CO SIĘ NALEŻY PO URODZENIU DZIECKA POLCE W UK

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

KobietaPostNapisane przez andar » 1 paź 2009, 10:09 Re: CO SIĘ NALEŻY PO URODZENIU DZIECKA POLCE W UK

Maciej12341 napisał(a):a ta koleżanka to jest chyba jakas niezrównoważona psychicznie nie wiem co ona sobie wogóle mysli. napewno tylko o sobie...szkoda dzieciaczków i męża:(


ja znam przypadek gdzie Rodzice dwójki Dzieci upozorowali rozstanie tylko po to żeby Żonka dostała więcej kasy-lub jakieś dodatkowe dofinansowanie. przez ten czas oczywiście nie mieszkali razem <- tak też można :evil:

andar
Początkujący
 
 
Posty: 42
Dołączyła: 27 lip 2009, 20:35
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 1 paź 2009, 11:10 Re: CO SIĘ NALEŻY PO URODZENIU DZIECKA POLCE W UK

andar, takich przypadków i podobnych znam kilkanaście, zreszta pracuję z Angielką która od 18lat żyje z chłopakiem mają córke, dom z councilu, a ona jest samotną matką.... nie tylko Polacy tak kombinują, zresztą mi to nie przeszkadza, najgorsze jest jak naprawde rodziny sie rozpadają bo liczą sie tylko pieniądze... Znajoma rozwiodła się z mężem on wrócił do polski ona sobie tutaj dostatnio żyje z 2ką dzieci, dlaczego nie doszło do porozumienia??? Bo państwo tu zbyt dużo daje samotnym rodzicom tak więc po co się starać o naprawe małżeństwa i budowania rodziny jak się ma zabezpieczenie finansowe od państwa, myślę że powinni to zmienić i więcej wkładać w rodziny wtedy nie było by tyle rozwodów i rozstań....Ich kłótnie w polsce zawsze kończyły się porozumieniem bo nie byli tacy pewni życia osobno...
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2757
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez andar » 1 paź 2009, 11:23 Re: CO SIĘ NALEŻY PO URODZENIU DZIECKA POLCE W UK

właściwie ja też mam to w nosie, ale jak pomyślę o Dzieciaczkach to aż serducho boli! najśmieszniejsze jest to jak się dzieci oszukuje! "Tatuś daleko pracuje"! żenujące! a dzieci wierzą-bo małe! tęsknią! ale to się nie liczy! kasa, kasa, kasa! :evil:
kiedyś ktoś mi powiedział... "Anglia ludzi zmienia"... coś w tym jest. oczywiście nie mierzę wszystkich tą samą miarą- żeby nie było! po prostu często się to sprawdza.

andar
Początkujący
 
 
Posty: 42
Dołączyła: 27 lip 2009, 20:35
Reputacja: 0
Neutralny

andar napisał(a):"Anglia ludzi zmienia"... coś w tym jest.
- chyba tak! Masz racje!
Avatar użytkownika
mamuśka twins
Stały Bywalec
 
 
Posty: 369
Dołączyła: 19 mar 2007, 19:23
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 3
Neutralny

Czesc!!!!!!!
byłam załatwiac sobie ten NIN i wszło co wyszło czyli..wielkie NIC. bo inszulans dostaja osoby które aktywnie poszukują pracy, bądz już pracuja! no a ja jak mam starac sie o zatrudnienie w 8-mym m-cu ciąży czyli już pezepadło to 190 funtów. trudno. ale muszę spytac jeszcze mojej midwife czy ten formularz na ta kase moge wypełnic na męża. w co wątpie ale zapytac zawsze można. pozatym mąż nie może mnie dopisac do swojego NIN-u bo nie moga byc dwie osoby pod tym samym numerem to tj. w Polsce numer NIP tylko indywidualnie:( teraz ciekawe co z tym szpitalem czy nie będę płacic za poród ale rozmawiałam z koleżanką która rodziła w czerwcu i też nie ma inszulansu i za nic nie płaciła. no ALE zobaczymy co z tego wyjdzie. dziewczyny przerażacie mnie tym co piszecie o tych rodzinach iż liczy się tylko kasa... szok!!! smutne ale napewno prawdziwe. wogóle jak tak mogą. mają ludzie pomysły na życie!!!! pozdrawiam Was Serdecznie!

Maciej12341
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 29 wrz 2009, 18:21
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 2 paź 2009, 14:10 Re: CO SIĘ NALEŻY PO URODZENIU DZIECKA POLCE W UK

hej dobrym rozwiązaniem było by jakbyś przeszła sie do jakiejkolwiek agencji pracy i poprosiła o rejestracje, najlepiej gdzieś gdzie pracują polacy no chyba ze sie dobrze dogadasz z angolami i powiedz ze musisz sie zarejestrować w job center bo chcesz wyrobić NIN , wtedy powinni cie bez problemu zarejestrować wiadomo żadnej pracy ci nie dadzą ale wystawią ci list że jestes zarejestrowana , wtedy dzwonicie do job center i umawiacie sie znowu na spotkanie bo masz zaswiadczenie ze szukasz pracy, to że jesteś w zaawansowanej ciązy niczego nie zmienia masz prawo szukać pracy i już.... powodzenia
Ostatnio edytowano 2 paź 2009, 14:52 przez malaroksi, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2757
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

Witam
Ja polecem socjalna organizacje Bromford Housing Group jak ktos bedzie chcial to dam namiary na prv. Ta instytucja pomogla mi bardzo duzo miedzy innymi w dostaniu bedefitow, mieszkania socjalnego, informacji o polskich kosciolach, itd. Przyznaje jak nigdy od anglikow dostalismy naprawde bardzo duza pomoc.
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny

kurde!!!! przeciez ja byłam sie rejstrowac w maju w GB resourcing w tej agencji pracy w Bham. jutro zadwonie jak bedzie czynne i zapytam co i jak, nawet niedawno dzwonili do mnie z oferta szkolenia. może da rade załatwic .jednak ten NIN....podejrzewam ze powinno byc dobrze:):) dzięki laski.

Maciej12341
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 29 wrz 2009, 18:21
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 2 paź 2009, 15:51 Re: CO SIĘ NALEŻY PO URODZENIU DZIECKA POLCE W UK

Maciej12341 napisał(a):inszulans
az zeby cierpna :-) National Insurance Number (NIN) numer ubezpieczenia spolecznego (insurance [inszurans]-ubezpieczenie) dostaja osoby ktore badz pracuja badz aktywnie poszukuja pracy. to drugie bywa trudne do udowodnienia. w sytuacji kiedy do uk przyjezdza rodzina ktora juz ma dzieci o nadanie numeru moze wnioskowac biuro przyznajace benefity w podatkowni (HMR&C). nie wiem jak to jest w twojej sytuacji ale proponuje ci zadzwon do tax credits helpline i tam popros o asyste polskiego tlumacza. opisz swoja sytuacje i zapytaj czy wraz z mezem mozecie wypelnic formularz na doplaty bezposrednie (tax credits) i czy oni moga wystapic o nadanie ci NIN'u jako ze niebawem bedziesz pobierala element opiekunczy czyli 'child tax credit' (po polsku slyszalem ze funkcjonuje okreslenie "czajda" w przeciwienstwie do "łorka"). byc moze ta droga uzyskasz NIN i jednoczesnie pojawicie sie w systemie benefitow.

pozdr

pe

KA i PE
 
 

Nie jestem pewny, ale czy nie jest tak, że żeby dostać/ubiegać się o jakąkolwiek kasę (poza rodzinnym) na dzieci, to Matka musi przepracować _przed_ urodzeniem dziecka kilka tygodni? Taką wersję słyszałem w zeszłym roku, jak koleżanka była w ciąży i właśnie poszła do pracy na jakiś czas, żeby dostać benefity. Tak mi mówiła.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2523
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

PostNapisane przez KA i PE » 2 paź 2009, 17:36 Re: CO SIĘ NALEŻY PO URODZENIU DZIECKA POLCE W UK

jesli jest malzenstwo, i maz pracuje, to niby dlaczego zona mialaby musiec pracowac. to bzdura jest. jesli jedno z malzonkow pracuje minimum 16h/tydz moze ubiegac sie od dodatekdla malo zarabiajacych, drugie nawet jesli nie pracuje i nigdy nie pracowalo moze dostac dodatek na dzieci w ramach systemu doplat bezposrednich. kiedy przyjechalismy do uk pracowalem tylko ja i tak wlasnie bylo. Ka dostala NIN z inicjatywy ludzi od tax credits i wszelkie dodatki na dzieci sa na nia.

pozdr

pe

KA i PE
 
 

KobietaPostNapisane przez Luiza » 2 paź 2009, 18:42 Re: CO SIĘ NALEŻY PO URODZENIU DZIECKA POLCE W UK

Z aopieke zdrowotna nie bedziesz placila (pobyt w szpitalu, porod) Obejmuje cie ubezpieczenie meza/partnera.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez agg » 2 paź 2009, 22:15 Re: CO SIĘ NALEŻY PO URODZENIU DZIECKA POLCE W UK

malaroksi napisał(a):Bo państwo tu zbyt dużo daje samotnym rodzicom tak więc po co się starać o naprawe małżeństwa i budowania rodziny jak się ma zabezpieczenie finansowe od państwa, myślę że powinni to zmienić i więcej wkładać w rodziny wtedy nie było by tyle rozwodów i rozstań....Ich kłótnie w polsce zawsze kończyły się porozumieniem bo nie byli tacy pewni życia osobno...


kurcze, nie moge sie z Toba zgodzic :( zeby zrozumiec dana sytuacje trzeba sie w niej znalezc.
niektorym sie wydaje, ze samotni rodzice "nic nie robia tylko benefity ciagna", ja wtedy nie wiem czy smiac sie, czy plakac. nie bede zaglebiac sie w temat bo nie jest on przyjemny, nie bede tez publicznie wywlekac swojego zycia osobistego, zeby cos komus udowodnic. jednak bardzo bym chciala, zeby ludzie nie oceniali innych "po okladce", po tym co zobacza i rozsiewaja potem brednie. :sad:
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez andar » 3 paź 2009, 10:33 Re: CO SIĘ NALEŻY PO URODZENIU DZIECKA POLCE W UK

agg napisał(a): bardzo bym chciala, zeby ludzie nie oceniali innych "po okladce", po tym co zobacza i rozsiewaja potem brednie. :sad:


dlatego ja podając jeden przykład nie miałam na myśli wszystkich- tylko jedną parę, bo akurat o nich pomyślałam czytając wcześniejsze wypowiedzi.

oj, ja bardzo dużo słyszałam chamskie wypowiedzi na temat samotnych rodziców w Anglii.... i to od osób które nie mają nikogo albo mają partnera... zazdrość o pieniądze? chyba, nie wiem. tak myślę.

andar
Początkujący
 
 
Posty: 42
Dołączyła: 27 lip 2009, 20:35
Reputacja: 0
Neutralny

sharemka napisał(a):Health in pregnancy grand 190 &pound; nalezy sie tylko osobom, które pracowaly przed porodem!

Sure start matenity grand 500&pound; (becikowe) nalezy sie osobom, które posiadajá m.in. working tax credit or child tax credit czyli mozecie sie o to postarac z wiazku z tym, ze Twój maz pracuje!

Insurens Number wyrób sobie jak najpredzej, bo bedziesz musiala zaplacic za poród i pobyt w szpitu!

Powodzenia!



190F dostanie nawet jesli nie pracowala przed porodem tylko potrzebuje insurens number;)
Avatar użytkownika
marzenka2332
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączyła: 16 sty 2010, 17:22
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ŚWIAT KOBIET