KURS ANGIELSKIEGO-KTO CHODZI (-Ł) I CO POLECA?:)

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...

MężczyznaPostNapisane przez VA » 24 sie 2010, 09:20 Re: KURS ANGIELSKIEGO-KTO CHODZI (-Ł) I CO POLECA?:)

cwircwirek napisał(a):Ja mam pytanie co do oplat za szkole. Kolega chodzil w zeszlym roku do MBC i placil okolo 300£. Teraz dostaje working tax i wiem, ze w tym wypadku placi sie tylko za materialy do nauki i egzamin, czyli jakies 60£.
Wiecie moze co stanie sie, gdy zacznie dodatkowa prace na weekendy i w zaleznosci od tego ile bedzie zarabial, zabiora mu benefity?? Jak to wplywa na oplaty w szkole w czasie trwania roku szkolnego?
Trzeba ich poinformowac i doplacic??

Nic się nie stanie, to nie jest City Council, nie sprawdzają zmian personalnych po rozpoczęciu kursu.

schmittka22 napisał(a):Hej
moja znajoma tez bardzo chcialabym rozpoczac jakis kurs angielskiego,czy np Esol mozna robic kiedy sie chce czy jest wyznaczony miesiac rozpoczecia nauki?bo sie nie orietuje

Brasshouse College ma bardzo surowe zasady w tej kwestii. Są 3 semestry (nie licząc kursów wakacyjnych) i rozpocząć naukę można tylko w tych terminach. Zapisać się można tylko na cały semestr, lub rok, aczkolwiek w jednym roku można zmieniać poziomy.
MBC już miało nieco luźniejsze zasady, jak się zrobiło miejsce to brali nowych studentów, jednak nie wiem czy się to nie zmieniło.
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

Dzieki VA, tak wlasnie myslalam, ale kolega troche panikowal wiec wolalam sie upewnic :-)

cwircwirek
Rozeznany
 
 
Posty: 114
Dołączyła: 11 gru 2008, 15:18
Reputacja: 1
Neutralny

no i tak.... byłam dziś w BMC:
cenowo tak jak cwircwirek wyżej napisała:)
kurs trwa roczek
na wstępny egz. (określenie levelu) umawia się "od ręki":)
no to tak chyba tyle:)
Avatar użytkownika
martizzo
Raczkujący
 
 
Posty: 57
Dołączyła: 18 cze 2010, 18:16
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

czyli wolne miejsca jeszcze sa?a kiedy martizzo zaczynasz????

schmittka22
Początkujący
 
 
Posty: 42
Dołączyła: 26 paź 2009, 18:35
Reputacja: 0
Neutralny

cały czas jest nabór-jak ja byłam dziś to 4ry osoby pisały test, z jednym chłopakiem babka robiła wywiad (usłyszałam tylko jak pytała go o aktualną prace, czy ją lubi, co robi i takie banały, pytała go też dlaczego chciałby się uczyć angielskiego:D)
a przede mną były 3 osoby na umówienie się na egz.... a spędziłam tam jakieś 5-6 minut:P
Pani była bardzo uprzejma, zapytała kiedy mogę przyjść na egz. (jutro mam), kazała mi przeliterować imię i nazwisko, bo zapisywała sobie w grafiku:)
co będzie dalej to będę jutro wiedziała:)

ale jak jesteś zainteresowana to po prostu wybierz się tam i załatwiaj wszystko do ręki:)
tylko pamiętaj żeby być przed 4pm. :-D
Avatar użytkownika
martizzo
Raczkujący
 
 
Posty: 57
Dołączyła: 18 cze 2010, 18:16
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

hejka
dzieki za odp,dokladnie to nie ja tylko moja znajoma:)tylko ona nie ma pojecia jak tam trafic,ja zreszta tez bo sama bym jej wytlumaczyla:p

schmittka22
Początkujący
 
 
Posty: 42
Dołączyła: 26 paź 2009, 18:35
Reputacja: 0
Neutralny

martizzo napisał(a):ile dokładnie trwa (chyba rok, ale nie mam pewności), kosztuje (podane jest że Ł300),


nie wiem jak w innych college'ach ale tam gdzie ja uczęszczam ( sandwell college ) rok kosztuje 525 fula (bez benefitów). Jesli jest benefit kurs jest za darmo. egzaminy też.
Avatar użytkownika
Przemek78
Rozeznany
 
 
Posty: 138
Dołączył: 13 maja 2007, 17:01
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 21
Pokojowy

wygoogluj sobie mapę, wydrukuj i w drogę:D adres podawałam wyżej:) bez problemu trafi Twoja koleżanka:)
Avatar użytkownika
martizzo
Raczkujący
 
 
Posty: 57
Dołączyła: 18 cze 2010, 18:16
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez sonik » 25 sie 2010, 17:51 Re: KURS ANGIELSKIEGO-KTO CHODZI (-Ł) I CO POLECA?:)

Martizzo jaki kurs wybrałaś i czego ciekawego sie dziś dowiedziałaś ? pozdrawiam

sonik
Początkujący
 
 
Posty: 14
Dołączyła: 8 maja 2008, 10:50
Lokalizacja: kielce
Reputacja: 0
Neutralny

KURS ESOL:)
przyszłam na umówioną godzine, dostałam część pisaną do zrobienia: opis 2 obrazków:D
po sprawdzeniu tej części egzaminująca mnie Pani od razu przeszła do pytań w części E3 (pominęła E1 i E2-poziomy początkujące, e1 jest najniższy).
Tam miałam kilka zadań z gramatyką do zrobienia, potem miałam ogłoszenie i kilka pytań do niego, następna część to było czytanie tekstu ze zrozumieniem i pytania do niego:)

no i tym razem mnie taki młody chłopak sprawdzał, bo Pani się w czasie jak ja pisałam to zajęła kimś innym (sporo ludzi było dziś, non stop i chłopak i babka byli kimś zajęci).

No i sprawdził mi odpowiedzi, po czym przeszliśmy do części gadania:P
ma kwestionariusz i na nim pytania, które Ci po kolei zadaje i robi notatki z Twoich odpowiedzi:D

No i tak sobie pogadaliśmy, i uznał, jaki mam poziom znajomości czyli do jakiej gr pozimem mogę iść:)-grupy nie wybierałam, on decydował.

i jeszcze potem wybierałam czy 3 razy w tygodniu (ta opcję wybrałam), czy 5 czy jak:P


następne spotkanie wyznaczył mi na 17 września w sprawie kiedy dokładnie zacznę zajęcia itd.:)

to chyba tyle z tego co się dziś ciekawego dowiedziałam:D
Avatar użytkownika
martizzo
Raczkujący
 
 
Posty: 57
Dołączyła: 18 cze 2010, 18:16
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez piit » 26 sie 2010, 21:11 Re: KURS ANGIELSKIEGO-KTO CHODZI (-Ł) I CO POLECA?:)

siema nie wiecie czy mozna gdzies chodzic na esol tylko w soboty? Obilo mi sie ze w south jest do wyboru 2 dni w tyg lub sobota

piit
Początkujący
 
 
Posty: 22
Dołączył: 25 sie 2010, 09:36
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez mena 33 » 23 wrz 2010, 21:06 Re: KURS ANGIELSKIEGO-KTO CHODZI (-Ł) I CO POLECA?:)

witam wszystkich,moze ktos mi pomoze,chce zaczac chodzic na sam kurs jezyka angielskiego ,najlepiej w soboty,slyszalam ze sa takie, trwaja po 2 godz,tylko nie wiem gdzie szukac bo jestem tu od niedawna ,nie chodzi mi o colleg,tylko zeby nauczyc sie jezykka bo kompletnie nic nie umie,przepraszam - :o yes

mena 33
Raczkujący
 
 
Posty: 78
Dołączyła: 8 mar 2010, 11:30
Reputacja: 0
Neutralny

Czesc wszystkim. Ja juz trzeci rok uczeszczam na kurs ESOL w Wallsal. Nowy budynek, ciepla atmosfera i calkowity zakaz rozmawiania na zajeciach w jezyku ojczystym. Zartowalam. Tak jak Martizzo napisala jest egzamin wstepny,ale jesli sie go zda za pierwszym razem to przechodzac na nastepny poziom bez niego. Sa dwa tak zwane ''levele'' poziom podstawowy i poszezony po ktorym mozesz udac sie na inne kursy takie jak fryzjerstwo czy biznes. Ukanczajac ''level 2'' uwazaja ze na tyle znasz jezyk ze mozesz dolaczyc do normalnych klas zawodowych.
Juz trzeci rok z rzedu chodze na zajecia, zwyle odbywaly sie we wtorkowe wieczory. Tym razem rozdzielono poziom 1 z 2, 1 chodzi dalej we wtorki, 2 w czwartki. Zajecia zaczynaja sie o godzinie 18 i trwaja do 20:45, ale zazwyczaj nauczyciele pozwalaja wyjsc wczesniej, bo autobusy itp.
Co do benefitow jesli posiadasz jak ja to za szkole zaplacisz £21,30. Tak szczerze i od serca polecam kurs ESOL naprawde mozna sie czegos nauczyc, a dla utrwalenia pokazuja codzienne sytuacje, rozmowy telefoniczne, rozmowy w towarzystwie itp.
Pozdrawiam serdecznie :mrgreen: :wink:

basiag20
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 15 gru 2007, 15:48
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez oXide » 24 wrz 2010, 15:06 Re: KURS ANGIELSKIEGO-KTO CHODZI (-Ł) I CO POLECA?:)

Proponuje Brasshouse. Maja super nauczycieli i poziom daleko zostawia Esol w tyle.
Avatar użytkownika
oXide
Stały Bywalec
 
 
Posty: 379
Dołączył: 23 lut 2007, 23:02
Lokalizacja: Wroclaw
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 24 wrz 2010, 15:56 Re: KURS ANGIELSKIEGO-KTO CHODZI (-Ł) I CO POLECA?:)

basiag20 napisał(a):...jest egzamin wstepny,ale jesli sie go zda za pierwszym razem to przechodzac na nastepny poziom bez niego.

Na kursy językowe nie ma czegoś takiego jak egzamin wstępny! Niczego nie trzeba zdawać, czy zaliczać!
Są tylko testy wstępne określające poziom języka, żeby trafić do grupy osób o podobnych zasobach wiedzy. Wrzucenie wszystkich do jednego gara nie miało by najmniejszego sensu.

Egzaminy wstępne są wyłącznie na kursy specjalistyczne (zawodowe), gdzie wymagana jest odpowiednia wiedza językowa, czy np. matematyczna.
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZKOŁY