Prosze o pomoc przy Child Benefit

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez izabellka81 » 19 paź 2010, 12:13 Prosze o pomoc przy Child Benefit

chodzi o to ze pytaja sie po :
1. czy mam jakies oszczednosci , czy mam im podac jakie mam oszczednosci na koncie w banku (chyba moga to sprawdzic?) i czy podawac informacje nt. WTC i CHTC, ze dostaje.
2. pytaja kiedy ostatnio bylam w uk od 2003, od kiedy do kiedy i kolejen pytanie czy bylam w innym karju i od kiedy do kiedy, bylam w polsce ale tylko na urlopie, czy to tez podawac, ale i tak nie pamieta,m dokladnych dAT.
3. gdzie sprawdzic od kiedey pracodawca odprowadza mi NI, czy od daty kiedy zaczelam prace, czy od pierwszej wplaty na konto, nie wiem.
4.i pytanie o dziecko, jest pytanie zeby podac od kiedy do kiedy maly jest w uk, czy pisac od daty urodzin i zostawic puste w do kiedy?
moze tak napisalam bez ladu i skladu, sorki, ale mam nadzieje ze mnie zrozumie ten kto staral sie o ten benefit, poza tym spiesze sie.
prosze goraco o podpowiedzi, pozdrawiam

izabellka81
Raczkujący
 
 
Posty: 66
Dołączyła: 11 lip 2008, 09:57
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 19 paź 2010, 13:05 Re: Prosze o pomoc przy Child Benefit

izabellka81 napisał(a):1. czy mam jakies oszczednosci , czy mam im podac jakie mam oszczednosci na koncie w banku (chyba moga to sprawdzic?) i czy podawac informacje nt. WTC i CHTC, ze dostaje.

podaj kwote którą masz zaoszczędzoną na koncie jeśli chcesz, to i tak nie wpływa na przyznanie rodzinnego. A co do WTC I CHTC to o to się nie pytają więc nie pisz bo to nie ma sensu.
2 podaj datę przyjazdu tutaj i tyle nie wypisuj ile razy wyjeżdzałaś i na ile po prostu mieszkasz tu od momentu przyjazdu.
izabellka81 napisał(a):4
tak tylko datę narodzin wpisz.
Jeśli masz jakieś wątpliwości i pytania najlepiej zadzwoń do nich i zapytaj , możesz poprosić o polskiego tłumacza.
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2757
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez zielas » 22 paź 2010, 22:26 Re: Prosze o pomoc przy Child Benefit

1- napisz ze nie masz- i tak to nie ma zadnego znaczenia jak wyzej...
2- wakacyjne wyjazdy nie maja znaczenia.
3- nin placisz od kiedy zaczelas prace
4- data ur albo napisz since born.
powodzenia

zielas
Początkujący
 
 
Posty: 33
Dołączył: 29 gru 2006, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI