Taxi.

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez xxxx30 » 16 kwi 2012, 12:54 Taxi.

Tak tylko chciałem dopytać jakie macie doświadczenia jeśli chodzi o taksówki w Bham. Może się zdarzyć tak, że będziemy jakiejś potrzebować i wtedy warto jest mieć gdzieś zanotowany numer. Więc jak to u Was jest? jeździcie czasami taxi? Jakieś polecane korporacje? czego się wystrzegać? No i jakie są ceny?
Avatar użytkownika
xxxx30
Rozeznany
 
 
Posty: 146
Dołączył: 14 kwi 2012, 10:03
Lokalizacja: Szczecin/Bham/Erdington
Reputacja: 6
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Nadijka » 16 kwi 2012, 14:31 Re: Taxi.

Z tego co sie orientuje kazda dzielnica ma swoje korporacje, bedac np na Edgbaston, pan z korporacji z Wednesbury niestety po nas nie przyjedzie.
Wydaje mi sie rowniez ze zawsze trzeba dzwonic po taksowki, bo te 'z ulicy' raczej sie nie zatrzymuja tak jak w PL (napisane na autach - 'advanced bookings only') ale nie probowalam zadnej zatrzymac wiec niewiem.
Moge polecic korporacje z West Bromwich - a2z cars, dojezdzaja w pare minut, wednesbury - crystal cars. Dalej nie znam niestety.

Nadijka
Rozeznany
 
 
Posty: 148
Dołączyła: 11 maja 2009, 12:12
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez vanilia » 16 kwi 2012, 14:33 Re: Taxi.

Jesli chodzi o taxi to kazda dzielnica ma swoj oddzial. Np jesli bedziesz na Sheldon a wezwiesz taxi z Erdingtonu to Ci powiedza, ze nie obsluguja tej dzielnicy. Ja zawsze zanim gdzies sie wybiore sprawdzam nr tel na taxi w necie. Cene ustal z gory z taksowkarzem, zawsze mozna sie potargowac. Wystrzegaj sie tzw Cab'ow to te zwykle czarne typowo angielskie taxi, one sa drogie
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 16 kwi 2012, 14:47 Re: Taxi.

a ja dzwonie po polaka jak jestem gdzies daleko bo zawsze malo bierze za kurs a jak nie to dzwonie po taxi z mojego rejonu.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez moloqu » 16 kwi 2012, 16:41 Re: Taxi.

ja uzywam nationwide jak sie na imprezy jedzie do centrum. przed koncem imprezy tez szybki telefon i wioza do domu za ta sama cene...

pozdro

moloqu
Raczkujący
 
 
Posty: 54
Dołączył: 12 paź 2010, 08:14
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez xxxx30 » 16 kwi 2012, 17:03 Re: Taxi.

no wlaśnie jak z cenami? za mile sie liczy czy jak? Pytanie moje głownie podyktowane jest tym, że przyjedziemy ze stansted do Bham na coach station czyli samo centrum. No i stamtąd trzeba się dostać jakoś do mieszkania - najprawdopodobniej na erdingtonie. Więc jaką korporacją bedzie najlepiej? I właśnie jakąś przykładową cene (z tego co mi mądry wujek google pokazuje to będzie około 4 mil) mniej więcej za przejazd z centrum powiedzmy do centrum Erningthon.

malenkagdz, możesz podać numer to tego polaka z taxi :]
Avatar użytkownika
xxxx30
Rozeznany
 
 
Posty: 146
Dołączył: 14 kwi 2012, 10:03
Lokalizacja: Szczecin/Bham/Erdington
Reputacja: 6
Neutralny

KobietaPostNapisane przez arahna » 16 kwi 2012, 17:39 Re: Taxi.

yenton taxi jest jedną z korporacji które obsługuja erdington... za kurs nie powinni wziąć więcej niż 10 funtów... myślę ze mogę ich spokojnie polecić

arahna
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączyła: 10 kwi 2012, 19:26
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez xxxx30 » 16 kwi 2012, 18:33 Re: Taxi.

thx i |+| for U :]
Avatar użytkownika
xxxx30
Rozeznany
 
 
Posty: 146
Dołączył: 14 kwi 2012, 10:03
Lokalizacja: Szczecin/Bham/Erdington
Reputacja: 6
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 17 kwi 2012, 09:15 Re: Taxi.

wysle ci na priv :)

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI