Nie znasz angielskiego? Rzad zabierze ci zasilek

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

MężczyznaPostNapisane przez frollo » 14 paź 2011, 12:43 Re: Nie znasz angielskiego? Rzad zabierze ci zasilek

Kurcze, to albo mi się wydaje tylko, że jest dobrze z moją nauką, albo po prostu nie jestem świadom ile jeszcze nie wiem. Języka staram się cały czas uczyć teraz jestem tak między B2/C1. Normalnie gadam sobie z ludźmi, w potocznych rozmowach nie mam zbyt wiele problemów, czasami spontanicznie udaje mi się powiedzieć coś śmiesznego. Nie zastanawiałem się nigdy, nawet gdy nie zrozumiałem jakiegoś idiomu, tylko brałem słownik sprawdzałem znaczenie i starałem się zapamiętać.
Poza tym uważam, że to posunięcie rządu jest bardzo dobre, bo my Polacy mamy jeszcze trochę ambicji, żeby języka się nauczyć (wiadomo są wyjątki). Różne mniejszości, czy to z Afryki, czy z Azji, nie chcą się uczyć ani asymilować kulturowo, tylko tworzyć własne autonomie w państwie, które jeszcze musi za to płacić. Multi-kulti się nie sprawdza, zbyt dalekie od siebie kulturowo społeczeństwa zawsze będą mieć różnego rodzaju niesnaski.

frollo
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączył: 14 paź 2011, 12:02
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HYDE PARK