Mało populane imie w pl i uk dla dziewczynki

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

KobietaPostNapisane przez Steinik » 10 sie 2012, 21:05 Re: Mało populane imie w pl i uk dla dziewczynki

bogini u nas Helenka bylaby tez po babci meza,a franio po dziadku :)
ehh no zobaczymy kiedy w koncu Torpedka bedzie miala rodzenstwo..
Avatar użytkownika
Steinik
Stały Bywalec
 
 
Posty: 456
Dołączyła: 16 sty 2011, 09:50
Lokalizacja: Walsall/Bydgoszcz
Reputacja: 25
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez jo14189 » 10 sie 2012, 21:47 Re: Mało populane imie w pl i uk dla dziewczynki

mieszane pary to inna bajka jakbym ja byla w takiej sytuacji to nazwisko dalabym partnera a nie swoje, jak ktos ma zamiar tu zostac to tez zaden dla mnie argument, ja tez nie planuje wracac do pl ale jakos moje dziecko ma polskie imie, nie robie z niej na sile angielki bo nia nie jest i nigdy nie bedzie nawet jak bedzie w przyszlosci miala meza anglika to bedzie polka. W polsce tez znajduja sie takie dziwne osoby dajace obce imiona
Avatar użytkownika
jo14189
Stały Bywalec
 
 
Posty: 306
Dołączyła: 21 lis 2011, 10:38
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 10 sie 2012, 21:58 Re: Mało populane imie w pl i uk dla dziewczynki

jo14189, chyba nie rozumiesz, albo nie chcesz zrozumiec co czesc z nas probuje powiedziec :wink: dla Ciebie wlasnie Jessica Nowak brzmi tragicznie...
a wiesz, ze dla zdecydowanej wiekszosci ludzi w tym kraju takie polaczenia nie przeszkadzaja? dlaczego? bo sa tolerancyjni i nie zwracaja na takie rzeczy uwagi!

spotkalam sie z paroma starszymi osobami, ktore osiedlily sie w uk w czasach II wojny swiatowej. ze zwiazkow par polskich i mieszanych uroszily sie dzieci. maja rozne imiona i nazwiska i nikomu ze znajomych mi osob, to nie przeszkadza. nikt sie nie smieje, nie kpi. Pani Janina, byla Pania Dzanina ;) Pani Wladyslawa jest Lydia itd. kiedy po raz pierwszy poznalam pania Barbare z bardzo polskim nazwiskiem, myslalam ze jest polka... nie, Pani Barbara jest angielka, a nazwisko miala meza polaka... Anglikom jak widac mieszanka nie przeszkadza... tragiczne jest zostac kaleka, a nie fakt, ze komus nie podoba sie czyjes imie i nazwisko ;)

ciekawostka: w uk bardzo powrzechne jest uzywanie "ksywek". Np. pani Hilda nie chce byc nazywana Hilda tylko Jessie... i tak tez na nia wszyscy wolaja. Nikt nie zastanawia sie dlaczego, a po co, przeciez ma ladne imie. Po prostu. Jest to akceptowane w urzedach i innych publicznych placowkach. Nie wiem czy ktos kiedys zwrocil uwage, ze czesto w roznych formularzach jest zapytanie, "pod jakim innym imieniem jestes znany".

Nie wiem czy planujesz zostac w uk, jesli tak to nie zycze Tobie by Twoje dziecko zostalo kiedys wysmiane w "tragiczny" sposob z powodu swojego nazwiska, tak jak czynisz to Ty :roll:
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez jo14189 » 10 sie 2012, 22:10 Re: Mało populane imie w pl i uk dla dziewczynki

nie smieje sie z nazwisk tylko z imion do nich w zaden sposob nie pasujacych a to jest roznica. Widac ty nie rozumiesz o czym mowie. I podkreslilam jasno ze dla mnie dawanie obcych imion polskim dziecia jest smieszne ludzie i tak beda je dawac z czego bede miala wciaz ubaw. Mamy tyle pieknych imion ale widac lepiej dac emily a nizeli emilia, glupota wielka

Dodano: -- 10 sie 2012, 22:22 --

anglika nic nie przeszkadza bo i tak jest tu wiele narodowosci i wiele roznych dziwnych imion, a tego nie wiesz czy dziecko zostanie w uk czy wroci do pl. Polak powinien miec polskie imie takie jest moje zdanie. Dziwie sie ze rejestruja w pl te dziwne imiona
Avatar użytkownika
jo14189
Stały Bywalec
 
 
Posty: 306
Dołączyła: 21 lis 2011, 10:38
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez marzenka72 » 10 sie 2012, 22:34 Re: Mało populane imie w pl i uk dla dziewczynki

a moze Milenka?

Dodano: -- 10 sie 2012, o 22:34 --

a moze Milenka?

Dodano: -- 10 sie 2012, o 22:34 --

a moze Milenka?

marzenka72
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączyła: 10 gru 2010, 18:26
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 10 sie 2012, 23:30 Re: Mało populane imie w pl i uk dla dziewczynki

jo14189 napisał(a):nie smieje sie z nazwisk tylko z imion do nich w zaden sposob nie pasujacych a to jest roznica. Widac ty nie rozumiesz o czym mowie. I podkreslilam jasno ze dla mnie dawanie obcych imion polskim dziecia jest smieszne ludzie i tak beda je dawac z czego bede miala wciaz ubaw. Mamy tyle pieknych imion ale widac lepiej dac emily a nizeli emilia, glupota wielka

Dodano: -- 10 sie 2012, 22:22 --

anglika nic nie przeszkadza bo i tak jest tu wiele narodowosci i wiele roznych dziwnych imion, a tego nie wiesz czy dziecko zostanie w uk czy wroci do pl. Polak powinien miec polskie imie takie jest moje zdanie. Dziwie sie ze rejestruja w pl te dziwne imiona


Ja mysle ze wyrazilas raz swoje zdanie i chyba wystarczy? Nie musisz w kolko grzmiec o tym samym ze Tobie sie nie podoba. Ma prawo Ci sie nie podobac, a innym ma prawo nie przeszkadzac wiec odpusc juz sobie. Kazdy i tak zrobi po swojemu. Ja np na troche na przekor mlodsza corke nazwalam Hannah, niby po Polsku ale nie do konca. I wiesz co? Guzik mnie interesuje co o tym mysla inni. To moje dziecko i moja sprawa. A zmiana imienia czy nazwiska jak komus nie pasuje to wcale nie jest az tak skomplikowana sprawa, za 18 lat pewnie bedzie jeszcze latwiej i jesli ktorekolwiek dziecko poczuje sie skrzywdzone moze sobie zmienic swoje personalia na takie jakie bedzie mialo ochote
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2129
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez jo14189 » 11 sie 2012, 05:09 Re: Mało populane imie w pl i uk dla dziewczynki

ewela119 napisał(a):Ja mysle ze wyrazilas raz swoje zdanie i chyba wystarczy? Nie musisz w kolko grzmiec o tym samym ze Tobie sie nie podoba.


niestety jak ktos bajdurzy na moj temat musze to zdementowac. jak kolezance nie odpowiada moja opinia to probuje pokazac ze smieje sie z ludzkich nazwisk a smieje sie z czegos innego...
Avatar użytkownika
jo14189
Stały Bywalec
 
 
Posty: 306
Dołączyła: 21 lis 2011, 10:38
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez karmelek » 11 sie 2012, 07:08 Re: Mało populane imie w pl i uk dla dziewczynki

To i ja się dołączę i powiem że mam Julię :D i nie żałuję, w obu krajach nie sprawia problemów w pisowni i wymowie, jest śliczne choć ostatnio bardzo popularne :) ale mi to nie przeszkadza :)

karmelek
Rozeznany
 
 
Posty: 189
Dołączyła: 30 paź 2007, 08:47
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez jo14189 » 11 sie 2012, 07:48 Re: Mało populane imie w pl i uk dla dziewczynki

ja mam Martyne i rowniez nie maja z tym imieniem anglicy problemow. Julia piekne imie. Jak bede miala kolejna corke to prawdopodobnie bedzie miala na imie karolina

Dodano: -- 11 sie 2012, 07:57 --

lub milena ale to jeszce daleko do kolejnego maluszka wiec zdanie moge jeszcze 10 razy zmienic :)
Avatar użytkownika
jo14189
Stały Bywalec
 
 
Posty: 306
Dołączyła: 21 lis 2011, 10:38
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 10
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez -eMPe- » 11 sie 2012, 08:54 Re: Mało populane imie w pl i uk dla dziewczynki

To ja jeszcze wtrącę, bo tak piszecie o Jessice. Otóż ja nigdy bym tak swojego dziecka nie nazwał. Dlatego że moja siostra nazwała tak swoją suczkę border collie. Przy wyborze imienia, trzeba moim zdaniem uważać na te imiona psie i kocie. Imiona typu Lena, Lili, Nina, Jessie, Filip są psie. Kocie to Bonifacy, Kacper, Melchior, Tadeusz itd.
;)

-eMPe-
Rozeznany
 
 
Posty: 156
Dołączył: 23 sty 2008, 20:09
Reputacja: 19
Neutralny

KobietaPostNapisane przez danonek » 11 sie 2012, 08:56 Re: Mało populane imie w pl i uk dla dziewczynki

teraz to juz sama nie wiem ... mam jak narazie 1000 pomyslów na minute... bardzo dużo imion występuje i w pl i uk .... teraz to pojecia nie mam

danonek
Raczkujący
 
 
Posty: 83
Dołączyła: 12 lis 2011, 22:13
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 11 sie 2012, 09:12 Re: Mało populane imie w pl i uk dla dziewczynki

jo14189 napisał(a):lub milena ale to jeszce daleko

A moze melina? Piekne i nietypowe imie dla dziewczynki ;)
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez jo14189 » 11 sie 2012, 09:14 Re: Mało populane imie w pl i uk dla dziewczynki

tak z ciekawosci zaczelam szukac imion ktore sa takie same w obu jezykach i natchnelam sie na to:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Odpowiedni ... 4%99zykach

Dodano: -- 11 sie 2012, 09:21 --

krisbrumm, twoje zosliwe docinki mnie nie ruszaja. musisz sie bardziej postarac
Avatar użytkownika
jo14189
Stały Bywalec
 
 
Posty: 306
Dołączyła: 21 lis 2011, 10:38
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez danonek » 11 sie 2012, 09:25 Re: Mało populane imie w pl i uk dla dziewczynki

ja juz chyba te wszystkie strony znam na pamieć i już sama nie wiem a niechce przekombinować.... chociaż narazie caly czas mówimy do niej Lilka :)

danonek
Raczkujący
 
 
Posty: 83
Dołączyła: 12 lis 2011, 22:13
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Mean Girl » 11 sie 2012, 10:16 Re: Mało populane imie w pl i uk dla dziewczynki

U mnie od poczatku miala byc Miriam gdy sie mala urodzila to palnelam poloznej ze ma na imie Sarah :D bardzo podoba mi sie imie Nadia
Avatar użytkownika
Mean Girl
Raczkujący
 
 
Posty: 85
Dołączyła: 18 maja 2012, 09:08
Reputacja: -15
Wyśmiewca

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do RODZINA I DZIECKO

cron