Polacy i wybory

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

MężczyznaPostNapisane przez lesny69 » 15 maja 2014, 12:34 Re: Polacy i wybory

To i ja się wypowiem... zamierzam głosować na konserwatystów... Wcale nie oznacza to, że popieram wypowiedzi Camerona co do Polaków lub wyjście UK z UE.

Moim zdaniem, ludzie narzekają bo jest im źle, mało zarabiają, rachunki coraz wyższe itd. Sporo znalazło sobie winnych wśród imigrantów z EE na czym żeruję UKIP. Jednak aby cokolwiek się zmieniło w stosunkach do nas (imigrantów) musi najpierw polepszyć się sytuacja gospodarki, ludzie muszą poczuć ulgę po tym całym kryzysie. Tak właśnie się dzieję za rządów konserwatystów, gospodarka rośnie i to w bardzo dużym tempie jak na obecne okoliczności. Powstaje coraz więcej firm oraz miejsc pracy, mówią o tym wczorajsze statystyki, imigrantów z Bułgarii i Rumunii również przyjechało mniej niż się spodziewano. Dobre dane umacniają pozycję rządu.

Co do referendum to uważam, że mogło by nam to wyjść na dobre. Nie sądzę żeby większość Brytyjczyków chciała wyjść z UE, Tak jak Giwi napisała tylko/aż 14% głosuję na UKIP i tylko te głosy są pewne za wyjściem z Unii. Dlatego też gdyby w referendum zadecydowano, że UK pozostaje w UE to temat był by zakończony i ucichło by o imigrantach z EE.
Avatar użytkownika
lesny69
Rozeznany
 
 
Posty: 125
Dołączył: 27 sie 2012, 06:47
Lokalizacja: Quinton
Reputacja: 43
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez michal8 » 15 maja 2014, 16:36 Re: Polacy i wybory

GIWI napisał(a):Wynika z tego ,ze istnieje prawdopodobienstwo,iz D. Cameron moze rzadzic przez nastepne 5 lat ,poniewaz idzie ramie w ramie z Labour Party.Oznaczaloby to referendum w sprawie wyjscia UK z Uni Europejskiej w 2017roku, a takze demagogie antyimigracyjna w telewizjii i innych mediach jaka pamietamy z niedalekiej przeszlosci.Aby Cameron nie zostal na nastepna kadencje dlatego glosuje na LP.Nie chce zmarnowac mojego glosu oddajac go na Liberal Democratic Party, poniewaz maja tylko 9% poparcia, wiec moga nie wejsc do parlamentu. Maja tez za maly % poparcia by wspoltworzyc rzad/ 35%+ 9% nie daje50% potrzebne na utworzenie rzadu/. To tylko takie moje dywagacje.


Wyjście UK z Unii nie będzie oznaczać wyjścia tego kraju ze strefy wolnego handlu i przepływu kapitału. To byłby taki kraj jakim jest obecnie Norwegia (do UE nie należy), a Polaków też tam pracuje przecież wielu i jakoś nikt ich stamtąd nie wygania, wręcz odwrotnie. A co do mojego głosu, to podobnie jak lesny69 skłaniam się w stronę konserwatystów, oczywiście musi się poprawić sytuacja gospodarcza aby Brytyjczycy inaczej nas postrzegali i nie wydaje mi się, żeby zwycięstwo Labour Party, która promuje socjalizm mogło się do tego przyczynić.
Avatar użytkownika
michal8
Rozeznany
 
 
Posty: 132
Dołączył: 20 sie 2013, 08:44
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez GIWI » 15 maja 2014, 17:21 Re: Polacy i wybory

Swietnie panowie lesny 69 i michal8 wreszcie ktos rozmawia i temat jest na pierwszej stronie.

Dodano: -- 15 maja 2014, 18:36 --

michal8, Conservative party chce przeprowadzic referendum w sprawie czlonkowstwa UK w Uni Europejskiej po to aby z niej wyjsc i wrowadzac odmienne niz unijne przepisy prawne niedopuszczajace imigrantow do rynku pracy.Przedstawiali w ostatnich latach wiele pomyslow, aby pozbawic imigrantow zasilkow w przypadku utraty pracy i wtedy sami stad wyjedziemy.Rok temu glosili ze imigrant musi przepracowac 2 lata potem ze 4 lata ,aby dostac zasilek dla bezrobotnych. Inny ich pomysl brzmial, ze imigranci przyjechali do UK ,aby pracowac , wiec jesli stracili prace to musza wracac skad przyjechali.Podobnych rozwiazan Conservative Party oglosila wiele w ostatnich 2 latach. Ja nie chcialabym znalezc sie w takiej sytuacji, wiec nie glosuje na nich.

Dodano: -- 15 maja 2014, 18:44 --

michal 8, Norwegia to bogaty kraj " na ropie naftowej stojacy" z mala liczba ludnosci /4 mln /, wiec potrzebuja Polakow i ich nie wyrzucaja. Natomiast UK /64 mln ludzi/ jest przeludnione + recesja. Dzis w " Wright Stuff" w telewizji powiedzieli to co wiele osob podejrzewa, ze gospodarka rozwija sie i wszystkie wskazniki rosna w UK na potrzeby kampanii wyborczej. Tak to zwykle bywa. Taka retoryke znamy i z Polski i tu w UK.Zobaczymy czy recesja znowu nie zawita po wyborach. Gdyby Cameron powiedzial, ze recesja poglebia sie ,wiec nie mialby szans na wygrana.

Dodano: -- 15 maja 2014, 18:53 --

Powstaje coraz więcej firm oraz miejsc pracy

Dodano: -- 15 maja 2014, 18:56 --

Tak napisal lesny69. Ludzie traca prace ,wiec zakladaja swoje male firmy ,aby zarobic na przezycie. Stad rosnie liczba nowych powstajacych firm.
Spada bezrobocie ,tyle ze wielu moich znajomych pracuje 2-3 dni w tygodniu przez agencje nie mogac zwiazac konca z koncem. Jednak nazywa sie ,ze oni pracuja.

GIWI
Rozeznany
 
 
Posty: 179
Dołączyła: 27 sie 2011, 18:01
Reputacja: 16
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Przemko » 15 maja 2014, 21:49 Re: Polacy i wybory

http://glosuj-vote.org/partia-liberalnych-demokratow/

Dodano: -- 15 maja 2014, o 22:02 --

tu macie zestawienie wszystkich partii :
http://***********/informacje/wybory/blog

Dodano: -- 15 maja 2014, o 22:04 --

nie wyswietlił się link, znajdziecie całe zestawienie na stronce Polemi

Przemko
Początkujący
 
 
Posty: 15
Dołączył: 2 gru 2009, 14:56
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez rad » 19 maja 2014, 20:55 Re: Polacy i wybory

Spełniłem obowiązek. Głosy wysłane pocztą. W PL, nigdy nie głosowałem, a tytaj? Nawet małżonkę "zaprzągłem" do głosowania ;)

rad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 324
Dołączył: 28 sty 2008, 21:07
Reputacja: 25
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez GIWI » 21 maja 2014, 08:08 Re: Polacy i wybory

Jutro 22 maja idziemy do urn wyborczych.
W ostatnich programach publicystycznych Nick Clegg powiedzial, ze polowa czlonkow Conservative Party, D. Camerona chetnie przeszlaby na strone UKIP/ N. Farage/ tylko boja sie tego zrobic.
Z kolei poslanka do Europarlamentu z ramienia UKIP zapytana kto glosuje na UKIP, ze maja tak wysokie poparcie wsrod wyborcow. Uslyszelismy ,ze 50% poparcia dostaja od elektoratu ktory kiedys glosowal na Conservative Party. Dlatego zastanowcie sie kilka razy zanim zaglosujecie na partie D. Camerona, to nie wydaje sie byc bezpieczna opcja dla imigrantow.

GIWI
Rozeznany
 
 
Posty: 179
Dołączyła: 27 sie 2011, 18:01
Reputacja: 16
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Betty » 21 maja 2014, 15:01 Re: Polacy i wybory

Zupelnie nie wiedzialam na kogo glosowac, wiec dziekuje za informacje. Oddam glos na Partie Liberalno-Demokratyczna.

Betty
Rozeznany
 
 
Posty: 108
Dołączyła: 10 maja 2007, 08:04
Lokalizacja: pól godziny od centrum
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez benq » 30 maja 2014, 18:40 Re: Polacy i wybory

z kola wyborczego 160 czyli Birmingham ( dom polski ) zapisalo sie na glosowanie 290 Polakow!!!! To o czyms swiadczy.

benq
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 21 paź 2008, 17:52
Reputacja: -2
Neutralny

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HYDE PARK

cron