Transakcja na ebayu

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez chmiel » 20 cze 2013, 21:10 Transakcja na ebayu

Witam,

dwa tygodnie temu kupiłem cross trainer na ebayu (buy it now).W czasie transakcji gość zmienił cenę z 60 na 70 funtów. Napisałem do niego, że chcę kupić, ale cena była wcześniej inna.On na to, że 60 jest ok.
Wygrałem aukcję, odebrałem sprzęt, zapłaciłem mu 60 funtów wystawiłem pozytywa (on nie wystawił mi komentarza), a dzisiaj po dwóch tygodniach dostaję maila od niego( Just to let you know I have requested to cancel the transaction on the crosstrainer so I can remove it from ebay and get a final selling fee. You should receive a message from ebay asking you to accept.)

Oto email od ebay: (Reason for request to cancel the transaction: The seller says that you have purchased the item in error.)

Jeżeli ktoś może mi wytłumaczyć, czy dobrze rozumuję, gość chce uniknąć prowizji za sprzedaż cross trainera robiąc cancellation?


Dziękuję
A

chmiel
Rozeznany
 
 
Posty: 204
Dołączył: 5 sty 2008, 16:07
Lokalizacja: West Midlands
Reputacja: 13
Neutralny

KobietaPostNapisane przez sandru$ » 20 cze 2013, 21:20 Re: Transakcja na ebayu

Tak dobrze rozumujesz wiekszosc ludzi tak robi ale przewaznie pisza o tym wczesniej.
Avatar użytkownika
sandru$
Rozeznany
 
 
Posty: 120
Dołączyła: 13 paź 2008, 19:35
Reputacja: 20
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez bongorno » 21 cze 2013, 13:13 Re: Transakcja na ebayu

No dokladnie tak kombinuja, dales mu juz pozytywa wiec raczej nic juz nie wskóra

bongorno
Rozeznany
 
 
Posty: 266
Dołączył: 11 sie 2010, 01:08
Reputacja: 30
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Fok@ » 21 cze 2013, 20:13 Re: Transakcja na ebayu

No skoro pozytywny feedback to jak mozna podac powód ze kupiles/as przez pomylke. Czy w takim wypadku ebay obciąży ciebie za wystawienie aukcji?

sent from galaxy note 2
Avatar użytkownika
Fok@
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Dołączył: 11 maja 2006, 09:46
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 29
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez xerdox » 21 cze 2013, 20:22 Re: Transakcja na ebayu

poprostu odpisz do ebay ze nie wiesz o co mu chodzi... Kiedys znajomy zgodzil sie tak samo tyle ze potwierdzil ze kupil przez pomylke na koncu zostal obciazony kosztami.

xerdox
Rozeznany
 
 
Posty: 131
Dołączył: 14 lip 2010, 19:44
Lokalizacja: Wolverhampton
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez chmiel » 21 cze 2013, 20:27 Re: Transakcja na ebayu

Dzięki za Wasze odpowiedzi,

tak też myślałem, wolałem jednak zasięgnąć opinii innych osób.

chmiel
Rozeznany
 
 
Posty: 204
Dołączył: 5 sty 2008, 16:07
Lokalizacja: West Midlands
Reputacja: 13
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mirek_bham » 22 cze 2013, 21:31 Re: Transakcja na ebayu

Cześć.sorry że nie w temacie ale może ktoś miał już taki przypadek . Przesyłkę wysłałem first class ale gościu pisze mi że nic nie otrzymał .Potwierdzenie z poczty mam . Co z tym fantem zrobić?dzieki za podpowiedzi.

mirek_bham
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączył: 23 lut 2008, 22:17
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez sandru$ » 23 cze 2013, 06:04 Re: Transakcja na ebayu

Czesc mirek_bham,
Jakie potwierdzenie? zwykly rachunek czy wyslales to potwierdzonym listem za podpisem to jest wazne.
Jak zwykly rachunek z poczty to nic nie wskurasz bedziesz musial oddac kase jak za podpisem to dzwon na infolinie post office i pytaj gdzie Twoja przesylka.
Avatar użytkownika
sandru$
Rozeznany
 
 
Posty: 120
Dołączyła: 13 paź 2008, 19:35
Reputacja: 20
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez bongorno » 24 cze 2013, 14:55 Re: Transakcja na ebayu

Niech zapyta sąsiadów , bo tym leniom nie chce się drugi raz jezdzić i często po sasiedzku paczki zostawiaja . First class z tego co pamiętam jest za potwierdzeniem odbioru. Wejdz na stronę royal mail i sprawdz status przesyłki.

bongorno
Rozeznany
 
 
Posty: 266
Dołączył: 11 sie 2010, 01:08
Reputacja: 30
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez mirek_bham » 24 cze 2013, 18:53 Re: Transakcja na ebayu

Dzięki za pomoc case wróciłem gościowi przesyłke straciłem temat zakończony.

mirek_bham
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączył: 23 lut 2008, 22:17
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 27 cze 2013, 13:04 Re: Transakcja na ebayu

chmiel napisał(a):Wygrałem aukcję, odebrałem sprzęt, zapłaciłem mu 60 funtów wystawiłem pozytywa (on nie wystawił mi komentarza), a dzisiaj po dwóch tygodniach dostaję maila od niego( Just to let you know I have requested to cancel the transaction on the crosstrainer so I can remove it from ebay and get a final selling fee. You should receive a message from ebay asking you to accept.)

gosciu chce anulowac aukcje ,a by nie placic final fees. proste jak drut.
masz sprzet, wiec co sie przejmujesz.

Dodano: -- 27 cze 2013, o 13:06 --

bongorno napisał(a):First class z tego co pamiętam jest za potwierdzeniem odbioru.

nie jest. musi byc wyslany "signed for" tzw. polecony.
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI