Paszport bez nr pesel

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez jo14189 » 30 lip 2012, 09:57 Re: Paszport bez nr pesel

justynab napisał(a):Hej niewiem czemu tak kombinujecie jak kon pod gorke, moje dziecko ma 4 latka skonczone, miala tylko dwa paszporty wyrobione a teraz ma D.O na 5 lat, chce wam sie co roku jezdzic do konsula czekac po to aby zlozyc wniosek i odebrac paszport?
Co do peselu wyslalam tesciowi akt urodzenia orginalny, przetlumaczyl na jezyk polski oczywiscie u tlumacza przysieglego, i wyslalam tez upowaznienie z skonsulatu z Londynu. Jak potem przylecielismy do Polski wyrobilismy Vanessce D.O na 5 lat i tyle. Pozdrawiam.


nie wiem czy wiesz ale od 11 sierpnia spowrotem beda wyrabiane paszporty dla dzieci na 5 lat, taki News
Avatar użytkownika
jo14189
Stały Bywalec
 
 
Posty: 306
Dołączyła: 21 lis 2011, 10:38
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Anastazja » 30 lip 2012, 09:59 Re: Paszport bez nr pesel

Informacja sprzed 15 min :)

Dzwonilam wlasnie do konsulatu i wiec tak jak pisalam wyzej,zeby wyrobic paszport tymczasowy na rok czasu dziecku ktore nie ukonczylo 5 roku zycia nie jest wymagany numer pesel!.Natomiast jest wymagany gdy paspzort wydawany jest na 5 lat.Wiec teraz gdy te paspzorty maja byc piecioletnie pesel bedzie obowiazywal.Kurcze musze mojemu go wyrobic i nie wiem czy upowazniac kogos w Polsce,czy wyrobic odrazu w konsulacie przy skladaniu wniosku o paszport(bo tak tez mozna) Tylko wtedy koszta sa dosyc spore,babka powiedziala mi ze okolo 100F bedzie to kosztowalo i czeka sie na pesel 3 miesiace.

Nie mam pojecia dlaczego niektre z Was zostaly blednie poinformowany i to przez pracownikow Konsulatu...
Avatar użytkownika
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posty: 820
Dołączyła: 1 sty 2007, 15:59
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez julka030308 » 30 lip 2012, 11:19 Re: Paszport bez nr pesel

Ja niewiem kto tam siedzi w tym konsulacie .Ja dzwonilam doslownie 2 minuty temu i pan powiedzial ze niema zadnej dodatkowej oplaty za wniosek o numer pesel pytalam go dwa razy i sprawdzal i nawet pytal kolezanki i powiedzial ze niema a kolezanka wyzej pisze o kosztach ok100f.Ja juz niewiem kogo sluchac.Niewiem ktora z nas zostala blednie poinformowana
Jeszcze pan powiedzial ze skoro niema takiej oplaty w tabeli oplat na stronie internetowej oznacza to ze za to niema oplaty.

Dodano: -- 30 lip 2012, o 11:34 --

Przeczytalam dokladnie tabele oplat na stronie konsulatu i niema zadnej oplaty dodatkowej za nadanie numeru PESEL .
Anastazja wiec to ty zostalas zle poinformowana przez pracownika konsulatu :(
Z drugiej strony takie osoby niepowinnybyc upowarznione do odbierania telefonow i udzielania informacji!!!
Pozdrawiam wszystkich i dzieki za przydatne informacje

julka030308
Rozeznany
 
 
Posty: 291
Dołączyła: 6 maja 2008, 16:05
Lokalizacja: solihull
Reputacja: -1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Anastazja » 30 lip 2012, 12:51 Re: Paszport bez nr pesel

No wlasnie tez przed chwila rozmawialam z kumpela ona mieszka w Edinburgu i ona rowniez mi mowi,ze za pesel wyrabiany przez konsulat nic nie placila i nie czekala 3 miesiace tylko niecaly miesiac wczesniej tez peselu nie wyrabiala ,probuje sie jeszcze raz do konsulatu dodzwonic by babe za przeproszeniem zjechac,ale nikt nie odbiera.
Pojade do Londynu pod koniec sierpnia by ten wniosek o paspzort i o pesel odrazu zlozyc i jak mi kaza cos za nadanie peselu placic to nie wyjde stamtad dopuki czarno na bialym nie przedstawia mi przepisow ktore o tym mowia,ze sie cos placi za ta usluge. :evil:
Nic tylko jakas skarge napisac,ze bledne informacje w tym konsulacie udzielaja.
Avatar użytkownika
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posty: 820
Dołączyła: 1 sty 2007, 15:59
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez karina78 » 30 lip 2012, 13:20 Re: Paszport bez nr pesel

teraz na szczescie od 11 sierpnia paszporty dla dzieci ktore nie ukonczyly 5 roku zycia tez beda wyrabiane na 5 lat :D nareszcie ktos pomyslal

Dodano: -- 30 lip 2012, o 13:25 --

dodzwonic sie do konsulatu to jakas masakra!!! Tez dzwonilam i wisialam na telefonie 3 dni...zanim ktos raczyl podniesc sluchawke :roll: powodzenia zycze

karina78
Początkujący
 
 
Posty: 32
Dołączyła: 16 lip 2009, 20:19
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez jo14189 » 30 lip 2012, 16:24 Re: Paszport bez nr pesel

prawdopodobienstwo ze podniosa sluchawke jest takie same jak wyrzucenie na 3 kostkach po 6 oczek :D ja 2 dni dzwonilam i pierwsze co powiedzialam gdy uslyszalam glos kobiety: no w koncu! bylo to troche bezczelne ale jak nie moglam przez 2 dni spokojnie zajmowac sie dzieckiem, gotowac czy sprzatac, to niestety ale w takich sytuacjach czlowiek traci cierpliwosc.
Avatar użytkownika
jo14189
Stały Bywalec
 
 
Posty: 306
Dołączyła: 21 lis 2011, 10:38
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez zuzia:) » 30 lip 2012, 21:17 Re: Paszport bez nr pesel

No to widzę że ilu pracowników w konsulu to tyle wersji :P
Dziewczyny to nie wiecie czy na wyrobienie samego numeru pesel trzeba sie zapisywać tak jak na paszport ?? Jeśli ktoś załatwi numer pesel to niech napisze jak to wyglada po sprawdzenie Pozdrawiam i dzięki wielkie z góry :)

zuzia:)
Raczkujący
 
 
Posty: 53
Dołączyła: 30 maja 2011, 14:19
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Anastazja » 31 lip 2012, 16:23 Re: Paszport bez nr pesel

Na innym forum znalazlam taki wpis:
1. Rodzice mieszkajacy za granica wystepuja o paszport w konsulacie.
2. Jezeli dziecko ma mniej niz 5 lat, dostanie wylacznie paszport na rok i pesel jest zbedny.
3. Wniosek o pesel dla dziecka mieszkajacego za granica sklada sie rowniez w konsulacie wraz z wnioskiem o paszport,wtenczas meldunek w Polsce nie jest konieczny.

O tym meldunku to tez slyszalam,ze nie konieczne jest meldowanie w Polsce,jesli o pesel wystepuje sie przez konsul.

Najlepiej jadac do Ambasady zabrac wszystkie niezbedne dokumenty nawet numer buta :P Zeby miec pewnosc ze wszystko odrazu sie zalatwi hehe.Bo ja juz na tel.nikomu nie wierze.
Avatar użytkownika
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posty: 820
Dołączyła: 1 sty 2007, 15:59
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez zuzia:) » 2 sie 2012, 21:30 Re: Paszport bez nr pesel

Nowe informacje :) http://www.londynkg.polemb.net/?document=31
I juz wszystko wiemy na ten temat :)

zuzia:)
Raczkujący
 
 
Posty: 53
Dołączyła: 30 maja 2011, 14:19
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Czarna123 » 2 sie 2012, 22:02 Re: Paszport bez nr pesel

czyli pesel bedzie potrzebny do wyrobienia tego paszportu 5letniego dziecku nowonarodzonemu?? :) bo czytam te posty i juz mozna oszlaec ktory jest poprawna informacja a meldunek tez bedzie musial byc????

Czarna123
Rozeznany
 
 
Posty: 191
Dołączyła: 31 maja 2012, 17:52
Reputacja: 9
Neutralny

KobietaPostNapisane przez zuzia:) » 2 sie 2012, 22:09 Re: Paszport bez nr pesel

wydaje mi sie ze tak Poniewaz zawsze przy rejestracji dziecka w USC jest wysyłany automatycznie wniosek o nadanie numera PESEL ( przynajmniej u mnie w mieście ) a z meldunkiem nie wiem - ale biorac pod uwage ze 3 lata temu nie obowiazało prawo meldunkowe [nie wiem jak teraz] meldunek nie jest potrzebny - ale to tylko takie moje domysły Zreszta w paszporcie nie jest wpisany meldunek

zuzia:)
Raczkujący
 
 
Posty: 53
Dołączyła: 30 maja 2011, 14:19
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 3 sie 2012, 20:35 Re: Paszport bez nr pesel

justynab, tez mam taki dowod dla syna, ale po pierwsze nie wszedzie polecisz na dowod, a jak wiadomo niektorzy sobie wyjezdzaja na wakcje w rozne zakatki swiata,.... po 2 jak juz wyzej bylo napisane wchodzi w zycie nowa ustawa i paszporty dla dzieci beda wydawane na 5 lat...
pozatym zawsze mozna wyrobic dziecku paszport brytyjski...poczta przysylaja do domu ;) pare opcji jest ;)
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez jo14189 » 3 sie 2012, 21:04 Re: Paszport bez nr pesel

nigdzie nie moge znalezc info czy paszport pierwszy bedzie na 5 lat? nr pesel jeszcze nie mamy wciaz czekamy, a spotkanie w konsulacie za tydzien. Probowalam dodzwonic sie do tych urzedasow ale jak zwykle problem z podniesieniem sluchawki. Moze ktos ma takie info?
Avatar użytkownika
jo14189
Stały Bywalec
 
 
Posty: 306
Dołączyła: 21 lis 2011, 10:38
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez zuzia:) » 3 sie 2012, 21:10 Re: Paszport bez nr pesel

jo14189 podobno do paszportu na 5 lat jest wymagany numer pesel ( jak pisze w linku który podałam wczesniej - do paszportu 5-letniego jest wymagany polski akt urodzenia )
Zresztą za tydz sie sama dowiesz wszystkiego stojac twarza w twarz z pełnomocnikiem konsula

zuzia:)
Raczkujący
 
 
Posty: 53
Dołączyła: 30 maja 2011, 14:19
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez karolinqa2491 » 5 wrz 2012, 07:05 Re: Paszport bez nr pesel

Hej dziewczyny :) Czyli wychodzi na to że pesel jednak potrzebny jest do tego paszportu ... tylko czy może któraś z was wie jak to wyglada jeżeli chciałabym upoważnic moja mame w Polsce do wyrobienia nr pesel i do przetłumaczenia aktu urodzenia w USC w PL ( bo polski akt tez jest potrzebny ;d) oczywiscie wysyłam jej akt ur , upowaznienie ale czy ono musi byc podbite przez konsula koniecznie bo niestety jechac do londynu to dla mnie naprawde spory problem mojego meza raczej nie puszcza z pracy no a ja sama z tymi małymi dwoma smerfami nie dam rady ... a moze da sie to jakos inaczej załatwic ?? prosze pomózcie ...


P.s I czy ta opcja ze w niektórych wypadkach konsul wyrabiał jednorazowo na podstawie angielskiego aktu urodzenia raczej juz nie aktualna...??

karolinqa2491
Raczkujący
 
 
Posty: 57
Dołączyła: 3 cze 2011, 21:45
Reputacja: 2
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI

cron