Okulista a NHS Tax Credit Exemption Certificate?

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...
Witam , szukam informacji odnosnie NHS Tax Credit Exemption Certificate Card . Konkretnie chodzi mi o okuliste gdyz slyszalam ze posiadajac ta karte badanie wzroku u okulisty jest darmowe jak i rowniez okulary . Czy moze ktos sie orientuje czy faktycznie te ,,najzwyklejsze ,, okularki ( szkla i ramki ) moge miec za darmo czy moze nalezy cos doplacac? czy moze sama musze za wszystko placic ze znizka ? Mam ta karte od niedawna co i tak nie zmienia faktu ze nie myslalam ze beda mnie czekac okularki :shock: Dzięki z góry za odpowiedzi:)

karolinqa2491
Raczkujący
 
 
Posty: 57
Dołączyła: 3 cze 2011, 21:45
Reputacja: 2
Neutralny

Tax credit exte...... upoważnia Cię do darmowej opieki medycznej to fakt. Jeśli chodzi o okulistę to proponuję specsaversa, jedno badanie masz gratic raz na 3-4 miesiące. oprawki gratis do pewnej kwoty jak chcesz lepsze to dopłacasz. Najlepiej dać się zbadać w dużym sklepie gdzie masz wybór oprawek większy. Jak co to pisz. Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posty: 451
Dołączył: 10 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 42
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez lori28 » 12 lip 2012, 06:28 Re: Okulista a NHS Tax Credit Exemption Certificate?

na ta karte okulary masz za darmo, oczywiscie zwykle oprawki, za lepsze trzeba doplacac
no i wybrany zaklad musi miec uslugi na NHS
Avatar użytkownika
lori28
Rozeznany
 
 
Posty: 136
Dołączyła: 24 lut 2012, 20:12
Reputacja: 2
Neutralny

Nie rób tylko tego błędu co ja. Poszedłem do pierwszego okulisty w bloxwich i zbadał mi lekarz wzrok. A dlatego że to był mały sklepik oprawki bezpłatne nie istniały a dolny poziom , który próbowali mi wcisnąć. ( po raz 1 się z tym spotkałem) kosztowały 150F.
Musiałem iść do ego sklepu ponownie i odebrać wyniki badań i z tymi wynikami pójść do większego ( specsavers) walsall i tam miałem dopiero darmowe lub za dopłatą. Oprawki do 45F masz gratis a wybór spory. Ja dopłacałem bo jestem diabelnie wybredny jeśli chodzi o okulary. Mam nadzieję że pomogłem. Serdecznie pozdrawiam


uprzedzając komentarze: Nie mam żadnego interesu jeśli chodzi o duze sklepy, poprostu mają większy wybór darmowych oprawek. :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posty: 451
Dołączył: 10 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 42
Pokojowy

głupio zapytam a czy szkła sa za free? czy tez jest jakas opłata?

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 582
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

To ja tez mam pytanko:) i moze ktos bedzie znal na nie odpowiedz. Jestem w ciazy i wczoraj mialam wizyte u poloznej, poniewaz mam czeste bole glowy kazala zrobic mi badanie wzroku,pobieram working tax credit ale nie mam tej karty, takze nie wiem czy za to badanie bede musiala cos placic czy nie a jesli tak to ile to kosztuje??

dorotamakota
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączyła: 26 cze 2007, 09:22
Reputacja: 0
Neutralny

Prawda jest taka że jeśli masz working tax credit i masz papierek, nie musi być karta ( choć dziwne że jej nie masz) to szkła , badanie i oprawki do pewnej ceny masz gratis. z czego szkiełka zawsze gratis. W Polsce jest inaczej.

Co do Ciebie Dorota to jak będziesz robiła badanie to zapytaj lekarza o to by zrobił też pomiar ciśnienia w gałce ocznej. nie jest to standardowe badanie a w Twoim stanie i tak jest bezpłatne. Pomoże to pełniej zdiagnozować te bóle. Z mojego punktu widzenia nie za bardzo ufam lekarzom tutaj dlatego lepiej jest dać się konkretnie przebadać. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posty: 451
Dołączył: 10 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 42
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez ona79 » 12 lip 2012, 14:55 Re: Okulista a NHS Tax Credit Exemption Certificate?

dorotamakota,dostaniesz kartę,jak urodzisz dziecko.Nie wiem,dlaczego tak jest-moi znajomi,którzy mają working tak credit,ale nie mają child tax credit-nie maja też tej karty.Oczywiście leczą się za darmo i podstawową opiekę dentystyczna też mają.

ona79
Raczkujący
 
 
Posty: 93
Dołączyła: 22 gru 2011, 21:41
Reputacja: 1
Neutralny

ona79 to prawda. wydaje mi się że na tę białą kartę jest wniosek osobny. Co do opieki dentystycznej to jest ona naprawdę podstawowa.
Avatar użytkownika
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posty: 451
Dołączył: 10 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 42
Pokojowy

mozna dostawac working tax i nie dostac tej karty.zarobki powyzej 15200 funtow nie upowazniaja do tej karty niestety.sami mielismy przekroczone o 20 funtow i pani mi powiedziala ze sie nam nie nalezy

pavilon13
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 6 wrz 2011, 08:56
Reputacja: 0
Neutralny

Dziekuje Wam bardzo za odpowiedz!! Pozdrawiam.

dorotamakota
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączyła: 26 cze 2007, 09:22
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez lori28 » 12 lip 2012, 18:49 Re: Okulista a NHS Tax Credit Exemption Certificate?

biala karte przysylaja automatycznie jesli ktos dostaje minimum dwa zasilki (czyli np. working i child tax credit)
natomiast w ciazy naleza sie te uslugi NHS co na ta wlasnie biala karte tylko trzeba miec certyfikat jakis i tu nie jestem pewna czy to polozna go wydaje czy trzeba gdzies aplikowac
Avatar użytkownika
lori28
Rozeznany
 
 
Posty: 136
Dołączyła: 24 lut 2012, 20:12
Reputacja: 2
Neutralny

ja dostałam biała karte automatycznie...nigdzie o nią sie nie starałam ;) dzieki za odpowiedz o szkłach jak wróce z wakacji skikne do okulooga;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 582
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez piok » 12 lip 2012, 19:39 Re: Okulista a NHS Tax Credit Exemption Certificate?

hunteros30 z tym ze szkla zawsze gratis nie zgodzilabym sie gdyz w grudniu robilam sobie tutaj okulary i tez myslalam ze szkla bede miala gratis po czym okazalo sie po badaniu ze musze zaplacic za nie 200 funtow poniewaz mam dosc duza wade, jezeli ktos ma mala i zwykle szkla to za darmo sa. pozdrawiam

piok
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 12 mar 2011, 08:50
Reputacja: 0
Neutralny

piok napisał(a):hunteros30 z tym ze szkla zawsze gratis nie zgodzilabym sie gdyz w grudniu robilam sobie tutaj okulary i tez myslalam ze szkla bede miala gratis po czym okazalo sie po badaniu ze musze zaplacic za nie 200 funtow poniewaz mam dosc duza wade, jezeli ktos ma mala i zwykle szkla to za darmo sa. pozdrawiam



Na białą kartę masz szkła gratis. Moja wada to +3 Zależy jeszcze gdzie robisz bo nie sądzę żeby większy sklep obciążył Cię za szkła.
Avatar użytkownika
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posty: 451
Dołączył: 10 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 42
Pokojowy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ZDROWIE