Flat czy domek w UK

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

KobietaPostNapisane przez ann11281 » 11 wrz 2013, 12:42 Re: Flat czy domek w UK

xxxx napisał(a):Podejscie do tematu jest w stylu Hiacynty Bucket czytaj Bukey z mojego ulubionego serialu co ludzie powiedzą. :)

super byl ten serial:)) juz o nim zapomnialam


jak ja slysze,ze ktos lubi mieszkac w bloku ,to przed oczami mam zawsze ten wierszyk :D

"CZEGOŻ płaczesz?" staremu mówił czyżyk młody,
Masz teraz lepsze w klatce, niż w polu wygody";
"Tyś w niej zrodzon, rzekł stary, przeto ci wybaczę;
Jam był wolny, dziś w klatce, i dla tego płaczę."
Avatar użytkownika
ann11281
Rozeznany
 
 
Posty: 268
Dołączyła: 14 lis 2007, 16:12
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 11 wrz 2013, 13:07 Re: Flat czy domek w UK

Każdy lubi mieszkać tam, gdzie mu dobrze i wygodnie, i gdzie czuje się jak w domu.
Wychodząc z domu nie mam poczucia , że jestem klasą robotniczą czy socjalem . Większość napotykanych osób nie wie gdzie mieszkam czy w bloku , w namiocie czy w willi na przedmieściach , ktoś szybciej oceni mnie po wyglądzie , czy jestem schludna , zadbana, "modna" czy brudna, zaniedbana ,śmierdząca ,tak więc nawet nigdy nie zastanawiałam się, czy wynajmując flat w bloku, będę stracona w oczach innych... Zresztą nawet nie zależy mi na ludziach, którzy oglądają tylko okładki i od razu szufladkują...
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2758
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 11 wrz 2013, 15:18 Re: Flat czy domek w UK

ewanowakowska napisał(a):mowimy o flatach z socjalu - (...)


Gdybyś nie wiedziała - socjal posiada nie tylko flaty w blokach, ale domki też. Jak równeż i w szeregowcach. I to nie wiem, czy tych drugich nie jest więcej niż lokum w blokowiskach...

A i klasyfikacja klasa robotnicza, ziemianie, kapitaliści jest na dzień dzisiejszy nie do przyjęcia.
Kim - według tej skali - jest powiedzmy inzynier IT zarabiający 40-50 tys funtów rocznie i więcej? Czy klasa robotniczą jest sprzedawca w agencji nieruchomości dostający prowizje od sprzedanych domów? To co było dobre w przeszłych wiekach nijak się ma do sytuacji dnia dzisiejszego.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2526
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ewanowakowska » 11 wrz 2013, 15:40 Re: Flat czy domek w UK

przypominam Adamie ze temat dotyczyl czegos innego. Nie wiem dlaczego komentujesz sarkastycznie wszystko co napisze? Ja uwazam temat za zakonczony. Mowa byla o blokach - flatach socjalnych w ktorych mieszka sporo osob a jak wiadomo skupiska ludzi zawsze przyciagaja najwiecej uwagi. Uwazam temat za zamkniety.

ewanowakowska
Raczkujący
 
 
Posty: 61
Dołączyła: 3 lut 2012, 17:33
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 7
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 11 wrz 2013, 15:55 Re: Flat czy domek w UK

ewanowakowska napisał(a):przypominam Adamie ze temat dotyczyl czegos innego.(...)

Temat - o którym już Ty zapomniałaś, nie ja - jest jak wół wypisany na górze i brzmi Flat czy domek w UK. To, że później wtrąciłaś wątek opinii anglików na temat socialu we flatach i dyskusja poszła w tą stronę, to już zupełnie inna bajka.

Dla przypomnienia post otwierający (pozwoliłem sobie zaznaczyć główne pytanie wątku):
ewanowakowska napisał(a):Jestem ciekawa na temat Waszych opinii: czy mieszkac w bloku ( flat ) czy jednak wybrac domek. Wedlug anglikow w blokach mieszkaja glownieimigranci i klasa robotnicza. Dom natomiast jest juz oceniany "wyzej " w ich opiniach. Jak to jest naprawde? Czy mieszkania w blokach naprawde maja tak kiepska opinie?


Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2526
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ewanowakowska » 11 wrz 2013, 16:01 Re: Flat czy domek w UK

brawo, Adam bawi sie w detektywa:) moze poszukaj jakiejs literowki - dobrze Ci to wychodzi:) temat uwazam za zakonczony bo tak naprawde kazdy mieszka gdzie mu pasuje. Kazdy wypowiedzial sie ile mogl w tej kwestii, jednak jesli nadal boli Cie lub odczuwasz niedosyt informacji mozesz oczywiscie kontynuowac. pozdrawiam

ewanowakowska
Raczkujący
 
 
Posty: 61
Dołączyła: 3 lut 2012, 17:33
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 7
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 11 wrz 2013, 19:21 Re: Flat czy domek w UK

ewanowakowska napisał(a):Pojęcie klasy społecznej wprowadził brytyjski filozof. Zauważył on, że po przeprowadzeniu analizy dochodów można podzielić społeczeństwo na trzy klasy: ludzie żyjący z dochodów uzyskanych z ziemi, przedsiębiorcy (klasa kapitalistów) i klasa robotnicza, która żyje z otrzymywanego najnizszego wynagrodzenia. Sa to osoby majace za glowne zrodlo dochodu prace w fabrykach, robotnicy itd.

to bardzo nieaktualne pojecie.
w dzisiejszych czasach w fabryce mozna wiecej zarobic niz filozofowac za biurkiem :roll:

a tak wogole, to wezcie sie juz nie sprzeczajcie :twisted:
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez dorotajab » 11 wrz 2013, 21:06 Flat czy domek w UK

Bo jak ktos zadaje pytanie, na ktore sam sobie odpowiada, a pozniej mowi ze o cos zupelnie innego chodzilo... Poczym nie pozwala dyskutowac bo rzekomo temat zostal wyczerpany(ten albo ten o ktory chodzi)... To jak tu sie nie sprzeczac, co? :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1109
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ewanowakowska » 12 wrz 2013, 06:11 Re: Flat czy domek w UK

...nie odpowiada ale robi podsumowanie:) a to roznica:)

Dodano: -- 12 wrz 2013, 06:13 --

obalamy mity czy nadal bedziemy krecic sie w kolko?

ewanowakowska
Raczkujący
 
 
Posty: 61
Dołączyła: 3 lut 2012, 17:33
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 7
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez czajonik » 12 wrz 2013, 15:30 Re: Flat czy domek w UK

Mi tam wygodniej mieszkac w bloku ( flacie ) . I innym raczej tez bym to polecal , zreszta znam naprawde sporo osob mieszkajacych na flatach i rowniez sobie chwala .Pozdrawiam .

czajonik
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 6 wrz 2012, 20:43
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez krzysmad » 13 wrz 2013, 09:05 Re: Flat czy domek w UK

malaroksi napisał(a): . Co do najgorszych dzielnic, to nawet na osiedlu strzeżonym, może dojść do jakiegoś wypadku, zabójstwa , kradzieży , głośnej imprezy interwencji policji i już traci reputacje. Wystarczy , że wśród stałych mieszkanców jeden dom będzie do wynajęcia i już nie wiadomo na kogo się trafi, zresztą ludzie którzy są właścielami domów też nie są idelani... Ja mam dom socjalny, czekałam ponad 3 lata , wystarczyło wypełnić papiery,pokazać wyciągi z banku, umowę najmu, rachunki, pay slipy. Potem bidować. Sytuacja rodzinna i materialna ulegała zmianie w ciągu tych lat, ale jakoś nikt nie weryfikował moich dochodów . Obok mnie w Bungalowie mieszka starsze małżeństwo , obydwoje pracują w służbie zdrowia , mają dochód ponad 50tyś a chata z socjalu i nie są patologią :)
Za 3 lata będę mogła wykupić mój dom, i wtedy on będzie lepszy od tego obok czy jak? i mój status społeczny też ulegnie zmianie, będę lepszym człowiekiem ?


Może tam gdzie Ty mieszkasz jest inaczej.

W Walsall w domach socjalnych nie mieszkają ludzie zarabiający ponad 50 tys, w councilowskich dzielnicach interwencje policji są częstsze niż w dobrych dzielnicach, a domek owszem możesz wykupić ale po wartości rynkowej w dniu wykupu tan. dostajesz domek za 70 tys (oczywiście gołe betony na podłogach itd...) przez te kilka lat które tam mieszkasz inwestujesz żeby jakoś żyć,tzn, panele, kafelki itd.. i podnosisz wartość domku do 100tys... ale masz 30% upustu z councilu więc kupujesz za 70 tys. dokładnie za tyle za ile mogłaś kupić 3 lub 5 lat temu.
Jeśli w socjalnych dzielnicach mieszka się tak samo jak w dobrych dzielnicach, to dlaczego podobny dom tzn, wielkość, stan, kosztuje w councilu 60-70 tys a w dobrej dzielnicy 160tys???
Wszyscy co kupują ten za 160 tys to idioci? a ci co w councilu to spryciarze?

Oczywiście każdy ma swoje zdanie na ten temat, ale jak piszemy o councilowskich dzielnicach to piszmy wszystko ,a nie tylko plusy.

krzysmad
Raczkujący
 
 
Posty: 61
Dołączył: 29 sty 2009, 13:04
Reputacja: 14
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 13 wrz 2013, 09:50 Re: Flat czy domek w UK

krzysmad, powtórzę jeszcze raz, na każdym jednym osiedlu są domy ,flaty,bungalowy socjalne. Ktoś kto buduje np 100 apartamentów musi oddać państwu np 10 i tak 90 jest wykupionych pod własność, pod wynajem itp a te 10 jest przyznane z miasta "klasie robotniczej" co nie oznacza , że ci którzy wynajmują dom przez miasto będą gorszymi mieszkańcami , niż ci którzy wynajmą od agencji mieszkaniowej czy prywatnej osoby.
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2758
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez krzysmad » 15 wrz 2013, 10:13 Re: Flat czy domek w UK

malaroksi napisał(a):krzysmad, powtórzę jeszcze raz, na każdym jednym osiedlu są domy ,flaty,bungalowy socjalne. Ktoś kto buduje np 100 apartamentów musi oddać państwu np 10 i tak 90 jest wykupionych pod własność, pod wynajem itp a te 10 jest przyznane z miasta "klasie robotniczej" co nie oznacza , że ci którzy wynajmują dom przez miasto będą gorszymi mieszkańcami , niż ci którzy wynajmą od agencji mieszkaniowej czy prywatnej osoby.


No tak, ale ja nic nie pisałem o tym ile deweloper mieszkań/domów musi oddać państwu, bo nie wiem, nie mam wglądu do kontraktów(pewnie Ty też), więc jest to pisanie o niczym.

Jeśli nawet tak jest, to wolę mieszkać w dzielnicy gdzie jest 10 domów kupionych a jeden z councilu niż odwrotnie.

Jeśli piszesz że w councilowskich dzielnicach mieszkają ludzie zarabiający ponad 50tys (może się tak zdarzyć ale będzie to wyjątek-o czym nie napisałaś) i że w tych dzielnicach mieszka się tak samo jak w dobrych dzielnicach-to ja się z tym nie zgadzam.
No i pozostaje bez odpowiedzi kwestia ceny, tu 60 tys a tam 160 tys, czyżby wszyscy się mylili?

Ale-powtórzę jeszcze raz, to jest moje zdanie.

krzysmad
Raczkujący
 
 
Posty: 61
Dołączył: 29 sty 2009, 13:04
Reputacja: 14
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Kitka » 15 wrz 2013, 23:45 Re: Flat czy domek w UK

Mieszkałam prawie 3 lata w bloku, który podzielony był na kilka klatek. W jednej klatce 9 mieszkań. Miałam naprawdę fajnych sąsiadów! Nad nami mieszkał facet we własnym mieszkaniu, obok ojciec z synem też we własnym. Na piętrze starsza para wynajmowała o reszcie nie wiem, ale ludzie na patologie nie wyglądali i był spokój. Klatka sprzątana, trawniki i roślinność na około bloku bardzo pielęgnowana, było bardzo ładnie!
Mieszkanie ma swoje zalety, patrząc teraz z perspektywy czasu. Łatwiej ogarnąć :D , niższe opłaty i ten jeden wygodny poziom eh :wink:

Od prawie dwóch lat mieszkamy we własnym domu. Najbliższych sąsiadów mamy fajnych, ale patrząc na całą ulicę mam co do poniektórych zastrzeżenia :roll: Także czy w bloku czy w domu nie ma znaczenie w każdym miejscu może mieszkać patologia i porządni ludzie.

BTW bungalowy to fajne domy, nawet oglądaliśmy takie, jak szukaliśmy dla nas domu. Jednak większość z nich ma dość mały metraż to nas odwiodło od pomysłu kupna.

a i jeszcze jedno podział klasowy w UK jest aktualny, jak najbardziej. To nie ważne ile robotnik zarabia ważne, że jest robotnikiem...tak będzie postrzegany przez klasę średnią.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez ann11281 » 16 wrz 2013, 08:14 Re: Flat czy domek w UK

Bo robotnik to stan umyslu :grin:
Avatar użytkownika
ann11281
Rozeznany
 
 
Posty: 268
Dołączyła: 14 lis 2007, 16:12
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 10
Neutralny

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE