Ile sie czeka na nadanie numeru nin?

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez Justyna19925 » 8 sie 2014, 17:01 Ile sie czeka na nadanie numeru nin?

Witam, końcem września przylatuje do Bham na tydzień (wakacje) A potem w połowie listopada przylatuje do pracy, ile trzeba czekać na nadanie National Insurance Number? Orientuje się ktoś ?
Proszę o odpowiedź.

Justyna19925
Początkujący
 
 
Posty: 15
Dołączyła: 2 sie 2014, 19:16
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez tattien » 8 sie 2014, 21:23 Re: Ile sie czeka na nadanie numeru nin?

z tego co mówili znajomi to ok. miesiąca (o ile już przejdziesz rozmowę przez tel, umówisz się na spotkanie i będziesz już po nim) :)
Avatar użytkownika
tattien
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączyła: 3 sie 2014, 13:46
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Pitair » 9 sie 2014, 05:25 Re: Ile sie czeka na nadanie numeru nin?

Cześć , niestety miesiąc to może trwać choć mi zeszło dużej. A to komplikuje życie trochę i trzeba się uzbroić w cierpliwość i w miarę finansowo też , bo nie chcą płacić często bez nin taka angielska biurokracja a może tylko ja tak miałem...
Moja rada: działaj z tym jak najszybciej

Pitair
Początkujący
 
 
Posty: 12
Dołączył: 30 lip 2014, 17:00
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 9 sie 2014, 19:23 Re: Ile sie czeka na nadanie numeru nin?

Gdzie ty uslyszales ze nie chca placic ? Nie trzeba miec nin by podjac prace ale dla wlasnego dobra wyrobic go jak najszybciej

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Gina83 » 9 sie 2014, 20:11 Re: Ile sie czeka na nadanie numeru nin?

Zgadzam sie z przedmowca - bez nin nie chcieli nawet w agencji rejestrowac. Co innego, jak sie znajduje zatrudnienie bezposrednio bez agencji, ale tez potrafia krzywo na to patrzec. Sama czekalam ponad miesiac na nin i moj pracodawca nie byl z tego powodu zbyt szczesliwy.

Gina83
Początkujący
 
 
Posty: 22
Dołączyła: 30 lip 2014, 09:28
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 11 sie 2014, 02:11 Re: Ile sie czeka na nadanie numeru nin?

Gina83 napisał(a):(...) bez nin nie chcieli nawet w agencji rejestrowac.(...).

tutaj na to mówia - "excuse".
Jakby potrzebowali ludzi to by wzieli bez mrugniecia okiem.
NIN NIE JEST wymagany do podjecia rpacy. Otrzymuje sie wowczas tymczasowy NIN do czasu uzyskania tego wlasciwego.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2523
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Pitair » 11 sie 2014, 05:14 Re: Ile sie czeka na nadanie numeru nin?

W mojej sytuacji było tak że pracowałem w czasie wyrabiania nin bezproblemowo tylko był problem z wypłatą którą otrzymałem dopiero w momencie poinformowania pracodawcy o moim nin.

Pitair
Początkujący
 
 
Posty: 12
Dołączył: 30 lip 2014, 17:00
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Młody » 11 sie 2014, 08:34 Re: Ile sie czeka na nadanie numeru nin?

Jak ktoś zaczyna pracę to może sobie sam nadać tymczasowy NIN zaczynający się od chyba TN i kobinacja daty urodzin swoich i liter. Ja kiedyś przy pierwszej umowie taki właśnie podałem i nie było problemu, ponieważ taki sam nin wystawia urząd. Dodatkowo umawiamy się na stały nin tak jak wyżej jest opisane i czekamy ok. 3 tygodni.
Z takim tymczasowym nin normalnie możemy rejestrować się w agencjach pracy. Oczywiście być może dużo ludzi jest, więc sobie wymyślają że w jednej można, a w drugiej nie.

Młody
Raczkujący
 
 
Posty: 63
Dołączył: 6 maja 2006, 21:48
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kathrina_c » 13 wrz 2014, 14:20 Re: Ile sie czeka na nadanie numeru nin?

I jeszcze ok 10 dni czekasz na spotkanie Job Center, więc sugeruję ogarnąć sobie nr i umówić się z polski ok 10 dni przed wytotem. Szczególnie jeśli już znasz adres gdzie będziesz i UK. Ja czekałam 4 tygodnie i 1 dzień dokładnie, otrzymałam go tydzień temu więc to świerze info. Powodzonka.
Avatar użytkownika
kathrina_c
Początkujący
 
 
Posty: 14
Dołączyła: 13 wrz 2014, 14:04
Lokalizacja: West Bromwich od niedawna
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Goosia » 14 wrz 2014, 11:23 Re: Ile sie czeka na nadanie numeru nin?

ja po rozmowie telefonicznej czekalam okolo 2 tygodnie na rozmowe w sprawie nin po rozmowie czekalam okolo miesiac na karte , to nie takie hop siup

Goosia
Raczkujący
 
 
Posty: 57
Dołączyła: 11 gru 2010, 13:00
Lokalizacja: west bromwich
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 14 wrz 2014, 11:42 Re: Ile sie czeka na nadanie numeru nin?

dla informacji karty juz nie wydaja

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Goosia » 14 wrz 2014, 20:19 Re: Ile sie czeka na nadanie numeru nin?

? to co teraz jest ? :shock:

Goosia
Raczkujący
 
 
Posty: 57
Dołączyła: 11 gru 2010, 13:00
Lokalizacja: west bromwich
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez TroyaN » 14 wrz 2014, 20:33 Re: Ile sie czeka na nadanie numeru nin?

Po rozmowie telefonicznej około 2 tygodnie czekania (najpierw przychodzi list z potwierdzeniem gdzie i kiedy jest umówione spotkanie).
Na rozmowie zostaje wydane potwierdzenie odbycia takiej rozmowy.
Ja czekałem około 6 tygodni.

Bzdurą jest, że agencje nie przyjmą bez NIN.
U nas poprosili jedynie o potwiedzenie, że byliśmy na rozmowie.

Cała "rozmowa" trwa jakieś 5 min.
Ogólnie rozmowy to nie przypomina. Następnie osoba która przeprowadzała rozmowe wyszła skserować jakieś papiery i wróciła z potwierdzeniem odbycia rozmowy.

Kart NIN już niema. NIN przychodzi pocztą na zwykłej kartce papieru.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
TroyaN
Raczkujący
 
 
Posty: 84
Dołączył: 2 maja 2014, 11:26
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 14 wrz 2014, 22:30 Re: Ile sie czeka na nadanie numeru nin?

jak wyzej dostajesz tylko numer listownie na papierze :)

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI

cron