Wymiana dowodu osobistego pomocy !

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez piiotras » 8 sty 2014, 19:16 Wymiana dowodu osobistego pomocy !

:!: WITAM :!: :!: :!:

Mam pytanie masz pękniety dow.osobisty czy nie mogę lecieć samolotem ukazując pęknięty dowód ?? słyszałem że jest taka opcja że nie wpuszczą mnie do samolotu lub nie będę mógł wrucić do UK
Jeżeli ktoś ma info na ten temat proszę o pomoc w tej sprawie !!!

Jeżeli potwierdzi się iż nie mogę .... to gdzie i jak mogę wymienić ID

DZIEKUJĘ ZA POMOC I POZDRAWIAM

piiotras
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączył: 17 lis 2013, 20:36
Lokalizacja: tipton
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez jaackoo » 8 sty 2014, 19:58 Re: Wymiana dowodu osobistego pomocy !

Zadzwoń do biura obsługi klienta danej linii, którą chcesz polecieć i tam zapytaj.
Myślę, że nie zrobią problemu, ale powrót będziesz miał dopiero jak dostaniesz nowy dow.os.
(czas oczekiwania ok.3 tygodnie)
Powodzenia ;)

jaackoo
Początkujący
 
 
Posty: 37
Dołączył: 23 wrz 2007, 19:54
Reputacja: 8
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 9 sty 2014, 00:22 Re: Wymiana dowodu osobistego pomocy !

Ja uzywalem peknietego dowodu ponad dwa lata i nigdy nie miałem problemu, ale reguły trafiasz na jakiegoś upierdliwca i Cię nie wpuścić do danego kraju.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 9 sty 2014, 15:59 Re: Wymiana dowodu osobistego pomocy !

piiotras napisał(a):Mam pytanie masz pękniety dow.osobisty czy nie mogę lecieć samolotem ukazując pęknięty dowód ?? słyszałem że jest taka opcja że nie wpuszczą mnie do samolotu lub nie będę mógł wrucić do UK


Wrócić do Polski - wrócisz.
Wylecieć z Polski do UK - może byc problem.

Wydaje mi się, że wszystko zależy też od stopnia pęknięcia. Czy małe, czy już za chwile dowód się rozpadnie. Peknięcie pęknięciu nierówne.

piiotras napisał(a):(...)
Jeżeli potwierdzi się iż nie mogę .... to gdzie i jak mogę wymienić ID

Organem właściwym do wydawania Dowodów Osobistych jest odpowiedni urząd gminy/miasta, w miejscu Twojego zamieszkania w Polsce. Ja tam bym, na Twoim miejscu nie ryzykował i natychmiast po powrocie złożył papiery o wymianę. Wrócić możesz na paszporcie. Chyba, że nie masz. To już większy problem.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2523
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Mirella21 » 12 sty 2014, 19:14 Re: Wymiana dowodu osobistego pomocy !

piiotras, nie napisales czy dowod jest w jednym kawalku, czy tez w dwoch czesciach. jesli w dwoch to mozesz nie przekroczyc granicy.

AdamBoltryk napisal :Wrócić możesz na paszporcie.

jakis czas zyje na tym swiecie i o latajacych dywanach slyszalam, ale o latajacych paszportach jeszcze nie. nie nadazam za zmieniajacym sie w szalonym tempie swiecie i postepem techniki :shock:

pozdrawiam

Mirella21
Raczkujący
 
 
Posty: 66
Dołączyła: 3 maja 2012, 22:53
Reputacja: 24
Pokojowy
Góra
-3

KobietaPostNapisane przez anita1234 » 12 sty 2014, 20:10 Re: Wymiana dowodu osobistego pomocy !

Mirella21 napisał(a):piiotras, nie napisales czy dowod jest w jednym kawalku, czy tez w dwoch czesciach. jesli w dwoch to mozesz nie przekroczyc granicy.


Napisał że jest pęknięty, więc chyba jest w jednym kawałku bo inaczej był by raczej połamany

Naśmiewasz się z innych a sama chyba za dobrze nie znasz polskiego????

anita1234
Początkujący
 
 
Posty: 38
Dołączyła: 7 lip 2008, 11:22
Lokalizacja: birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 12 sty 2014, 22:46 Re: Wymiana dowodu osobistego pomocy !

Mirella21 :) Ja załapałem... jak widać inni chyba nie :P

anitka1234 najróżniejsze fora nauczyły mnie jednego - na domysły brać jak najmniej, każdy ma inne definicje ogólnie przyjętych tych samych słów (stąd napisałem - pęknięcie pęknięciu nie równe) no i nie wierzyć do końca w to co ludzie piszą.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2523
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez piiotras » 15 sty 2014, 20:16 Re: Wymiana dowodu osobistego pomocy !

dziekuje wam !!!! a czy w uk wymienie dowód ???? jak tak to gdzie moge sie zgłosic ??



tak dla wyjaśnienia dow moj jest w 1 kawałku :)

pozdro i dziekuje

piiotras
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączył: 17 lis 2013, 20:36
Lokalizacja: tipton
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 15 sty 2014, 22:48 Re: Wymiana dowodu osobistego pomocy !

Dowodami osobistymi zajmują się w Polsce jednostki samorządowe (Urzędy miast i gmin).
Konsulaty są jednostkami rządowymi, nie samorządowymi.
Więc wątpię, żebyś mógł to zrobić gdziekolwiek indziej niż w kraju.
Jak mi ukradli dokumenty 7 lat temu musiałem wrócić i wszystko wyrabiać na miejscu.

Chyba, że coś się zmieniło w temacie, ale nie sądzę

Pozdrawiam

PS. Nic się nie zmieniło...
Pytanie: Zgubiłem dowód osobisty i prawo jazdy. Czy mogę się starać o ich wydanie w placówce konsularnej za granicą?

Odpowiedź: Nie. W celu wydania nowego dowodu osobistego należy skontaktować się z urzędem gminy lub miasta, który wydał utracony dowód, natomiast w celu wydania duplikatu prawa jazdy należy skontaktować się z wydziałem komunikacji urzędu, w którym wydany został utracony dokument.

Źródło: http://www.londyn.msz.gov.pl/pl/informa ... porty/faq/

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2523
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI