszportach

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

KobietaPostNapisane przez Kitka » 11 mar 2010, 18:38 Re: Zmiany ustawy o paszportach

Nie wiem czy dobrze rozumiem :-| Tu będzie można złożyć wniosek a odbiór jest w Londynie? Gdzie trzeba zadzwonić, żeby się zapisać i kiedy?
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez asia.z » 11 mar 2010, 18:41 Re: Zmiany ustawy o paszportach

Tymczasowe paszporty wysylaja naszczescie do domu :-)

asia.z
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Dołączyła: 16 sty 2007, 16:37
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Kitka » 11 mar 2010, 19:00 Re: Zmiany ustawy o paszportach

To chyba znowu zmiana. Pierwszy nam przysłali to fakt, po drugi już musieliśmy pojechać.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez olivka » 11 mar 2010, 20:44 Re: Zmiany ustawy o paszportach

Kitka napisał(a):no i doopa bedzie trzeba jezdzic co rok, doczytalam w innym watku :evil:
to jakis zart chyba z ich strony.............masakra


Kitka napisał(a):Tu będzie można złożyć wniosek a odbiór jest w Londynie? Gdzie trzeba zadzwonić, żeby się zapisać i kiedy?

tak. bedziesz mogla zlozyc wniosek a adbior niewiem, pewnei moga wyslac.
musisz zadzwonic do tego polskiego domu w bham i sie zapisac,ale jak konsul ma byc w maju to niewiem czy juz sa zapisy.....
Avatar użytkownika
olivka
Zadomowiony
 
 
Posty: 803
Dołączyła: 25 lip 2007, 09:08
Lokalizacja: z Ksiezyca...
Reputacja: 6
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kwiatuszek1982 » 12 mar 2010, 09:58 Re: Zmiany ustawy o paszportach

dziecku mozna wyrobic w polsce dowod i nie musi miec ukonczone 13 lat.moj syn ma dowod a nie ma paszportu i ma dwa lata ,,paszport potrzebny jest tylko by wyjechac poza granice uni europejskiej wiec my zrobilismy mu dowod.

kwiatuszek1982
Początkujący
 
 
Posty: 19
Dołączyła: 21 wrz 2008, 13:48
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Kitka » 12 mar 2010, 14:16 Re: Zmiany ustawy o paszportach

kwiatuszek1982 Dziekuję Ci bardzo za tą informację! Coś mi właśnie nie pasowało, ale skoro nikt nie poprawił eweli119 to myślałam, że ma rację.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez asia.z » 12 mar 2010, 14:25 Re: Zmiany ustawy o paszportach

Tak sie wlasnie zastanawialam nad dowodami dla dzieci,potrzebny jest pesel.Nasze dzieci go nie posiadaja. :sad:

asia.z
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Dołączyła: 16 sty 2007, 16:37
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 2
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 12 mar 2010, 14:46 Re: Zmiany ustawy o paszportach

Wnioski o nadanie dziecku Pesel można złożyć w konsulacie wraz z wnioskiem o paszport 5-letni.
Mi się wydaje,że te zmiany dotyczą tylko pierwszego paszportu, następny to 5-letni, ale potrzebny jest polski akt urodzenia.
My składaliśmy wniosek o paszport 5-leni w styczniu, w zeszłym tygodniu odebraliśmy.

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez asia.z » 12 mar 2010, 16:37 Re: Zmiany ustawy o paszportach

Myslalam akurat o peselu do dowodow,nie do paszportow.

asia.z
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Dołączyła: 16 sty 2007, 16:37
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Kitka » 12 mar 2010, 17:03 Re: Zmiany ustawy o paszportach

Febuś Nie chodzi tylko o pierwszy paszport, ale o wszystkie do 5-go roku życia. Tu jest link do innego wątku, ostatni post przeczytaj http://bham.pl/forum/viewtopic.php?t=62 ... t&start=15

Mój synio pesel ma, wyrobiłam go w zeszłe wakacje w PL. jestem ciekawa za to, czy można wyrobic dowód, jak dziecko ani my nie jesteśmy zameldowani w kraju. Paszport sobie wymieniłam w PL w związku ze zmianą nazwiska i nie było z tym problemu. Nie mamy nowych dowodów za to, bo nie wymieniliśmy starych.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 12 mar 2010, 17:19 Re: Zmiany ustawy o paszportach

Kitka jakis czas temu w pl zostal zniesiony obowiazek meldunku, czyli nie musisz miec zadnego potwierdzenia zameldowania poprostu podajesz adres pod ktorym "przebywasz" i nie ma problemu, wiekszy problem moze byc z tym ze nie macie nowych dowodow bo za niewymienie ich na czas (ktory minal juz dosc dawno) sa jakies kary pieniezne o ile dobrze pamietam
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2129
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez asia.z » 12 mar 2010, 17:46 Re: Zmiany ustawy o paszportach

ewela119,a kiedy zostal zniesiony obowiazek meldunku?

asia.z
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Dołączyła: 16 sty 2007, 16:37
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Galadriela » 12 mar 2010, 17:49 Re: Zmiany ustawy o paszportach

ewela119 napisał(a):Kitka jakis czas temu w pl zostal zniesiony obowiazek meldunku, czyli nie musisz miec zadnego potwierdzenia zameldowania poprostu podajesz adres pod ktorym "przebywasz" i nie ma problemu, wiekszy problem moze byc z tym ze nie macie nowych dowodow bo za niewymienie ich na czas (ktory minal juz dosc dawno) sa jakies kary pieniezne o ile dobrze pamietam

ewela, nie mąć...
Obowiązek meldunkowy nadal istnieje, nie dotyczy jednak osób zamieszkałych za granicą, ponieważ meldunek jest poświadczeniem zamieszkiwania pod jakimś adresem w Polsce.
Dokładnie tak samo osób zamieszkałych za granicą nie dotyczy obowiązek posiadania dowodu osobistego, ponieważ mają oni jedynie PRAWO go posiadać.

- cytat stąd http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/3 ... _roku.html
"Obowiązek meldunkowy zostanie zniesiony dopiero od 1 stycznia 2014 r."


- cytat stąd http://www.mswia.gov.pl/portal/pl/364/4 ... mi_RP.html
"Obywatele polscy zamieszkujący poza granicami kraju mają prawo, a nie obowiązek posiadania dowodu osobistego.
Obowiązek ten ciąży wyłącznie na obywatelach polskich mieszkających w RP.
Złożenie wniosku o wydanie dowodu osobistego i odbiór dowodu osobistego wymaga osobistego stawiennictwa wnioskodawcy w organie gminy właściwym do wydania dowodu osobistego.
Nie ma możliwości pośredniczenia konsula RP, czy pełnomocnika przy wydaniu dowodu osobistego dla obywatela polskiego przebywającego poza granicami kraju."

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posty: 307
Dołączyła: 1 cze 2008, 18:00
Reputacja: 9
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 12 mar 2010, 19:33 Re: Zmiany ustawy o paszportach

http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiado ... 38529.html

Data 2008r. wtedy mowilo sie o tym duzo i glosno, zbraklo jednak informacji ze sprawa sie odwlekla, rzeczywiscie "odszczekuje" to co napisalam :oops:
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2129
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Kitka » 12 mar 2010, 21:21 Re: Zmiany ustawy o paszportach

Ok to jestem w sumie pocieszona :wink: W tym roku muszę wyrobić jeszcze roczny paszport a w wakacje zrobię mu dowód i będzie po kłopocie :grin:
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do RODZINA I DZIECKO