Mamusie z Birmingham i okolic

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

KobietaPostNapisane przez savanah » 13 kwi 2008, 20:48 Re: Mamusie z Birmingham i okolic

polski zlobek znajduje sie na ulicy vince street na smethwicku, oficjalnie otwarty bedzie w lipcu, kiedy dziewczyny zarejestruja go w ofsted (tak to sie chyba nazywa)

savanah
Początkujący
 
 
Posty: 11
Dołączyła: 25 sie 2007, 17:19
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez babulki » 13 kwi 2008, 21:12 Re: Mamusie z Birmingham i okolic

savanah dzieki. w takim razie moja pomoc nie bedzie juz potrzebna :smile:
Avatar użytkownika
babulki
Rozeznany
 
 
Posty: 274
Dołączyła: 17 paź 2007, 17:39
Lokalizacja: jaroslaw/birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ulenka21 » 13 kwi 2008, 22:09 Re: Mamusie z Birmingham i okolic

Czesc dziewczyny.W nastepnym miesiacu rodze i chcialam sie zapytac kobiet, ktore tu rodzily co warto wziac ze soba do szpitala oprocz ubranek dla bobaska?I w czym sie tutaj rodzi?To moj pierwszy porod i nie wiem za bardzo co bedzie potrzebne.Dziekuje za wszystkie odpowiedzi:)

ulenka21
Raczkujący
 
 
Posty: 89
Dołączyła: 18 sie 2007, 15:27
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez aga1985 » 14 kwi 2008, 08:41 Re: Mamusie z Birmingham i okolic

dzieki dziewczyny za informacje pozdrawiam
:-)

aga1985
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 27 mar 2008, 07:56
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agi » 14 kwi 2008, 19:17 Re: Mamusie z Birmingham i okolic

ulenka21, ja wzięłam ze sobą koszule nocną, bielizne na zmiane, podpaski,mały ręczniczek, klapki (takie pod prysznic), przybory do mycia jak np. szczoteczka, no i chusteczki oraz pampersy dla maluszka. Wsumie takie podstawowe rzeczy i wszystko mi sie przydało. Nie martw sie jak czegoś zapomnisz, napewno w szpitalu dostaniesz, albo mąż czy partner może Ci dowieźć. Mi np. zabrakło podpasek, bo zużyłam wszystkie jeszcze zanim urodziłam i dostałam ze szpitala, dali mi również pare pampersów choć miałam swoje.
Ja rodziłam w koszuli mojego męża, w której zresztą przyjechałam do szpitala. Było mi bardzo wygodnie w niej bo była luźna i stosunkowo długa. :-)
Avatar użytkownika
agi
Rozeznany
 
 
Posty: 185
Dołączyła: 18 cze 2007, 13:15
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez babulki » 14 kwi 2008, 20:52 Re: Mamusie z Birmingham i okolic

ulenka dostaniesz liste od poloznej takze tam bedziesz miala wszystko wypisane hihi
ja wzielam tez mp3 ale nie mialam czasu sluchac muzy przed porodem.
a po to juz wiadomo.. mialam inne atrakcje hihi
za bardzo bylam podekscytowana tym co dzialo sie wokol hihi
poza tym jakies przekaski suche i duuuuzo wody!!!
ja nie jadlam nic ale pilam litrami!!!!
majtki jednorazowe.., recznikow radze wziac conajmniej dwa
to tez zalezy jak dlugo bedziesz w szpitalu
reczniki papierowe sa bardzo potrzebne ale w szpitalu powinnas je dostac
koszule do szpitala wzielam 2-3
i jedna do porodu ale kazali mi ja sciagnac i dostalam szpitalna :-D
hmmm ja sobie tez wzielam kosmetyki do makijazu i po porodowym prysznicu trzasnelam sobie delikatny make up
od razu lepiej hihi
aaa pas poporodowy
ja nie mialam i teraz troche zaluje
poza tym szlafrok, kapcie i klapki pod prysznic
dla maluszka wszystko
ciuszki, czapeczka, niedrapki
kocyk recznik pieluszki chusteczki
tak jak pisze agi potrzebne rzeczy dowiezie tatus

powodzenia
Avatar użytkownika
babulki
Rozeznany
 
 
Posty: 274
Dołączyła: 17 paź 2007, 17:39
Lokalizacja: jaroslaw/birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ulenka21 » 16 kwi 2008, 15:57 Re: Mamusie z Birmingham i okolic

Dziekuje Wam dziewczyny.Pomoglyscie, wiec juz zaczynam kompletowac wyprawke do szpitala;o)

ulenka21
Raczkujący
 
 
Posty: 89
Dołączyła: 18 sie 2007, 15:27
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agi » 16 kwi 2008, 17:49 Re: Mamusie z Birmingham i okolic

No właśnie, szlafrok też wzięłam, bo po porodzie było mi strasznie zimno :!:
Avatar użytkownika
agi
Rozeznany
 
 
Posty: 185
Dołączyła: 18 cze 2007, 13:15
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez joanna:) » 19 kwi 2008, 21:29 Re: Mamusie z Birmingham i okolic

KASIA1983 napisał(a):a gdzie sie dostaje te papiery na becikowe? i gdzie sie je wysyła? joanna:), jak dużo wcześniej zanim urodziłas wysylalas te papiery?


Dokumenty mozesz pobrac w dowolnym JOB CENTRE. Ten dokument wypelni ci polozna ok 7 miesiaca ciazy. Ale pieniadze mozesz otrzymac do 3 miesiaca po porodzie.

joanna:)
Początkujący
 
 
Posty: 26
Dołączyła: 29 lis 2007, 16:29
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez KASIA1983 » 19 kwi 2008, 21:30 Re: Mamusie z Birmingham i okolic

dzieki za info :smile:

KASIA1983
Raczkujący
 
 
Posty: 73
Dołączyła: 18 lut 2008, 13:18
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agi » 1 cze 2008, 19:48 Re: Mamusie z Birmingham i okolic

Cześć Dziewczyny :-)
Czy mogłybyście mi poradzić co mogę podawać 10-cio miesięcznemu dziecku na śniadanie :?:
Do tej pory mała dostawała tylko kaszki, ale wkońcu doczekała sie pierwszych ząbków i chciałabym jej troche urozmaicić menu :wink: Myślałam o kanapeczkach, ale nie wiem z czym i z jakim pieczywem :roll:
A co Wy podajecie swoim maluszkom :?:

pozdrawiam :-)
Avatar użytkownika
agi
Rozeznany
 
 
Posty: 185
Dołączyła: 18 cze 2007, 13:15
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez mar3cia3 » 27 cze 2008, 16:05 Re: Mamusie z Birmingham i okolic

Witam,dawno mnie tu nie bylo ,a ciekawa jestem czy "poczatkujaca"jeszcze mieszka na oldbury,jak cos to daj znac,pozdrawiam :-)

mar3cia3
Rozeznany
 
 
Posty: 120
Dołączyła: 3 wrz 2007, 15:31
Lokalizacja: polska
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agatkawariatka » 3 lip 2008, 09:12 Re: Mamusie z Birmingham i okolic

Ja mieszkam na Smethwick'u. Mam dwoch chlopcow - 5letniego Sebastiana i 11miesiecznego Olivera :)

agatkawariatka
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 10 mar 2007, 22:24
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez irminka0 » 3 lip 2008, 11:12 Re: Mamusie z Birmingham i okolic

Witam po dlugiej nieobecnosci :razz: . agi ja dawalam swojej malej w tym wieku jajecznice z jednego jajka zrobiona w garnku z odrobina maselka, Clodi uwielbiala parowki cielece rozdrobnione widelcem do tego miekkie pieczywko wzbogacone wapniem firmy Warburtons milk rools, wiecej ciekawych prpoozycji moge podac jak przejze ksiazke o karmieniu maluchow bo juz zapomnialam jak to bylo Claudia ma teraz prawie 3 latka ale moj synek ma 3 miesiace wiec warto sobie odswiezyc to i owo. pozdrawiam :smile:

irminka0
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączyła: 18 wrz 2007, 14:20
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agi » 3 lip 2008, 17:11 Re: Mamusie z Birmingham i okolic

Dzięki irminka0, za odpowiedź :-D , pisałam tego posta miesiąc temu, nikt nie odpisywał, więc zaczęłam sama kombinować :wink: Też podaje jajeczniczkę (bardzo ją polubiła) i kanapeczki z serem żółtym, pomidorem, a ostatnio z szynką. Próbowałam też płatki owsiane z jogurtem naturalnym, ale to jej mniej smakowało, dopiero jak posłodziłam to troche zjadła hihi :wink: Wsumie to mała mi wszystko je, a najbardziej to z mojego talerza, tylko nie wiem czy to nie za wcześnie :roll:

pozdrawiam :-)
Avatar użytkownika
agi
Rozeznany
 
 
Posty: 185
Dołączyła: 18 cze 2007, 13:15
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do RODZINA I DZIECKO

cron