Zasilek na czas niezdolnosci do pracy

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez Orchidea86 » 5 gru 2014, 14:53 Zasilek na czas niezdolnosci do pracy

Czesc, mam do Was pytanie. Mialam wypadek( poza praca), na pogotowiu powiedzieli, ze jesli chce zwolnienie lekarskie, to musze isc do gp. Problem w tym, ze przez ostatnie 2 miesiace pracowalam u tzw. znajomej i nie dostawalam payslipow. Jak sie dowiedziala o mojej kontuzji, to znalazla kogos innego. :( Juz drugi tydzien jestem w domu, bo mam problemy z chodzeniem( poslizgnelam sie). Zapisalam sie do ortopedy, zeby zrobic przeswietlenie. Pytanie: co ma teraz zrobic, bo na dzien dzisiejszy nie jestem w stanie podjac pracy? Prosze sobie darowac przytyki, ze chce wyciagnac zasilki, bo przez ostatnie trzy lata uczciwie pracowalam i nigdy nie bralam zadnych zasilkow. Teraz przez wlasna glupote pracowalam nielegalnie. Boje sie, ze jak to zglosze to bede musiala zaplacic to, czego pracodawca nie zaplacil. Wszystkim pomocnym dziekuje.:-)

Orchidea86
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączyła: 28 cze 2013, 16:02
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Krzysiek2099 » 5 gru 2014, 19:09 Re: Zasilek na czas niezdolnosci do pracy

Ja dostałem L4 w szpitalu. Nie miałem nawet skierowania od GP.

Krzysiek2099
Rozeznany
 
 
Posty: 151
Dołączył: 2 cze 2013, 23:02
Reputacja: 12
Neutralny

KobietaPostNapisane przez oliwka_26 » 6 gru 2014, 09:41 Re: Zasilek na czas niezdolnosci do pracy

idz najpierw do lekarza i zapytaj jak to wygada, czy jest to uraz chwilowy czy bedziesz niezdolna do pracy przez dluzszy czas. Pozniej musisz pojsc do Job Centre i starac sie o zasilek JSA - czyli dla poszukujacych pracy. jesli niestes niedolna do pracy przez dluzszy czas ( musisz to udowodnic zwolnieniem od lekarz) mozesz sie staraz o ESA lub Income Support

oliwka_26
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Dołączyła: 20 gru 2006, 22:09
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 6 gru 2014, 14:00 Re: Zasilek na czas niezdolnosci do pracy

Aby cokolwiek dostać z Job Centre trzeba przepracować 6 miesięcy,zgłaszając się tam podajemy adres pracodawcy dodatkowo druk p-45.Tak że raczej nic nie dostaniesz.Zostaje wykurować się i do pracy.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Orchidea86 » 6 gru 2014, 14:56 Re: Zasilek na czas niezdolnosci do pracy

Ja pracowalam przez ostatnie trzy lata, tylko w ostatniej pracy nie dostawalam payslipow. Czy 6 miesiecy dotyczy jednego pracodawcy, czy ogolnie?

Orchidea86
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączyła: 28 cze 2013, 16:02
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez por.Borewicz » 6 gru 2014, 16:54 Re: Zasilek na czas niezdolnosci do pracy

Orchidea86 napisał(a): Prosze sobie darowac przytyki, ze chce wyciagnac zasilki, bo przez ostatnie trzy lata uczciwie pracowalam i nigdy nie bralam zadnych zasilkow.

Chyba nie rozumiesz.
To, że ktoś bierze zasiłki , to nie oznacza że jest nie uczciwy.

Dodano: -- 6 gru 2014, 16:58 --

Orchidea86 napisał(a):Ja pracowalam przez ostatnie trzy lata, tylko w ostatniej pracy nie dostawalam payslipow. Czy 6 miesiecy dotyczy jednego pracodawcy, czy ogolnie?


No ale z tej pracy ,w której pracowałaś 3 lata , masz p45?
Jeśli tak, zabierz go do jobcentre, zarejestruj się.
Nie przyznawaj się oczywiście o tej pracy nielegalnej, tzn. o tej co nie dostawałaś payslipów.

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posty: 112
Dołączył: 10 mar 2013, 22:03
Lokalizacja: UK
Reputacja: 21
Pokojowy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI

cron