Wyjazd z psem za granicę, zakwaterowanie z psem

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez pytajnik » 6 lip 2010, 21:03 Wyjazd z psem za granicę, zakwaterowanie z psem

Witam. Jestem pewnie jednym z milionów, których sytuacja życiowa zmusiła do emigracji.
Jest jeden mały problem - pies, na punkcie którego mam pewnego bzika, nie mogę go tutaj zostawić, za wszelką cenę jeśli znajdę pracę w UK chciałbym żeby był ze mną. Nie jest to pies zbyt socjalny (tzn. nie lubi innych psów). Tzn. nie może być zostawiony z nimi sam.
Nie wiem jak to wygląda z wynajmem mieszkania. Załóżmy, że poza domem jestem 10-12 godzin. Myślałem o jakimś kennelu (klatka, azyl dla psa na czas nieobecności właściciela, nie kojarzyć z więzieniem). Nie chcę żeby wyrządził żadnych szkód. Czy jest jakakolwiek szansa na znalezienie takiego mieszkania, domu z ogrodem, w którym jest np. kojec?
Jestem zdesperowany. Mam 20 lat, podejmę jakąkolwiek pracę (nie musi być to krocie, do Polski nie mam po co wracać, chciałbym zostać w UK na stałe). Mam po prostu takiego małego bzika, nie utopię psa, nie wrzucę do rowu, nie wydam bo to jest żywe stworzenie za które jestem odpowiedzialny. Jak to wygląda? Mogę liczyć na jakikolwiek kontakt, pomoc w jego uzyskaniu? Jestem singlem, w podróż póki co chciałbym wybrać się samotnie. Chcę sobie ustatkować życie, bo tu gdzie mieszkam nie mam na to żadnych szans.

Pozdrawiam wszystkich emigrantów, mam nadzieję że rozwiejecie moje wątpliwości na to trudne pytanie. Nie jest ważna dla mnie określona część UK, grunt żeby była praca i możliwości bytowania.

pytajnik
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączył: 6 lip 2010, 20:52
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 6 lip 2010, 21:13 Re: Wyjazd z psem za granicę, zakwaterowanie z psem

Rozumiem z tego, że jesteś jeszcze w PL. Czy masz gotowy paszport dla psa? Bo jeżeli nie to czeka Cię jeszcze pół roku zanim psa będziesz mógł przewieźć. Więc masz dość czasu żeby się zadomowić, znaleźć lokum z możliwością trzymania psa, etc.
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

rozumiem, że muszę załatwić formalności.
Jednakże główna rzecz jaka mnie nurtuje, to możliwości realne znalezienia takiego lokum, gdzie mogę liczyć na pomoc w tej sprawie, gdzie szukać? Jeżeli mam coś załatwiać to chciałbym wiedzieć na czym stoję.

Dzięki VA za szybki odzew:)

pytajnik
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączył: 6 lip 2010, 20:52
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 6 lip 2010, 21:45 Re: Wyjazd z psem za granicę, zakwaterowanie z psem

pytajnik napisał(a):...to możliwości realne znalezienia takiego lokum, gdzie mogę liczyć na pomoc w tej sprawie, gdzie szukać?

Nie bardzo z tego rozumiem o jakie lokum Ci chodzi i o jaką pomoc?
Chodzi Ci po prostu o mieszkanie / dom gdzie można trzymać psa? Bo jeżeli tak to sprawa jest do uzgodnienia tylko i wyłącznie z właścicielem budynku, ale ja nie słyszałem żeby ktoś coś wynajmował z specjalnie przygotowaną klatką dla psa.
Mam wielu znajomych co mają psy w wynajmowanych domach i jakoś nikt nie wspominał o jakichś problemach. Ja osobiście potrzebowałem pisemną zgodę od mojego landlorda żeby otrzymać psa ze schroniska.
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

o klatki ect mi nie chodzi. To oczywiście będą moje zakupy, chodzi mi o ew. problemy ze znalezieniem lokum, w którym właściciel zgodziłby się na psa. Czytałem na niejednym forum, że problemy są i to nie małe

pytajnik
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączył: 6 lip 2010, 20:52
Reputacja: 0
Neutralny

W niektorych domach nie zycza sobie zwierzat wiec najczesciej juz w ogloszeniu o tym pisza, chociaz nawet jesli w ogloszeniu nie ma wzmianki o tym to warto zadzwonic i juz na dzien dobry zapytac o to aby unikanc jakis nieprzyjemnych sytuacji i nie marnowac swojego i czyjegos czasu. Co do kojca w ogrodku to raczej nie masz co liczyc, w zadnym domu czegos takiego nie widzialam a widzialam ich na dniach calkiem sporo w zwiazku z przeprowadzka. No i musisz sie liczyc z tym ze jesli pies bedzie tak dlugo sam w domu to moze troche halasowac no skamlec czy wyc i wtedy sasiedzi moga byc niezadowoleni. No i jakos ta klatka chocby nie wiem jak rewelacyjna byla to i tak klatka, a pies potrzebuje biegac
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2129
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

klatka to tylko azyl, także spokojnie wiem o co chodzi. Interesuję się mocno kynologią, wiem co nieco nt. zachowań psów więcej niż przeciętna osoba. Nie chcę się tutaj rozdrabniać, bo to tematy na fora o innej profesji:) Ale żeby zostać zrozumianym powiem ogólnie. Klatka to miejsce gdzie pies zmęczony idzie po prostu spać. Pies przesypia w ciągu doby i tak około 18-20 godzin. Nie ma to nic wspólnego z więzieniem

Poprzeglądałem ogłoszenia, trochę się uspokoiłem, myślałem że będzie tragedia:)

pytajnik
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączył: 6 lip 2010, 20:52
Reputacja: 0
Neutralny

nie chce cie straszyc ani zniechecac, ale moj brat mial spore problemy z wynajeciem domu, w kt moglby "legalnie" trzymac psiaka... wiec go przemycil i tak juz sobie mieszkaja ze 2 lata;)

Claudynka
Początkujący
 
 
Posty: 34
Dołączyła: 2 lip 2007, 15:07
Lokalizacja: ze skątowni ;)
Reputacja: 0
Neutralny

Nie wydaje mi sie ze bedzie jakis wielki problem ze znalezieniem domu,gdzie bedzie mozna miec psa, ale musisz sie liczyc z tym ze prawdopodobnie dom bedzie w nizszym standardzie. W nowych domach z reguly nie zycza sobie psow. Wlasciciel moze rowniez poprosic o wyzszy depozyt albo pisemne zobowiazanie sie do naprawienia ew. szkod lub wyczyszczenia dywanow jak sie bedziesz wyprowadzac. Problem moze byc natomiast z mieszkaniem, jesli nie wlasciciel to na pewno sasiedzi nie beda zadowoleni ze pies sam w domu zostaje i jesli bedzie szczekal moga do councilu zadzwonic ze pies jest w zlych warunkach trzymany, nie wychodzi na dwor odpowiednio czesto itp.
Acha, jesli jest to pies z rasy "agresywnych' to moze sprawdz czy mozesz w ogole do UK z nim przyjechac.
Pozdrawiam i powodzenia.

Nadijka
Rozeznany
 
 
Posty: 148
Dołączyła: 11 maja 2009, 12:12
Reputacja: 8
Neutralny

Mieszkam w nowym domu z psem ale musialam zaplacic wyzszy depozyt. Pierwszy dom, ktory wynajmowalam znalazlam w ciagu 2 dni. ten, w ktorym teraz mieszkam w jeden. Wiec nie sadze zebys mial problem. Jedynie co Ci moge poradzic to to, zebys w umowie mial zapisane, ze mieszkasz z psem, a jezeli placisz wyzszy depozyt popros o zaznaczenie jaka kwota depozytu jest na pokrycie szkod, ktore moze wyrzadzic piesek. Powodzenia.

agamiltko
Rozeznany
 
 
Posty: 124
Dołączyła: 29 lip 2007, 23:16
Reputacja: 6
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 7 lip 2010, 09:51 Re: Wyjazd z psem za granicę, zakwaterowanie z psem

pytajnik, jeszcze nie napisałeś jakiego masz psa, czy dużo szczeka i czy sprawdzałeś jego zachowanie, gdy nikogo nie ma w domu. Koszt klatki może być dość wysoki. Plastikowa buda to koszt ok. Ł100. Jeżeli Twój pies nie ma problemów emocjonalnych to chyba to nie będzie konieczne. Ja przynajmniej bym sobie to odpuścił.
Możesz się również pochwalić psiakiem tutaj.
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

pies w typie owczarka, nie z listy.
Nie szczeka bez powodu, jest nauczony odpowiednich zachowań. Klatka kennelowa to 500-600PLN, duża, składana. W razie konieczności antybarker chociaż ze szczekaniem nigdy nie miałem problemów.

pytajnik
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączył: 6 lip 2010, 20:52
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 7 lip 2010, 14:59 Re: Wyjazd z psem za granicę, zakwaterowanie z psem

pytajnik napisał(a):W razie konieczności antybarker chociaż ze szczekaniem nigdy nie miałem problemów.

Ale pytanie jest czy zostawiałeś psa wcześniej na tak długo i czy sprawdzałeś czy nie szczekał/wył? Np. pytając sąsiadów, czy nagrywając dźwięk/video.
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Yuki » 7 lip 2010, 16:59 Re: Wyjazd z psem za granicę, zakwaterowanie z psem

Może to pomoże w jakimś stopniu:

Warunki podróżowania z psami, kotami i fretkami do Wielkiej Brytanii
( opracował lek.wet. Andrzej Lisowski na podstawie oficjalnych materiałów znajdujących się na oficjalnej stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa Wielkiej Brytanii www.defra.gov.uk )

1. Zwierzę musi być oznakowane poprzez mikroczip.
2. Zwierzę musi być zaszczepione p/wściekliźnie w wieku powyżej 3 miesięcy życia szczepionką urzędowo dopuszczoną do stosowania.
3. Jeżeli zwierzę było zaszczepione p/wściekliźnie przed datą implantacji mikroczipa to w dniu implantacji mikroczipa zwierzę musi być ponownie zaszczepione p/ wściekliźnie.
4. Zwierzę musi posiadać czytelnie i uważnie wypełniony paszport.
5. Oprócz paszportu warto mieć ze sobą oryginał świadectwa szczepienia p/ wściekliźnie i oryginał wyniku badania krwi określającego poziom przeciwciał p/ wściekliźnie.
6. Po określonym przez lekarza weterynarii, szczepiącego psa p/wściekliźnie, terminie (2-3 tygodnie) należy od psa pobrać krew celem zbadania poziomu przeciwciał p/wściekliźnie.
7. Zwierzę może być przewożone do Wielkiej Brytanii po upływie 6 miesięcy od daty pobrania krwi do badania, którego zadaniem było określenie poziomu przeciwciał p/wściekliźnie.
8. Jeżeli zwierzę jest systematycznie szczepione p/wściekliźnie i nie został przekroczony termin kolejnego szczepienia przypominającego określony w paszporcie, przy kolejnych podróżach do Wielkiej Brytanii nie jest konieczne ponowne badanie krwi. Jeżeli termin szczepienia przypominającego został przekroczony ma zastosowanie procedura określona w punkcie 6.
9. Psy, koty i fretki w ciągu 6 miesięcy poprzedzających datę przekroczenia granicy Wielkiej Brytanii nie mogą przebywać poza krajami Unii Europejskiej.
10. Psy, koty i fretki na 24 – 48 godzin przed przekroczeniem granicy Wielkiej Brytanii muszą być poddane kuracji przeciw tasiemczycy preparatami zawierającymi praziquantel oraz kuracji przeciw kleszczom. Obroże przeciw kleszczowe nie są uznawane.
11. Psy, koty i fretki mogą być wwiezione do Wielkiej Brytanii tylko uprawnionymi drogami i tylko poprzez uprawnionych przewoźników ( lista w załączeniu). Psów, kotów i fretek nie wolno wwozić do Wielkiej Brytanii prywatnymi łodziami, statkami czy też prywatnymi samolotami.
12. Psy następujących typów ras nie mogą być wwożone do Wielkiej Brytanii (patrz załącznik)
a. Typu Pit Bull
b. Typu Dog Argentyński
c. Typu Fila Braziliero
d. Typu Japoński Tosa
Avatar użytkownika
Yuki
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączyła: 24 cze 2010, 20:12
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Paola90 » 16 kwi 2012, 11:13 Re: Wyjazd z psem za granicę, zakwaterowanie z psem

Zwierzę może być przewożone do Wielkiej Brytanii po upływie 6 miesięcy od daty pobrania krwi do badania, którego zadaniem było określenie poziomu przeciwciał p/wściekliźnie....... No to powiem ze nieciekawie ... prosze powiedziec czy da sie takie cos. Jakos ominac? Przyspieszyc??....ok pytanie juz nie aktualne ...dowiedzialam sie ze badanie krwi zwierzaczka od 2012r jest juz nie wymagane ...Ufff

Dodano: -- 16 kwi 2012, 12:35 --

Ok dzwoniłam do Ambasady i potwierdzenie szczepień badaniami w Puławach nie jest już wymagane. A co za tym idzie okres pół roku już też nie. Więc cała droga jaką należy przebyć by legalnie przewieść pieska do UK wygląda tak: Musimy posiadać książeczkę zdrowia pieska, wszczepić chipa (koszt 70-80), wyrobisz paszport (53zł) po tym wszystkim zaszczepić najlepiej na wszystko (80zł) i na 48h przed wyjazdem odrobaczyć. Okres który musimy poczekać po wszczepieniu chipa i szczepieniu to 3 tyg. A więc nie już 6 miesięcy Uff...
Avatar użytkownika
Paola90
Początkujący
 
 
Posty: 41
Dołączyła: 14 kwi 2012, 14:16
Lokalizacja: Bham/ erdington
Reputacja: 7
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI