zakupy na ebayU

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez martaf5 » 20 kwi 2011, 21:12 zakupy na ebayU

Nigdy dotad nie robiłam zakupow na aukcjach, słysze że ludziska kupuja, chcialabym zasiegnac waszych opinii, czy jest to bezpieczna forma zakupów , czy mieliście jakieś problemy z tym???>>> :roll: Troche mam schiza przed udostepnianiem w kolejnym miejscu wszystkich danych wraz z otwarta furtka do mojego konta...Prosze o Wasze opinie iDziekuje z góry serdecznie :-D

martaf5
Raczkujący
 
 
Posty: 83
Dołączyła: 23 lip 2010, 21:55
Reputacja: 6
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kamix1234 » 20 kwi 2011, 21:25 Re: zakupy na ebayU

Czesto robie zakupy na e-bay i nigdy nie mialam problemow.Po pierwsze sprawdzaj opinie o sprzedajacym zanim cos kupisz od niego.No i najpopularniejsza forma platnosci jest system paypal ktory na przekor temu co napisalas jest najbezpieczniejsza forma platnosci elektronicznych

kamix1234
Raczkujący
 
 
Posty: 70
Dołączyła: 16 sie 2009, 21:48
Reputacja: 7
Neutralny

KobietaPostNapisane przez julka030308 » 21 kwi 2011, 17:15 Re: zakupy na ebayU

Ja rownierz korzystam z ebay kupuje i sprzedaje.Jak narazie niemialam zadnych problemow i jestem zadowolona z zakupow.Platnosci zdecydowanie PAYPAL polecam i powodzenia ;)

julka030308
Rozeznany
 
 
Posty: 291
Dołączyła: 6 maja 2008, 16:05
Lokalizacja: solihull
Reputacja: -1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez chmiel » 21 kwi 2011, 19:14 Re: zakupy na ebayU

Hej,

oprócz ebaya, polecam również Amazon.co.uk, bardzo często taniej niż na ebayu.

Pozdrawiam :mrgreen:

chmiel
Rozeznany
 
 
Posty: 204
Dołączył: 5 sty 2008, 16:07
Lokalizacja: West Midlands
Reputacja: 13
Neutralny

KobietaPostNapisane przez izap721 » 21 kwi 2011, 19:22 Re: zakupy na ebayU

Czasem taniej na Amazon,ale opłata za przesyłkę,np książki powala-£2.80!
Ja też sprzedaję i kupuję na Ebay,jednak wcześniej załóż sobie konto Paypal bo weryfikacja konta troszkę trwa.
Avatar użytkownika
izap721
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączyła: 22 cze 2009, 09:31
Reputacja: 12
Neutralny

KobietaPostNapisane przez adamirus » 21 kwi 2011, 21:55 Re: zakupy na ebayU

też polecam Ebay :-) z czystym sumieniem
jestem zarejestrowana od 2006 roku i nigdy problemów nie miałam,a korzystam regularnie bo zemnie maniaczka Ebay :razz: :mrgreen:

to samo tyczy konta Paypal :-)

adamirus
Stały Bywalec
 
 
Posty: 590
Dołączyła: 8 sie 2006, 20:54
Lokalizacja: B-ham/Acocks Green
Reputacja: 21
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Luiza » 21 kwi 2011, 22:15 Re: zakupy na ebayU

Tak. Ja tez uzywam ebay.

Uwazaj, bo jak zaczniesz to juz nie przestaniesz :mrgreen:
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez adamirus » 22 kwi 2011, 10:33 Re: zakupy na ebayU

Luiza napisał(a):Uwazaj, bo jak zaczniesz to juz nie przestaniesz :mrgreen:


dokładnie :lol:

adamirus
Stały Bywalec
 
 
Posty: 590
Dołączyła: 8 sie 2006, 20:54
Lokalizacja: B-ham/Acocks Green
Reputacja: 21
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez martaf5 » 22 kwi 2011, 15:13 dzieki Bardzo Wszystkim za poradynki i opinie!!!

i chyba juz wpadlam, :roll: jeszcze nic mi nie dostarczono( okres swiat) ale juz zakupy dwukrotnie zrobilam, mam nadzieje ze jakosc produktu bedzie zgodna z oczekiwaniami....Pozdrawiam wszystkich i życze Radosnych Swiat!!!

martaf5
Raczkujący
 
 
Posty: 83
Dołączyła: 23 lip 2010, 21:55
Reputacja: 6
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 22 kwi 2011, 15:14 Re: zakupy na ebayU

Z e-bay'a jako klient (ponad 160 transakcji) korzystam od wielu lat. E-bay to nie koniecznie aukcja, ja najczęściej kupuję buy-it-now ze sklepów.
Nie mogę powiedzieć żeby zawsze było bezproblemowo, ale nigdy nie było żadnych problemów z finansami. Najczęściej się zdarza że przesyłka idzie dłużej niż powinna, szczególnie z Chin. Oczywiście towar z Chin jakościowo nie będzie odpowiadał europejskim standartom. Zdarzało się też że przyszedł nie ten towar co powinien, również ktoś mi przysłał przedmiot używany jako nowy.
Kumpel niegdyś zamówił telefon i otrzymał jakiś kamień, ale z odzyskaniem kasy nie było problemu.
Kupując nowe towary ze sklepów jest raczej bezproblemowe.

Dla usprawnienia aukcji polecam http://www.gixen.com , który może nam zaoszczędzić czasami trochę pieniędzy.
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Luiza » 22 kwi 2011, 22:08 Re: zakupy na ebayU

Ja moze mialam malenkie problemy ale to raczej nie z winy sprzedawcow czy ebay tylko zakichanej poczty. Kilka paczek kupowanych przez internet (nie tylko ebay) zginelo na poczcie i nigdy nie dotarly. Ale bez problemu odzyskalam pieniadze wiec mozna powiedziec, ze to maly problem dla mnie. Wiekszy dla sprzedajacego.

A wlasnie placac PayPal , w razie oszustwa jakos latwo jest odzyskac kase. Nigdy nie mialam takiego problemu wiec nie wiem do konca na czym to polega.

Ja tez zwykle kupuje ''buy now'', bo aukcje mnie stresuja :mrgreen:

Na paczke z Chin czekalam dosc dlugo z tego co pamietam i nie do konca zadowolona bylam z jakosci produktu. Ale z USA, Korei przychodza blyskawicznie (ok 6-7 dni).
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez VA » 23 kwi 2011, 09:49 Re: zakupy na ebayU

Luiza napisał(a):Ale z USA, Korei przychodza blyskawicznie (ok 6-7 dni).

Ostatnio zamówiłem multimetr z USA, a paczuszka przyszła z Hong Kongu :-| Też szła kilka tygodni. Nie przypominam sobie natomiast żebym widział na e-bay'u jakieś produkty z Korei.
Ogólnie to przesyłki z Azji się ostatnio pogorszyły, 6 tygodni to minimalny czas oczekiwania, natomiast jak zamawiałem towary 2-3 lata temu z Chin to przychodziły po kilku dniach.
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Luiza » 23 kwi 2011, 13:27 Re: zakupy na ebayU

Widac nie ma reguly, na to ile czasu cos idzie.
Ja zamawiam kosmetyki z Korei.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI