Dyskryminacja w szkole

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez chmiel » 9 lis 2009, 13:21 Dyskryminacja w szkole

Witam,
moja siostra jest dyskryminowana w szkole przez rówieśników angielskich (ze wzgledu na narodowość), ponadto jest wyzywana . Wcześniej pojawił się już taki problem, po rozmowie z dyrektorem problem na jakis czas ustał. Z kim oprócz dyrektora można by było o tym porozmawiać, do jakiej instytucji się zwrócić.Moja siostra, źle czuje się psychicznie i bardzo cierpi. Chciałbym jej pomóc.Proszę Was o porady, bo jutro z rana wybieram się do szkoły.

chmiel
Rozeznany
 
 
Posty: 204
Dołączył: 5 sty 2008, 16:07
Lokalizacja: West Midlands
Reputacja: 13
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez zakk wylde » 9 lis 2009, 16:36 Re: Dyskryminacja w szkole

Wiesz, zalezy we jakim wieku jest Twoja siostra - jesli to male dzieci to u nich normalne, ze grubi, czarni i inni maja gorzej, ale jesli jest starsza to juz moze byc powazny problem. Mysle, ze ktos zorietowany Ci tu niedlugo pomoze, a jak trzeba ruszyc z husaria to pisz smialo :wink:
Avatar użytkownika
zakk wylde
Początkujący
 
 
Posty: 16
Dołączył: 2 lis 2009, 11:12
Lokalizacja: Krosno
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 9 lis 2009, 19:04 Re: Dyskryminacja w szkole

Nie znam żadnej instytucji - nie miałem takiego problemu, ale ja bym udał się drugi raz do dyrekcji. I 3ci jak byłaby potrzeba. Dlaczego? Raz poszliście i poskutkowało. Może na krótko, ale poskutkowało. Jeśli pójdziecie drugi i trzeci to dyrekcja będzie miała informację, że ONA ma problem w szkole. A jak na razie ma informację, że problem BYŁ i został pomyślnie rozwiązany.
Jeśli zwrócisz się do kogoś innego to podejrzewam, że pierwszym pytaniem będzie czy informowałeś dyrekcję. Odpowiesz, że tak. Spytają dyrektora - odpowie - no tak, była informacja i problem załatwiłem i już go nie ma, nie miałem więcej informacji o powtarzających się incydentach. Wszystko jest OK.
No i najważniejsze właśnie pytanie o wiek/szkołę. Podejrzewam, że z młodszymi mało co można zrobić, poza zmianą szkoły. A ze starszymi - można doprowadzić to tego, że najbardziej zatwardziali zostaną przeniesieni do innej szkoły. Ale bez informowania dyrekcji non stop nic nie zrobisz.

Pozdrawiam i życzę powodzenia

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2523
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Viola » 9 lis 2009, 22:30 Re: Dyskryminacja w szkole

mam nr do prawnika adwokata, ktory zajmuje sie takimi sprawami, duzo osob jest dotknietych ta sprawa(rasizmu)...Facet jest konkretny w tych sprawach i nie drogi ..:)

Viola
Raczkujący
 
 
Posty: 66
Dołączyła: 29 paź 2009, 14:20
Reputacja: 6
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 10 lis 2009, 09:07 Re: Dyskryminacja w szkole

takie sprawy mozna zalatwic wszedzie..lacznie z policja ktora musi interweniowac w takich sytuacjach ... mysle ze warto poszukac tez rad u psychologa jak dziewczyna cierpi.. on jej pomoze przy okazji udzieli wszelkich informacji.. co do tego gdzie co jak ..

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez agata1981 » 10 lis 2009, 10:12 Re: Dyskryminacja w szkole

napewno pojscie do dyrektora po raz kolejny to dobry pomysl poniewaz przesladowanie to bardzo powazny problem i prawo pod tym wzgedem tez jest surowe w anglii. co do instytucji to napewno Citizen Advice Buro oni zawsze we wszytkim bardzo chetnie pomoga i maja prawnikow rowniez i to za darmo i oni zawsze mowia ,ze "jak my ci nie mozemy pomoc to zawsze wiemy kto ci moze pomoc" :wink: . a jak mieszkasz w Sandwell to jest organizacja ktora nazywa sie Race Equality Sandwell i oni konkretnie zajmuja sie takimi sprawami ale musisz miec dowody i mysle ,ze w tej sytuacji to oni rowniez doradza ci ,zebys skontaktowal sie z dyrektorem lub ,byc moze napisza list do dyrekcji czasem tak robia i wtedy jak masz po swojej stronie taka agencje to dyrekcja wezmie ta sprawe powazniej.
a to jest link do ich strony http://www.webwell.org.uk/RES

agata1981
Początkujący
 
 
Posty: 19
Dołączyła: 7 lis 2009, 11:06
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez chmiel » 10 lis 2009, 12:23 Re: Dyskryminacja w szkole

Tak dla ścisłości to, siostra ma 14 lat.Dziękuję wszystkim za pomoc, po dzisiejszym dniu wszystko ucichło, zobaczymy jak będzie dalej, mam nadzieję, że dobrze.Pozdrawiam.

chmiel
Rozeznany
 
 
Posty: 204
Dołączył: 5 sty 2008, 16:07
Lokalizacja: West Midlands
Reputacja: 13
Neutralny

KobietaPostNapisane przez KEM » 10 lis 2009, 18:17 Re: Dyskryminacja w szkole

W szkole gdzie ja pracuje tez mamy Polakow, Portugalczykow, Ciemnoskorych itp.I owszem zdarzaja sie przejawy dyskryminacji/rasizmu. Kazdy taki incydent musi byc zgalszany na pismie do dyrekcjii dyrekcja ma obowiazek zalogowac to w takim specialnym Logbook ktory jest monitorowany przez lokalne LEA (local educational authority) albo County/City Council.
Jesli rodzic chce wniesc skarge do dyrekcji to obowiazkiem dyrekcji szkoly jest zapewnienie tlumacza ( na koszt szkoly oczywiscie)
Jesli rodzic zdecyduje sie na kontakt z policja to oni i tak odbija pileczke do szkoly bo to ona powinna poradzic sobie z problemem. Dopiero jesli szkola sie podda sprawa trafia znow na policje.
Osobiscie radze kazde takie zdarzenie zapisywac i przekazywac dyrekcji oraz zachowywac sobie kopie.
Oczywiscie kazda szkola jest inna i bardziej lub mnie dba o tzw 'vulnerable children' jednakze przepisy sa takie, ze nie pozwola dyrekcji nie reagowac na pisemne skargi uczniow i rodzicow.
Najgorzej jest machnac reka i powiedziec: juz jest lepiej bo gwarantuje, ze te zachowania wroca i to jeszcze ze zwiekszona moca :-(
Avatar użytkownika
KEM
Początkujący
 
 
Posty: 40
Dołączyła: 29 paź 2007, 16:38
Reputacja: 2
Neutralny

PostNapisane przez alojzy » 10 lis 2009, 21:21 Re: Dyskryminacja w szkole

zobacz ten artykuł to jest info na temat dyskryminacji
http://bham.pl/aktualnosci/nie_daj_sie_ ... ywac_.html

alojzy
 
 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI