Paszport bez nr pesel

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 10 cze 2013, 14:24 Re: Paszport bez nr pesel

dzięki, wzajemnie :)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2757
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez marzenciagdziestam » 22 kwi 2014, 10:41 Re: Paszport bez nr pesel

Witam nie chce juz otwierac nowego watku. Mam blizniaki ktore skaczyly dwa lata i nie mialy jeszcze wrabianego paszportu. Z tego co wiem to mozna wyrobic paszport na angielski akt urodzenie ale dziecia do 1 wszego roku zycia. Posiadam angielski akt urodzenia przetlumaczony przez tlumacza przysieglego ale nie posiadam polskiego aktu urodzenia. Nie mam mozliwosci aby ktos mi zarejstrowal dzieci w polsce wiec musze to zrobic przez konsulat i tu zaczynaja sie schody. Nikt nie odpisuje na meila ani nie odbiera telefonu. Nie wiem jakie dokumenty potrzebuje aby wyrobic moim dziecia polski akt urodzenia ktory jest potrzebny do paszportu czy musi przy tym byc ojciec dzieci i czy musze zabierac dzieci ze soba itd. Moze ktos byl w podobnej sytuacji i wie jak to wyglada???
Avatar użytkownika
marzenciagdziestam
Początkujący
 
 
Posty: 26
Dołączyła: 28 paź 2013, 10:25
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez marek1955 » 22 kwi 2014, 15:10 Re: Paszport bez nr pesel

a jaki masz problem wyrobic im brytyjskie paszporty jesli urodily sie tu to nie ma problemu i nigdzie nie musisz jechac

marek1955
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączył: 18 lut 2014, 21:13
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez marzenciagdziestam » 22 kwi 2014, 17:16 Re: Paszport bez nr pesel

Tak ale chyba trzeba mieć przepracowane 5 lat?
Avatar użytkownika
marzenciagdziestam
Początkujący
 
 
Posty: 26
Dołączyła: 28 paź 2013, 10:25
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Goosia » 22 kwi 2014, 20:22 Re: Paszport bez nr pesel

tak trzeba miec przepracowane i udokumentowane 5 lat pracy

Goosia
Raczkujący
 
 
Posty: 57
Dołączyła: 11 gru 2010, 13:00
Lokalizacja: west bromwich
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 1 maja 2014, 09:42 Re: Paszport bez nr pesel

marzenciagdziestam, To nie takie skomplikowane jak myślisz , umawiasz się normalnie jak na wizytę paszportową do konsulatu , któremu należy dostarczyć wniosek o umiejscowienie aktu urodzenia w usc (poproś o wniosek meilem z twojego ostatniego miejsca zamieszkania), oryginał aktu urodzenia, tłumaczenie aktu. Dodatkowo zdjęcia, wniosek o wyrobienie paszportu(na miejscu są wnioski) , wasze dokumenty no i idąc za ciosem poproś o nadanie numeru PESEL (za darmo, wniosek na miejscu) za umiejscowienie aktu urodzenia i paszport się płaci ,cała procedura trwa ok 3 miesięcy od momentu złożenia wszystkich dokumentów. Dzieci do lat 5 nie muszą być obecne w konsulacie.
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2757
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI