Zaparcia u niemowlaka

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...

MężczyznaPostNapisane przez chmiel » 7 lis 2010, 08:48 Zaparcia u niemowlaka

Witam,

co polecacie na zaparcia u niemowlaka?Może mieliście podobny problem ze swoim dzieckiem?


Pozdrawiam
A

chmiel
Rozeznany
 
 
Posty: 204
Dołączył: 5 sty 2008, 16:07
Lokalizacja: West Midlands
Reputacja: 13
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez tom.janik » 7 lis 2010, 09:59 Re: Zaparcia u niemowlaka

Hej.My uzywalismy czopkow glicerynowych,oczywiscie przywiezionych z Polski,bo nauczeni doswiadczeniem, jak pewnie wielu z Was,na tutejszych (pozal sie Boze) lekarzy liczyc nie mozna.Pozdrawiam

tom.janik
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 21 wrz 2009, 19:48
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kot800 » 7 lis 2010, 11:21 Re: Zaparcia u niemowlaka

Probiotyki+prebiotyki rozpuszczane w napoju dla dziecka np Lacidobaby pomagaja w pracy jelit. Ja mialam z PL,ale mozesz dostac je w polskiej aptece internetowej w uk albo czasem w polskich sklepach gdzies tu maja (niekoniecznie tej firmy).Nam nawet czopki nie pomagaly czasem :-|

kot800
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączyła: 19 sie 2010, 13:04
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 7 lis 2010, 14:45 Re: Zaparcia u niemowlaka

a ile miesiecy ma dziecko?
letnia, przegotowana woda do picia-mozna podac dzieku juz w 1 m-cu.
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 7 lis 2010, 15:58 Re: Zaparcia u niemowlaka

tom.janik napisał(a):.My uzywalismy czopkow glicerynowych,oczywiscie przywiezionych z Polski,
a szukałeś gdzieś w uk takich czopków? Bo Ja spokojnie kupuję takie tutaj w angielskich aptekach.
Jeżeli to poważne zaparcie czyli powyżej 5dni to idź do GP dla mojego syna dał mi syrop LACTULOSE i pomagało,ale lepiej dawać np napić się z rańca przegotowanej wody dziecku, lub jak się karmi to samemu pić duże iloście wody, prze analizować dietę itd.
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2757
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 7 lis 2010, 16:14 Re: Zaparcia u niemowlaka

Pomaga tez jeszcze herbatka z kopru wloskiego lub rumianku, oczywiscie jak dziecko jest na piersi to lepiej zeby herbatki te pila mama
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2129
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez chmiel » 7 lis 2010, 19:04 Re: Zaparcia u niemowlaka

Dziękuję wszystkim.Herbatka z kopru pomogła, a synek ma 6 tygodni.

chmiel
Rozeznany
 
 
Posty: 204
Dołączył: 5 sty 2008, 16:07
Lokalizacja: West Midlands
Reputacja: 13
Neutralny

KobietaPostNapisane przez izabellka81 » 7 lis 2010, 19:32 Re: Zaparcia u niemowlaka

chmiel nie martw sie, moj maly juz po 6 tygodniu nie robil kopki 3 dni i zaczelam sie martwic, ale dawalam mu troszke koperku do picia (30ml) i wkoncu 4 dnia zrodbil, a teraz to 1 albo 2 dziennie robi, ale najlepiej pic duzo wody jak sie karmi piersia i zaczac sie martwic dopiero po 7 dniach jak nie zrobi kupki, pozdrawiam

izabellka81
Raczkujący
 
 
Posty: 66
Dołączyła: 11 lip 2008, 09:57
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 8 lis 2010, 07:00 Re: Zaparcia u niemowlaka

Jak dziecko jest tak małe i wyłącznie na piersi to nie ma się co dziwić. Wchłanianie pokarmu jest bardzo duże. W końcu z czegoś musi rosnąć. Dopiero sztuczne karmienie i "dorosłe" jedzenie powoduje produkcję odpadów :)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2523
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez anarek7 » 8 lis 2010, 11:02 Re: Zaparcia u niemowlaka

u mnie sprawdza sie w stu procentach rumianek ,wiec polecam

anarek7
Rozeznany
 
 
Posty: 121
Dołączyła: 3 paź 2009, 08:24
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 8 lis 2010, 16:24 Re: Zaparcia u niemowlaka

AdamBoltryk napisał(a):Jak dziecko jest tak małe i wyłącznie na piersi to nie ma się co dziwić. Wchłanianie pokarmu jest bardzo duże. W końcu z czegoś musi rosnąć. Dopiero sztuczne karmienie i "dorosłe" jedzenie powoduje produkcję odpadów :)

to niez upelnie tak dziala :wink:
pokarm kobiecy jest latwiej przyswajalny, a to co zostaje niestrawione jest szybko wydalane. najczesciej mozna zaobserwowac, ze dziecko robi kupke podczas karmienia. takze pokarm piersiowy tez powoduje powstawanie "odpadow" jak to nazwales ;)
pokarm sztuczny czesciej powoduje zaparcia. stolce sa bardziej tresciwe i uformowane, podczas gdy dzieci piersiowe "strzelaja" zoltym kleksami :mrgreen:
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 8 lis 2010, 18:37 Re: Zaparcia u niemowlaka

anarek7 napisał(a):u mnie sprawdza sie w stu procentach rumianek ,wiec polecam



Owszem zgadza sie z tym ze trzeba pamietac ze rumianek jest silnym alergenem i trzeba bardzo uwazac, zwlaszcza jesli dziecko ma sklonnosci do alergii. Moja corka tez miala zaparcia i podalam jej rumianek swiecie przekonana ze nie bedzie problemu bo w rodzinie nikt alergikiem nie byl i strasznie sie zdziwilam jak twarz mojego dziecka pokryla sie krostami i przybrala barwe dojrzalego pomidora i okazalo sie ze to wlasnie przez rumianek, na szczescie z wiekiem jej przeszlo :)
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2129
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ZDROWIE