Jak szukac pracy?

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

PostNapisane przez Monika » 6 cze 2007, 16:31 Jak szukac pracy?

Mam mala prosbe do tych co na wlasna reke szukaja lub szukali pracy. Moi znajomi przyjechali tutaj 1,5 miesiaca temu. poskladali oferty w agencjach ale jak juz ktos zadzwoni to maja prace na jeden lub dwa dni a pozniej cisza. Sa juz podlamani i nie wiedza co robic dalej. Jezyka nie znaja prawie wcale i wiem ze to jest glowny problem. Moze ktos ma jakies namiary gdzie mozna cos znalezc na dluzej?
Bede wdzieczna za wszelkie odpowiedzi :cool: :roza:

Monika
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Lukaas85 » 6 cze 2007, 19:44 Re: Jak szukac pracy?

:roll:
jak nie znaja jezyka to ciezko bedzie..
sa chyba jakies polskie agencje pracy, takie co nie wykorzystuja..
Avatar użytkownika
Lukaas85
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1618
Dołączył: 20 cze 2006, 22:26
Lokalizacja: GłowaWłasnaOsobista
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Osberic » 13 cze 2007, 14:43 Re: Jak szukac pracy?

Chodzic, chodzic i jeszcze raz chodzic, po agencjach i po wszystkich biznes park'ach - od drzwi do drzwi i pytac. Po 30-40 razie beda juz umiec dobrze zapytac sie o to czy jest jakas praca a co najwazniejsze beda rozumiec to co do nich mowia bo w wiekszosci rozmowa wyglada tak samo. No i nie poddawac sie, nie traktowac chodzenia jako szukania pracy tylko jako nauke jezyka przed szukaniem pracy, kazde miejsce w ktorym sie bylo i uslyszalo ze nie ma pracy daje nowe doswiadczenie.
Ze swojego doswiadczena wiem, ze najlepiej chodzic pojedynczo bo wchodzac grupa do agencji mamy male szanse, ze beda chcieli wogole z nami rozmawiac.
Avatar użytkownika
Osberic
Raczkujący
 
 
Posty: 51
Dołączył: 16 maja 2007, 23:30
Lokalizacja: Acocks Zielony
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Monika » 13 cze 2007, 19:45 Re: Jak szukac pracy?

wielkie dzieki za odpowiedzi.

Monika
 
 

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 14 cze 2007, 09:30 Re: Jak szukac pracy?

niech zaczna uczyc sie jezyka, teraz beda lenie szkoly jezyka , jeszcze za darmo, trzeba poszukac przy szkolach. a pozatym chodzic i szukac.
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bebus » 11 paź 2007, 08:05 Re: Jak szukac pracy?

Witam jestem nowa, ale mam pytanko chce przyjechać do Birmingham w listopadzie jak tam teraz jest z pracą bo się troche boje tego wszystkiego. Mój chłopak jest tam a dokładnie Wedensbury od września 19, ale pracuje u Polaka wykończeniówka domów tylko problem jest bo facet płaci raz w miesiącu z opóźnieniem i nie wypłaca wszystkich pieniędzy i praca trwa raz 9 godzin a raz 12,14godzin. Myślimy, aby zmienił tą pracę.
Nasz angielski nie jest zbytnio dobry. Jeśli moglibyście coś polecić to bardzo byłabym wdzięczna :wink:
Avatar użytkownika
bebus
Początkujący
 
 
Posty: 42
Dołączyła: 11 paź 2007, 07:52
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 11 paź 2007, 10:58 Re: Jak szukac pracy?

niech pochodzi po agencjach w wolverhampton.
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bebus » 11 paź 2007, 12:07 Re: Jak szukac pracy?

Ja napisałam emaila do jakiejś kobiety odnośnie pracy w warehose job, odpisała mi żebym do niej zadzwoniła, ale jeszcze jej coś tam napisałam i zobaczymy co mi odpisze a tak wogóle to nie wiem czy to jakaś agencja czy też nie. Zobaczymy czy mi za drugim razem odpisze :wink:

A dzięjkuje kik za nazwe agencji po której ma pochodzić :grin:

[ Dodano: Czw Paź 11, 2007 18:55 ]
Dzisiaj znalazłam stronke eures gdzie pomagają już w Polsce szukać pracy nie wiem co Wy o tym myślicie ale może ja spróbuje :smile:
Avatar użytkownika
bebus
Początkujący
 
 
Posty: 42
Dołączyła: 11 paź 2007, 07:52
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Cezarek » 4 lut 2008, 15:23 Re: Jak szukac pracy?

witam
Chciałbym sie dowiedziec jak mam sie odniesc do wypowiedzi mojego znajomego z birmingham ze praca jest ze praca napewno sie znajdzie. Mam jechac do niego 16 lutego a czytając najróżniejsze fora zaczynam sie zastanawiac czy aby napewno tak jest jak mi kumpel mówi.
Słyszałem tez ze luty marzec to są miesiące w których tam najlepiej jechac......... ile w tym jest prawdy??????????i co to oznacza
Pozdrawiam i z góry dzziekuje za słowa otuchy heheh :-P

Cezarek
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 4 lut 2008, 14:53
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Mike » 4 lut 2008, 17:41 Re: Jak szukac pracy?

Cezarek napisał(a):witam
Chciałbym sie dowiedziec jak mam sie odniesc do wypowiedzi mojego znajomego z birmingham ze praca jest ze praca napewno sie znajdzie. Mam jechac do niego 16 lutego a czytając najróżniejsze fora zaczynam sie zastanawiac czy aby napewno tak jest jak mi kumpel mówi.
Słyszałem tez ze luty marzec to są miesiące w których tam najlepiej jechac......... ile w tym jest prawdy??????????i co to oznacza
Pozdrawiam i z góry dzziekuje za słowa otuchy heheh :-P


No wiec jesli mowisz po angielsku to prace sobie znajdziesz, jezeli nie to zalezy kim jest twoj znajomy, na twoim miejscu nie jechal bym jezli nie ufasz mu w 100% bo przyjezdzajac tu bez jezyka bedziesz zdany na niego. Jezeli on nie ma gdzies zaklepanego miejsca dla Ciebie wiec ze znalezienie pracy dla osoby nie mowiacej nie jest takie proste...
Avatar użytkownika
Mike
Zadomowiony
 
 
Posty: 781
Dołączył: 22 cze 2006, 10:14
Lokalizacja: znienacka
Reputacja: 13
Neutralny

KobietaPostNapisane przez oliwka_26 » 4 lut 2008, 20:31 Re: Jak szukac pracy?

zgadzam sie z przedmowca ... jesli znasz angielski to raczej znalezienie pracy nie powinno byc problemem ....
jesli chodzi o to kiedy tu najlepiej przyjechac hm.... to jesli praca w cateringu np to zdecydowanie lepszy marzec niz np styczen gdzie raczej jest troszke mniej pracy w tym okresie... warto probowac i szukac wiec glowa do gory i przy odrobinie determinacji na pewno cos znajdziesz

oliwka_26
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Dołączyła: 20 gru 2006, 22:09
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Mike » 4 lut 2008, 22:13 Re: Jak szukac pracy?

oliwka_26, Czy ja juz Ci kiedys mowilem ze slicznie wygladasz na tym zdjeciu?? :651:
Avatar użytkownika
Mike
Zadomowiony
 
 
Posty: 781
Dołączył: 22 cze 2006, 10:14
Lokalizacja: znienacka
Reputacja: 13
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Cezarek » 5 lut 2008, 08:13 Re: Jak szukac pracy?

dzięki za słowa otuchy oliwka_26 :mrgreen:
Z jezykiem u mnie średnio ale dogadać sie dogadam.
Też jestem za tym że trzeba próbować a tym bardziej ze nie mam nic do stracenia heh.
Jeśli juz to potraktuję ten cały wyjazd jako wycieczkę i też będzie fajnie :-P

Cezarek
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 4 lut 2008, 14:53
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez oliwka_26 » 7 lut 2008, 16:54 Re: Jak szukac pracy?

Mike,
nie, nie mowiles .. . slicznie dziekuje za komplement

oliwka_26
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Dołączyła: 20 gru 2006, 22:09
Reputacja: 8
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA