Paszport bez nr pesel

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez jo14189 » 5 wrz 2012, 07:24 Re: Paszport bez nr pesel

karolinqa2491, pierwszy paszport moze byc bez nr pesel ale bedzie to paszport na rok lub tez jakbys miala juz pesel i polski akt urodzenia to paszport bedzie na 5 lat. upowaznienie mozesz napisac na czlonka rodziny i ktos za ciebie moze to wszystko w pl zalatwic bez problemu ja tak upowaznilam siostre. info swieze sprzed 6 dni:)
Avatar użytkownika
jo14189
Stały Bywalec
 
 
Posty: 306
Dołączyła: 21 lis 2011, 10:38
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez daria.daria » 13 lis 2012, 14:19 Re: Paszport bez nr pesel

hej
nie wiem czy to komus pomoze, mam nadzieje, ze tak...:)
moje dziecko urodzilo sie 19. sierpnia i tu zaczal sie problem-nowa ustawa o paszportach 5-cio letnich 9nadal TYMCZASOWYCH!);/ na wizyte w POSK-u udalo nam sie zapisac na 01/10. Niestety z powodu braku informacji na stronie konsulatu, kilkudziesieciu prob dodzwonienia sie do szanownych panstwa i kilku mailach, bez odpowiedzi oczywiscie, myslalam, ze sie zalamie.
Jak to wszystko wygladalo potem? Otoz majac juz brytyjski akt urodzenia, podalam go mamie, ktora musiala przetlumaczyc go na jezyk polski. Wypelnilam tez wniosek o umiejscowienie aktu urodzenia w urzedzie stanu cywilnego w polsce. Jak podaja wiarygodne (?) zrodla- nie musze robic tego osobiscie-moga zrobic to dziadkowie na moja prosbe. Tylko oczywiscie panie urzedniczki i tak robily problemy!!;/
TAk sie zlozylo, ze w ciagu tygodnia wszystko udalo sie zalatwic-siostra przywiozla transkrypcje aktu urodzenia-polski akt Małej w 3 kopiach.
Na umowionej wizycie bardzo mily Pan (pozdrawiam!) prosil kolejno wypelniony wniosek(3 min nam to zajelo na miejscu), o zdjecie i o dokumenty. Kiedy podalismy mu polski akt urodzenia powiedzial: 'oo.. moga panstwo ubiegac sie o paszport 5cio letni!' na to ja (zdziwiona):'a mozna o jakis inny?' i wtedy to ten mily Pan wyjasnil, ze jak najbardziej mozna zlozyc wniosek o paszport na 1 rok, tak jak BYLO KIEDYS!! i jaki z tego moral?;]

czekam na paszport. Ma przyjsc poczta (dodatkowe 6 funtow). Dam znac o ile wogole go dostane, bo nie wiem jak jest z tym numerem PESEL;/ Nie pytalam ja i mily pan tez nie...;)

daria.daria
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączyła: 13 lis 2012, 13:57
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Anastazja » 13 lis 2012, 15:56 Re: Paszport bez nr pesel

daria.daria, No a w koncu o ktory paszport wystapilas? Bo jesli o tymczasowy na rok czasu to bez numeru pesel Ci go wydadza (do tymczasowych gdy dziecko nie ukonczylo 5 roku zycia pesel nie jest potrzebny) A jesli zlozylas o 5 letni to pesel automatycznie oni nadadza.
Avatar użytkownika
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posty: 820
Dołączyła: 1 sty 2007, 15:59
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez daria.daria » 13 lis 2012, 16:29 Re: Paszport bez nr pesel

dzięki za info:) pan powiedział, ze jak juz sie nameczylam żeby to załatwić, to ten 5cioletni bardziej sie 'opłaca'. Po czym dodał: po dwóch czy 3 latach i tak trzeba go wymienić ze względu na zdjęcie Maluszka:/

daria.daria
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączyła: 13 lis 2012, 13:57
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ivoneczka23 » 13 lis 2012, 21:15 Re: Paszport bez nr pesel

u mnie mama załatwiała pesel nie dalam zadnego upowaznienie wysłałam tylko akt urodzenia brytyjski który w polsce został przetłumaczony przez tłumacza przysiegłego i to tyle mawet mama chyba za mnie odbierala numer ja wyrabialam pesel w 2008 roku nie wiem czy sie cos od tego czasu nie zmieniło ;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 582
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez daria.daria » 14 lis 2012, 08:10 Re: Paszport bez nr pesel

i ja chcialam, zeby mama wyrobila nam numer PESEL. Do tego potrzebny jest meldunek, tak powiedzialy panie urzedniczki w moim rodzinnym miescie. Wtedy mozna zlozyc wniosek o nadanie numeru, ktory skladac moga tylko rodzice dziecka, oni potrzebni sa tez do jego odbioru(oboje!)

daria.daria
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączyła: 13 lis 2012, 13:57
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ivoneczka23 » 14 lis 2012, 16:22 Re: Paszport bez nr pesel

a tak prawda...meldunek załatwiła nam tez mama tak po znajomosci ;) ale wiem ze trzeba sie stawiac osobiscie

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 582
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 9 cze 2013, 14:00 Re: Paszport bez nr pesel

daria.daria, Powiedz jak w końcu dostałaś paszport ? Na 5 lat bez numeru Pesel ?
Chcę wyrobić dzieciom paszporty i nie mam Peseli ,wyrobią mi przez Konsulat ? Jak to w końcu z tymi opłatami ? Płacę tylko 30 f za paszport czy jeszcze coś za nadanie nr.Pesel ? Nie chcę nikogo fatygować w Polsce bo wszyscy zarobieni , a mi się nie śpieszy mogę dłużej nawet czekać na te paszporty...
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2757
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez daria.daria » 9 cze 2013, 14:30 Re: Paszport bez nr pesel

Hej:) dostałam paszport poczta tydzień wczesniej niż było napisane na potwierdzeniu. Paszport Mala ma 5cio letni a numer PESEL nadany:)
Radzilabym wyrobić dzieciom te na 1 rok. Te 5cio letnie, be pomocy kogos w polsce chociaż chyba sa droższe no i wczesniej trzeba umówić sie na osobna wizytę w konsulacie w dziale prawnym:/
Przepisy ciagle sie zmieniają. Moze coś udoskonalili jeśli chodzi o formalności

daria.daria
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączyła: 13 lis 2012, 13:57
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 9 cze 2013, 19:54 Re: Paszport bez nr pesel

Dzięki. Qrcze trochę mnie zmartwiłaś tym, że muszę odbyć osobną wizytę w dziale prawnym, myślałam że wydrukuję i wypełnię formę o nadanie numer pesel i zaniosę z wszystkimi dokumentami potrzebnymi do wyrobienia paszportów . Nie wiem czy dadzą mi roczne paszporty ,dzieci mają skończone 3 i 5 lat , a znając życie zanim uda nam się wyjechać do Pl to paszporty roczne znowu stracą ważność :(
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2757
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez daria.daria » 9 cze 2013, 20:28 Re: Paszport bez nr pesel

moze coś sie zmieniło? Warto sprawdzić a nie martwić sie na zapas!;) sprawdz na stronie ambasady:) pozdrawiam i powodzenia! xx

Dodano: -- 9 cze 2013, 21:33 --

A NAJWAŻNIEJSZE!!: dzieci urodziły sie w Polsce? Bo jeśli w UK, to '- złożenie za pośrednictwem konsula RP wniosku o wpisanie zagranicznych dokumentów stanu cywilnego do polskich ksiąg stanu cywilnego (transkrypcje)'
To znalazłam na stronie ambasady. Dotyczy oczywiscie dzieci urodzonych w Uk i majacych brytyjski akt urodzenia. To wtedy wlasnie trzeba sie w dziale prawnym umówić i poprosić o transkrypcje aktu urodzenia.

daria.daria
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączyła: 13 lis 2012, 13:57
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 9 cze 2013, 21:12 Re: Paszport bez nr pesel

Urodziły się tutaj , do tej pory wyrabiałam im paszporty 1 roczne które już 6 miesięcy temu straciły ważność ,akty są przetłumaczone ale jakoś nigdy nie było czasu zająć się tymi peslami ... Na stronie konsulatu wiadomości są na zasadzie masło maślane ,ja nie potrafię rozszyfrować tekstu typu UWAGA! Do złożenia wniosku o paszport 5-letni konieczne jest posiadanie nr PESEL. Jeżeli dziecko nie posiada nr PESEL, wymagane jest przedłożenie w chwili składania wniosku paszportowego polskiego aktu urodzenia dziecka, wydanego przez Urząd Stanu Cywilnego w Polsce.
Czyli co ? Pesel czy akt ? Akt i tak jest niezbędny więc jeśli nie mam tego numeru to wyrobią ten paszport czy nie ? Jutro będę po raz 200 tam dzwonić ale myślę, że gdybym dodzwoniła się z 3 razy, to za każdym razem uzyskałabym inną odpowiedź... Dzięki daria.daria, za odpowiedź .
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2757
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez daria.daria » 10 cze 2013, 05:34 Re: Paszport bez nr pesel

No wlasnie:/
Żeby wyrobić dziecku paszport 5cio letni potrzebny jest PESEL. Żeby dostać numer PESEL trzeba umiejscowic angielski akt urodzenia w polskim urzędzie stanu cywilnego. Tyle wiem na pewno:/ nie chce Ci namieszac, bo moze wszystko jest prostsze niż nam sie wydaje. Sama poszukam informacji i zaraz dam Ci znać;)

Dodano: -- 10 cze 2013, 07:14 --

Widzę, ze pojawił sie 'update' jeśli chodzi o sprawy paszportów;)
Na stronie znalazłam:
'UWAGA! Do złożenia wniosku o paszport 5-letni konieczne jest posiadanie nr PESEL. Jeżeli dziecko nie posiada nr PESEL, wymagane jest przedłożenie w chwili składania wniosku paszportowego polskiego aktu urodzenia dziecka, wydanego przez Urząd Stanu Cywilnego w Polsce.'
Czyli tak czy siak potrzebujesz tej TRANSKRYPCJI:/ albo zalatwianej w Polsce przez rodzine albo w konsulacie w dziale prawnym.
Jeśli już masz transkrypcje, składasz wniosek o paszport dla swoich dzieci:) jako 'transkrypcja' co znaczy: konsul wysyła akty urodzenia dzieci do Polski i umiejscawia je w polskim urzędzie stanu cywilnego w Twoim imieniu:) wtedy polski urząd wysyła polskie już akty urodzenia a Ty z nimi zgłaszasz sie znowu do ambasady( oczywiscie ze
Wszystkimi innymi dokumentami, zdjeciami itp.) i wypelniasz wniosek paszportowy. Numer PESEL nadadza automatycznie:)
Tak będzie NA PEWNO jeśli chodzi o dziecko które ukończyło 5 lat. Jeśli chodzi o młodsze, możliwe ze nie musisz przez to przechodzić, tylko ubiegać sie o paszport z BRYTYJSKIM aktem urodzenia(paszport znowu na rok). Podkreślam, ze to mi zaproponowano i do tego czasu moglo sie cos zmienic. Tym bardziej, ze Twoje dzieci miały już wyrabiane paszporty, mojego dziecka to był pierwszy paszport.
Pan powiedział, ze z paszportem tymczasowy musiałabym jechac do Polski i tam umiejscowic akt urodzenia Małej, nadano by Małej PESEL i przed końcem upływu ważności paszportu mogłabym ubiegać sie już o 5cio letni paszport.
Spróbuj poszukać czegoś na forach. Wydaje mi sie, ze nie jedna osoba ma z tym problem:/ a dodzwonić sie do konsulatu to jak znaleźć ogóle w stogu siana! Ja nawet pisałam kilka maili i nic:/

Dodano: -- 10 cze 2013, 07:20 --

A moze masz szanse pojechać do Polski? Jeśli Ci sie nie spieszy, to polec na pare dni, pójdz do urzędu i zrób to umiejscowienie. Ubiegać sie o PESELoze tylko oboje rodziców niestety... (Tak przynajmniej było u mnie w urzędzie ale podobno co urząd to inne zasady:/)
Jeśli już miałabys polski akt urodzenia to tak jak pisałam, numer PESEL dzieci nadany bedą miały poprzez konsulat w UK;) w momencie wyrabiania paszportu:)
Mam nadzieje, ze chociaż trochę pomoglam! Wiem, ze cieżko to wszystko wyglada...
ale Polacy Polakom lubią komplikowac życie:/

daria.daria
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączyła: 13 lis 2012, 13:57
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 10 cze 2013, 13:12 Re: Paszport bez nr pesel

daria.daria, Jeśli już miałabys polski akt urodzenia to tak jak pisałam, numer PESEL dzieci nadany bedą miały poprzez konsulat w UK;) w momencie wyrabiania paszportu:)
Mam nadzieje, ze chociaż trochę pomoglam! Wiem, ze cieżko to wszystko wyglada...
ale Polacy Polakom lubią komplikowac życie:/
Ufff Daria o to mi chodziło :) Ja mam już polskie akty urodzenia od kilku lat ,tylko nie mam tego numeru Pesel i chodziło mi o to właśnie czy podejdę do okienka z dokumentami o paszport a oni mi wyrobią od razu PESEL :) Ale z twojej wypowiedzi wynika właśnie że tak :) Teraz to pomogłaś bardzo :D
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2757
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez daria.daria » 10 cze 2013, 14:15 Re: Paszport bez nr pesel

Aaa no widzisz:D wiedziałam, ze nie ma sie czym martwić!;) paszporty beda do odebrania(albo przyjda poczta do domu) a w nich numery PESEL:)) powodzenia! Pozdrawiam;)

daria.daria
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączyła: 13 lis 2012, 13:57
Reputacja: 4
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI

cron