Jak załatwić dziecku paszport?

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez madbrain » 20 cze 2012, 14:19 Re: Jak załatwić dziecku paszport?

Moze jest tak jak mowisz ale ty masz status samotnej matki(wywnioskowalem to ze stwierdzenia 'moj partner' jesli sie myle to przepraszam). To ze ojciec jest w dokumencie nie daje mu pelni wladz rodzicielskich i mozliwe ze maja inne procedury. Jakby on sam poszedl do USC z papierami i twoim upowarznieniem notarialnym chocby z pieczatka 'samego premiera' to by zalatwil wielkie NIC. Nie napisalas czy dziecko ma twoje nazwisko bo jesli tak to nie ma to sie nijak do tego co ja napisalem odnosnie magicznej decyzji i uzupelnieniu dokumentu zagranicznego o nazwisko ojca(oczywiscie mowimy tutaj o dziecku urodzonemu w malzenstwie). Z tym zameldowaniem to wcale nie jest takie 'logiczne' skoro wymagani sa wszyscy wlasciciele lokalu jak jest ich wiecej niz jeden. Bo jak dziecko rodzi sie w Polsce to z automatu dostaje zameldowanie w miejscu meldunku matki bez pytanie wlasciciela matka moze byc nawet wynajmujaca taki lokal. Jak nie dostrzegasz jakie klody panstwo rzuca pod nogi i dla Ciebie jest to normalne zeby potrzeba bylo tyle zachodu do zalatwienia podstawowych dokumentow dla dziecka urodzonego poza granicami to masz tak samo zryte pod kopulka jak Ci co te procedury wymyslili.

madbrain
Raczkujący
 
 
Posty: 96
Dołączył: 13 maja 2011, 08:45
Lokalizacja: Bartley Green
Reputacja: 12
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 20 cze 2012, 21:38 Re: Jak załatwić dziecku paszport?

Moj partner nie jest moim mezem, ale nie mam statusu samotnej matki a ojciec dziecka ma pelna wladze rodzicielska. Dziecko ma jego nazwisko. Dla mnie calkowicie uczciwe jest ze wlasciciel lokalu musi wyrazic zgode na zameldowanie kolejnej osoby, w koncu po cos jest wlascicielem i zasada z meldowaniem dziecka urodzonego w Polsce moim zdaniem wlasnie powinna sie zmienic. Nie powinno byl mozliwosci zameldowania kogokolwiek gdziekolwiek bez zgody wlasciciela/wlascicieli. Pojsc do urzedu podpisac zgode to jest chwila, wymeldowac niechcianego "lokatora" to lata ciagania po sadach. Owszem niektore polskie procedury sa calkwicie bez sensu ale takie sa wszedzie, chociazby tu w UK. Dostajesz benefity na podstawie zeszlorocznych dochodow, jesli sie kwalifikujesz caly rok dostajesz pieniadze ktore musisz zwrocic jesli przkroczyles odpowiednia kwote w roku w ktorym pobierales swiadczenia nalezace ci sie na podstawie wczesniejszych dochodow. Osobiscie wlasnie z tego powodu musialam zwrocic ponad 500f. Takze nie psioczmy tak na ta Polske bo jeszcze wcale nie jest tak najgorzej, a jak ktos glowe ma nakarku i wie gdzie pojsc to jeszcze i tysiac zlotych becikowego dostanie :P
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2129
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez madbrain » 21 cze 2012, 07:14 Re: Jak załatwić dziecku paszport?

Ale czy Ty widzisz zwiazek pomiedzy eksmisja niechcianego/nieplacacego lokatora co jest zupelnie inna sprawa niz obowiazkek meldunkowy wprowadzony za PRL - z wyrobieniem podstawowych dokumentow dziecku urodzonemu poza granicami kraju, ktore wcale nie bedzie mieszkac pod danym adresem (mozliwe ze nigdy sie tam nawet nie pojawi) ale jest to wymagane zeby dostac podstawowy dokument/numer PESEL.
W UK jak zalatwiasz Birth Certificate nie musisz isc z landordem zeby moc wpisac adres pod ktorym mieszkasz z dzieckiem zeby wyrazil zgode zeby dziecko tam mieszkalo.
Benefity to inna bajka, same w sobie sa chore z zasady. Urzedy wpierw rabuja ludzi podatkami a potem oddaja im tylko czesc tej kasy, wedle wlasnego uznania, kupujac tym glosy na kolejne wybory.

madbrain
Raczkujący
 
 
Posty: 96
Dołączył: 13 maja 2011, 08:45
Lokalizacja: Bartley Green
Reputacja: 12
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 21 cze 2012, 07:41 Re: Jak załatwić dziecku paszport?

Zacznijmy od tego ze skoro to dziecko czy jego rodzice nie mieszkaja w Pl teoretycznie nie powinni miec tam meldunku, gdyz meldunek jest potwierdzeniem faktycznego przebywania pod danym adresem i jesli ktos w tym miejscu nie przebywa ponad 6 miesiecy mozna go wymeldowac administracyjnie w sumie bez wiekszych problemow. O takie to wszystko glupie :P
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2129
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez madbrain » 21 cze 2012, 09:07 Re: Jak załatwić dziecku paszport?

Moral z Twoich i moich doswiadczeni w tej materii jest taki ze jak przechdzi procedura rejestrowania dziecka to zalezy od widzimisie urzednika. Mi powiedzieli ze wymagana jest taka procedura(decyzja o uzupelnienie tlumaczenia Birth Certificate o nazwisko rodowe ojca) i koniec rozmowy, mimo ze jak wczesniej sie dowiadywalem to mi powiedzieli co innego w tym samym urzedzie, ze wystarczy orginal + tlumaczenie przysiegle i obecnosc obydwojga rodzicow (jak bylem 3 miesiace wczesniej). W Polsce urzednik jest udzielnym ksieciem na swoim poletku i nic mu nie mozesz zrobic, jesli sobie naciagnie jakis przepis ze podchodzi pod dana sprawe. Jak zaczniesz z tym walczyc to jest to jak kopanie sie z koniem. Nawet jak udowodnisz po dlugich walkach swoja racje to zarobisz przy tym pare 'kopniakow' i zwyciezca bedziesz jedynie 'moralnym'.

madbrain
Raczkujący
 
 
Posty: 96
Dołączył: 13 maja 2011, 08:45
Lokalizacja: Bartley Green
Reputacja: 12
Neutralny

KobietaPostNapisane przez jo14189 » 21 cze 2012, 14:33 Re: Jak załatwić dziecku paszport?

ile czasu czekaliscie na paszport i czy da rade przyspieszyc proces oczekiwania? to wazne
Avatar użytkownika
jo14189
Stały Bywalec
 
 
Posty: 306
Dołączyła: 21 lis 2011, 10:38
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 21 cze 2012, 15:49 Re: Jak załatwić dziecku paszport?

Ja tutaj w Londynie czekalam 6 tyg. Mysle jednak ze jesli masz naprawde wazny powod to daloby sie to pewnie jakos przyspieszyc, moze zadzwon i dowiedz sie u zrodla czyli w konsulacie
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2129
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez agg » 21 cze 2012, 20:40 Re: Jak załatwić dziecku paszport?

ewela119, a Malutka ma paszport polski? nie latwiej bylo brytyjski wyrobic? :wink:
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez malpa3000 » 21 cze 2012, 20:54 Re: Jak załatwić dziecku paszport?

agg napisał(a):ewela119, a Malutka ma paszport polski? nie latwiej bylo brytyjski wyrobic? :wink:



Z tym brytyjskim paszportem to wcale nie jest tak łatwo. Ja na przykład mam problem z countersignatory. Nie znam żadnych prawników, lekarzy itp. w mojej obecnej pracy żadny z menadżerów mi nie chce podpisać bo pracuje tam niespełna rok, a wcześniej kilka miesięcy dla jednej agencji, kilka dla drugiej... byłam u GP, ale niestety w mojej przychodni nie podpisują, pytałam midwife, helthvisitor i nikt się nie zgadza, byłam już nawet u prawnika, który kiedyś coś nam załatwiał i też nic. Już chyba wole jechać dwa razy do Londynu bo nie mam pojecia kogo tu prosić.

malpa3000
Rozeznany
 
 
Posty: 122
Dołączyła: 1 sty 2010, 21:10
Reputacja: 17
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 22 cze 2012, 07:33 Re: Jak załatwić dziecku paszport?

agg, tak obie maja polskie paszporty. Tak patriotycznie :D Wniosek zlozylismy w Bham jak byl konsul a po odbior B pojechal do Londynu. Przy najblizszym pobycie w Pl pewnie zrobimy jej dowod
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2129
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez jo14189 » 22 cze 2012, 19:56 Re: Jak załatwić dziecku paszport?

dzwonilam do konsulatu i dowiedzialam sie ze jest mozliwe otrzymanie paszpotru po 3 tyg za dodatkowa oplata a normalnie czekka sie 6 tyg jakby ktos pytal to news z dzisiejszego dnia
Avatar użytkownika
jo14189
Stały Bywalec
 
 
Posty: 306
Dołączyła: 21 lis 2011, 10:38
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 10
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez gumigu » 24 lip 2012, 13:55 Re: Jak załatwić dziecku paszport?

Adrian2712 napisał(a):Witam!A ja z kolei mam pytanie,gdzie można zrobić zdjęcia niemowlakowi,które nasi urzędnicy z konsulatu zaakceptują???

Zdjecie maluszkowi zrobisz w kazdym fotografie raczej,jedno co pamietam to ze chyba musi miec oczy otwarte na takie zdjecie.Troche to ciezko zrobic takiemu malemu, ale wkoncu sie uda.

gumigu
Początkujący
 
 
Posty: 39
Dołączył: 11 lip 2012, 18:54
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 24 lip 2012, 16:01 Re: Jak załatwić dziecku paszport?

Od kwietnia to zdjęcia pewnie już dawno zrobione i zapomniane...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2523
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 26 lip 2012, 09:57 Re: Jak załatwić dziecku paszport?

A tak w ramach info od 11 sierpnia znowu wrócą paszporty dla dzieci ważne na 5lat , mieszają jak mogą nie mogli od początku przy tym zostać...
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2757
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI