Zdjęcie do polskiego dowodu

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez karolinqa2491 » 7 wrz 2012, 07:48 Zdjęcie do polskiego dowodu

czesc wam :) potrzebuje zrobic zdjecie swojemu dzieciaczkowi do polskiego dowodu osobistego . czy ktos wie czy moga mnie spotkac jakies trudnosci jesli poprosze fotografa o wykonanie zdjecia typowego w wymiarach i ustawieniu dla polskich dowodów ?? a jesli tak to czy znacie dobrego fotografa który mi takie zdjecie bez problemu zrobi ??

karolinqa2491
Raczkujący
 
 
Posty: 57
Dołączyła: 3 cze 2011, 21:45
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Czarna123 » 7 wrz 2012, 08:10 Re: Zdjęcie do polskiego dowodu

hej a to przez konsulat bedziesz wyrabiac mu dowod osobisty??? i to wtedy juz nie potrzebny jest paszport??

Dodano: -- 7 wrz 2012, 09:10 --

hej a to przez konsulat bedziesz wyrabiac mu dowod osobisty??? i to wtedy juz nie potrzebny jest paszport??

Czarna123
Rozeznany
 
 
Posty: 191
Dołączyła: 31 maja 2012, 17:52
Reputacja: 9
Neutralny

KobietaPostNapisane przez karolinqa2491 » 7 wrz 2012, 08:24 Re: Zdjęcie do polskiego dowodu

nie nie bede upowazniac mame w PL :) tylko potrzebne mi zdjęcie prawidłowe:)

karolinqa2491
Raczkujący
 
 
Posty: 57
Dołączyła: 3 cze 2011, 21:45
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez nikctom » 7 wrz 2012, 12:34 Re: Zdjęcie do polskiego dowodu

ja zrobiłam sama, znaczy najpierw zrobiliśmy , mąż pojechał załatwiać i okazało się że źle, więc na szybkiego postawiłam małą pod ścianę , włączyłam bajki i lekko z boku zrobiłam fotke :D szybko myk na kompa , wysłałam mailem do szwagra, ten obrobił i dał do drukowania :D wariatkowo
Załączniki
P6060009.JPG

nikctom
Początkujący
 
 
Posty: 48
Dołączył: 23 lut 2007, 12:27
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez karolinqa2491 » 7 wrz 2012, 14:40 Re: Zdjęcie do polskiego dowodu

Słodkie :) Ja mam troszke wiekszy problem gdyż moja córcia ma 2 tygodnie :)Dlatego myslałam żeby zrobić je u fotografa... tylko czy fotograf podoła??

karolinqa2491
Raczkujący
 
 
Posty: 57
Dołączyła: 3 cze 2011, 21:45
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez nikctom » 7 wrz 2012, 16:53 Re: Zdjęcie do polskiego dowodu

spróbuj, weź na pokazanie swój dowód/paszport i wytłumacz o co chodzi :) lub przytrzymaj dziecko za główkę na tle ściany i niech ktoś pstryknie fotkę , wtedy wrzuć do małej przeróbki na fotoshop , usuń widoczne ręce etc i już :) powodzenia

nikctom
Początkujący
 
 
Posty: 48
Dołączył: 23 lut 2007, 12:27
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez gosiulek » 7 wrz 2012, 18:37 Re: Zdjęcie do polskiego dowodu

takiego maluszka najlepiej polozyc na bialej poduszce, mozna ulozyc prawidlowo, zrob kilka wersji i niech wybiora ;-))

gosiulek
Początkujący
 
 
Posty: 48
Dołączyła: 6 maja 2008, 12:28
Lokalizacja: bIRMINGHAM-BYDGOSZCZ
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez jo14189 » 7 wrz 2012, 19:10 Re: Zdjęcie do polskiego dowodu

nikctom, ta fotka jest nieodpowiednia do dowodu dziecko ma za bardzo widoczny bok a wzrok powinien byc skierowany bardziej na aparat choc nie wprost. karolinqa2491, fotograf podola tylko wydrukuj mu kilka wzorow dowodowych zdjec z neta i pokaz mu sswoj zrozumie o co chodzi i z internetu wez wymiaryjakie maja byc (wojek google wszystko ci powie) ;)
Avatar użytkownika
jo14189
Stały Bywalec
 
 
Posty: 306
Dołączyła: 21 lis 2011, 10:38
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 10
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Przemko » 7 wrz 2012, 19:15 Re: Zdjęcie do polskiego dowodu

Moje zdanie jest takie zanim bedziesz martwic sie o dobre zdjęcie do dowodu to najpierw dowiedz się dokładnie czy USC w PL wyrobi dowód osobisty na podstawie upoważnienia dla Twojej mamy. Z osobistych doświadczeń wiem, że jest to raczej niemożliwe albowiem przy składaniu wniosku o dowód dla dziecka muszą być oboje rodzice osobiście. Mnie nie wyrobiono dowodu dla dziecka w Pl gdyz byłam sama bez ojca dziecka i nawet jego upoważnienie nic nie dało musieliśmy stawić się oboje. Wszystko zalezy pewnie od urzednika ale przepisy niestety (albo stety) sa wszędzie takie same.

Przemko
Początkujący
 
 
Posty: 15
Dołączył: 2 gru 2009, 14:56
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez alicja2809 » 7 wrz 2012, 20:02 Re: Zdjęcie do polskiego dowodu

Na New Street jest fotograf Snappy Snaps ktory robi profesjonalne zdjecia do dowodow i paszportow. Oglaszaja sie ze znaja regulacje wielu krajow i jezeli twoje zdjecie nie zostanie zaakceptowane, zrobia kolejne za darmo. Ja robilam tam zdjecia do polskiego paszportu i przeszly bez problemu. Pozdrawiam

alicja2809
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączyła: 28 lut 2008, 18:57
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 7 wrz 2012, 20:32 Re: Zdjęcie do polskiego dowodu

buahaha
nikctom napisał(a):(...) wtedy wrzuć do małej przeróbki na fotoshop , usuń widoczne ręce etc i już (...)

ale żeś pojechał po bandzie
Wiesz, czemu zdjęcia nazywają się dowodowe? Nie chodzi wyłącznie o profil i ustawienia, ale również o brak _jakiegokolwiek_ retuszu. Retusz zdjęć dawanych do dokumentów podlega pod fałszowanie dokumentów.
To tak na marginesie

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2523
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez kamix1234 » 7 wrz 2012, 20:43 Re: Zdjęcie do polskiego dowodu

potwierdzam ze do zlozenia wniosku o DO dla dziecka jest potrzebnych oboje rodzicow,u mnie w miescie nawet"znajoma w urzedzie" nie pomogla.chociaz,z kazdym miescie inaczej.no i pesel, i pl akt urodzenia

kamix1234
Raczkujący
 
 
Posty: 70
Dołączyła: 16 sie 2009, 21:48
Reputacja: 7
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 7 wrz 2012, 21:58 Re: Zdjęcie do polskiego dowodu

karolinqa2491 napisał(a):nie nie bede upowazniac mame w PL
nie ma opcji zeby upowaznic kogos do wyrobu dowodu osobistego dla dziecka. musza byc obecni oboje rodzice ktorzy podpisuja wniosek o wyrazeniu zgody........

Dodano: -- 7 wrz 2012, o 22:02 --

nikctom napisał(a): lub przytrzymaj dziecko za główkę na tle ściany i niech ktoś pstryknie fotkę ,
to zes pojechal:D a nie latwiej zrobic dziecku na lezaco na jasnym tle.........niz przytrzymywac glowke dziecku ...ktore nie jest w stanie utrzymac glowki sztywno.....

Dodano: -- 7 wrz 2012, o 22:07 --

ja robilam fotke u fotografa w PL, ale nasz maly mial okolo 4 mcy.. i tez ciezko bylo zrobic.. fotograf kazal posadzis go na kolanie zeby z tylu bylo widac tlo, a i tak pani w urzedzie sie czepiala ze nie patrzy wystarczajaco prosto.... wiec jejpowiedzialam ze jak zrobi lepsze zdjecie 4 miesiecznemu dziecku to bedzie mistrzem...
nikctom, te zdjecie nie jest dobre...raczej go nie zaakceptuja

Dodano: -- 7 wrz 2012, o 22:14 --

przykladowe prawidlowe zdjecia dzieci z dowodow osobistych

Dodano: -- 7 wrz 2012, o 22:16 --

karolinqa2491, swoja droga po co ci sie bawic w dowod skoro teraz wprowadzili paszporty 5letnie....
Załączniki
i477562.jpg
dowodowe.jpg
64212123.jpg
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez nikctom » 8 wrz 2012, 08:54 Re: Zdjęcie do polskiego dowodu

AdamBoltryk napisał(a):buahaha
nikctom napisał(a):(...) wtedy wrzuć do małej przeróbki na fotoshop , usuń widoczne ręce etc i już (...)

ale żeś pojechał po bandzie
Wiesz, czemu zdjęcia nazywają się dowodowe? Nie chodzi wyłącznie o profil i ustawienia, ale również o brak _jakiegokolwiek_ retuszu. Retusz zdjęć dawanych do dokumentów podlega pod fałszowanie dokumentów.
To tak na marginesie

Pozdrawiam


wg Ciebie sfałszowane ale wg pani urzędniczki - która poprosiła o usunięcie rysów ze ściany i rozjaśnienie tła - poprawione :)

jo14189, bogini8, zdjęcie zostało przyjęte przez urzędnika i córka otrzymała dowód :)

co do upoważnień to jak Przemko napisał wyżej - wszystko zależy od urzędnika, w naszym przypadku ja spisałam że upoważniam męża do wyrobienia dowodu , papier ten został podpisany przez urzędnika państwowego, dowód odebrała matka męża i przysłała nam do anglii :)

myślę że wszystko da się załatwić tylko zamiast głupiego "buahaha" wystarczy zwykły grzeczny uśmiech , ot taki rzadki ludzki odruch ;) a autorce postu życzę bezproblemowych urzędników :)
pozdrawiam

nikctom
Początkujący
 
 
Posty: 48
Dołączył: 23 lut 2007, 12:27
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 10
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 8 wrz 2012, 11:30 Re: Zdjęcie do polskiego dowodu

W kwestii dowodów, Waszych - różnych doświadczeń w zderzeniu z tym jak POWINNO być:
Czy prawo dopuszcza możliwość złożenia wniosku dowodowego i odbioru dowodu osobistego w imieniu drugiej osoby?
Składanie wniosku dowodowego i odbiór dowodu osobistego musi nastąpić osobiście.

Przy składaniu wniosku o wydanie dowodu osobistego wymagana jest obecność osoby małoletniej, jeżeli ukończyła 5 lat, osoby ubezwłasnowolnionej całkowicie oraz ubezwłasnowolnionej częściowo. Wniokodawcami:

- dla osoby małoletniej, która nie ukończyła 13-tego roku życia są rodzice lub ustanowieni przez sąd opiekunowie, albo jeden z rodziców lub ustanowionych przez sąd opiekunów wraz z pisemną zgodą drugiego rodzica lub opiekuna ustanowionego przez sąd, poświadczoną za zgodność podpisu przez organ gminy lub notariusza,
- dla osoby, która ukończyła 13-sty rok życia wniosek składa jeden z rodziców lub opiekunów ustanowionych przez sąd,
- dla osoby ubezwłasnowolnionej całkowicie pozostającej pod władzą rodzicielską wniosek składają rodzice albo jeden z rodziców wraz z pisemną zgodą drugiego z rodziców poświadczoną za zgodność podpisu przez organ gminy lub notariusza,
- dla osoby ubezwłasnowolnionej całkowicie niepozostającej pod władzą rodzicielską wniosek składa opiekun,
- dla osoby ubezwłasnowolnionej częściowo wniosek składa kurator.

Wniosek jest podpisywany przez osobę, która go składa - małoletni, który ukończył 13-sty rok życia składa swój podpis w miejscu przeznaczonym pod podpis, a rodzic lub opiekun ustanowiony orzez sąd podpisuje wniosek obok tego miejsca.

Dowód osobisty odbiera się osobiście, z wyjątkiem:

- małoletniego, który nie ukończył 13-tego roku życia - dowód odbiera jeden z rodziców lub opiekunów ustanowionych przez sąd,
- dla osoby całkowicie ubezwłasnowolnionej pozostającej pod władzą rodzicielską - dowód odbiera jeden z rodziców,
- dla osoby całkowicie ubezwłasnowolnionej niepozostającej pod władzą rodzicielską - dowód odbiera opiekun ustanowiony przez sąd,
- dowód osobisty wydany małoletniemu, który ukończył 13-sty rok życia może odebrać osobiście małoletni lub jeden z rodziców lub opiekun ustanowiony przez sąd,
- dowód osobisty wydany osobie ubezwłasnowolnionej częściowo odbiera ta osoba, albo kurator ustanowiony przez sąd.

Żródło: http://www.eurzad.szczecin.pl/chapter_51049.asp

To, że jedna Pani urzędniczka z drugą łamią prawo (ups, przepraszam, dla niektórych to będzie "naginanie"przepisów) i wydają DO babciom, ciotkom, i innym to ich brocha.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2523
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI