Zasilek dla bezrobotnych w Polsce.

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

KobietaPostNapisane przez Luiza » 29 mar 2009, 15:56 Zasilek dla bezrobotnych w Polsce.

Moze ktos cos wie na ten temat. Wiem ze w Polsce wymagaja formulazy 301 i 303, ale niestety w Jobcentre jak zwykle czeski film - nikt nic nie wie.
Moi znajomi wracaja do Polski i bylabym bardzo wdzieczna za wszelka pomoc.

Wiem ze chyba juz ten temat byl poruszany, ale forum sie cos ostatnio sypie i nie dziala mi opcja wyszukuj. Niezaleznie od tego co wpisze, zawsze mi pokazuje ze szukane slowo wystepuje w 4160 postow. Nie jestem w stanie tylu przejrzec :twisted:
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez eewula » 5 kwi 2009, 07:24 Re: Zasilek dla bezrobotnych w Polsce.

Ja ostatnio interesowalam sie tym tematem.Tak potrzebny jest formularz E301 i najlepiej by bylo po zakonczeniu pracy wziasc go Joobcenter,ale nie koniecznie.Wojewodzki urzad pracy sam moze wyslac go do Anglii tylko ponoc do dluuuugo trwa.
To formularz zawierajacy okres zatrudnienie na terenie UK,jesli na miejscu powiedza ze wracaja do kraju w Joobscenter to ponoc zalatwiaja to bardzo szybko.Chyba chca sie nas pozbyc.
Ja tylko nie moglam sie doszukac informacji czy musze byc zwolniona czy jesli sama sie zwolnie to tez zasilek bedzie mi przyslugiwal w kraju.Moze ktos wie.........
Avatar użytkownika
eewula
Rozeznany
 
 
Posty: 133
Dołączyła: 19 lut 2007, 10:10
Lokalizacja: blisko
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 5 kwi 2009, 09:50 Re: Zasilek dla bezrobotnych w Polsce.

eewula napisał(a):Ja tylko nie moglam sie doszukac informacji czy musze byc zwolniona czy jesli sama sie zwolnie to tez zasilek bedzie mi przyslugiwal w kraju.
Podobno jest tak ze nalezy ci sie albo pol roku w Polsce, albo 3 miesiace w Anglii, do wyboru. nie mozesz brac obydwu.
eewula napisał(a):To formularz zawierajacy okres zatrudnienie na terenie UK,jesli na miejscu powiedza ze wracaja do kraju w Joobscenter to ponoc zalatwiaja to bardzo szybko.
Wiec oni poszli do jobcentre i nikt nie widzial o co im chodzi. Moze trafili na jakiegos wyjatkowego idiote.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez joaa » 20 sie 2009, 23:00 Re: Zasilek dla bezrobotnych w Polsce.

No więc tak. Najlepiej byłoby chyba starać się o zasiłek w Uk a poźniej go przetransferować do Polski (można chyba na 3 miesiące), dokładnie tego nie wiem na ile.

Jeżeli wraca się do Polski to potrzebujemy formularz E301 i tak czy inaczej czeka się około miesiąca wysyłając z POlski (wypełnić wniosek o wydanie E301- do ściągniecia z netu, trzeba wysłać payslipy).

Jak już dostaniemy formularz E301 to udajemy się do wojewodzkiego urzedu pracy i wypełniamy kolejne formularze. Dlaczego wróciliśmy itp.
I czekamy kolejny miesiąc. Dostajemy zasiłek maksymalnie około 500 zł (w zależności od przepracowanych lat wstecz).

joaa
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 30 paź 2007, 18:27
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez aguniauk11 » 21 sie 2009, 15:05 zasiłek dla bezrobotnych

Jeśli sama się zwolnisz to zasiłek dostaniesz przez 9m-cy,dokładnie takie same przepisy obowiązują jakbyś pracowała w Polsce.

aguniauk11
Początkujący
 
 
Posty: 39
Dołączyła: 24 kwi 2008, 19:39
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez ironmen » 19 lis 2009, 19:26 Re: Zasilek dla bezrobotnych w Polsce.

hej. to zalezy co cie interesuje. jezeli chcesz pobierac zasilek angielski w polsce to musisz najpierw pobierac bezrobocie w anglii 4 tyg a potem go przetransferowac robiac to za pomoca formularza e303 uzyskanego z Pension Centre wracajac do polski masz 7 dni na zarejstrowanie sie jako poszukujacy pracy( a nie bezrobotny). Majac e303 i zaswiadczenie zarejstrowania jako poszukujacy pracy z powiatowego UP idziesz do wojewodzkiego UP i skladasz te dokumenty i czekasz 30dni i masz 3 miesiace ang zasilek okolo 1300zl. w miedzy czasie (jezeli przepracaowales 365dni z 18 miesiecy) biezesz z powiat. UP wnisek o wydanie formul. e301 wypelniasz go zalaczasz p45, p60 4 ost payslipy, kotrakt , list referenc od wszystkich pracodawcow i to wysylasz na adres podany we wniosku. i na podstawie tego mozesz starac sie o polski zasilek ok 600 zl. nazywa sie on wtedy uzupelniajacy czyli zredukowany o te 3 miesiace ang. e301 podobno czeka sie kilka miesiecy wiec warto to zrobic wczesniej zeby miec wszystko gotowe po uplywie 3 miesiecy ang zasilku. mam nadz ze troche pomoglem.

ironmen
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 23 paź 2008, 12:40
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA