Nadanie numeru PESEL dla dziecka

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez marzencia2333 » 8 sty 2011, 16:08 Re: Nadanie numeru PESEL dla dziecka

AdamBoltryk napisał(a):. Dowód osobisty wydany osobie, która nie ukończyła 5 roku życia, jest ważny przez okres 5 lat od daty wydania dowodu osobistego



więc nie rozumiem po kiego grzyba chcesz jeździć co roku do konsulatu.


Bo ja posiadam na dzien dzisiajeszy tylko paszport tymczasowy wazny na rok czasu i musze co roku jezdzic do londynu, a dowod osobisty(ktorego nie posiadam a mam zamiar go wyrobic) jest wazny 5 lat i nie bede musiala jezdzic co roku. Juz wytlumaczylam jak krowie na rowie.
I przepraszam za bledy bede juz pisala dzieciom.

I jeszcze jedno skoro dzwonilam do konsulatu i mi powiedziano o tej podstwaie prawnej po wyjasnieniu calej sytuacji to chyba cos w tym musi byc. Jak chcecie to sami zadzwoncie i sie zapytajcie.Nawet podam wam numery
NUMERY TELEFONÓW DO URZĘDU:
0207 2913 900
0207 2913 934

Ja prosilam na formu tylko o pomoc w znalezieniu takiej ustawy.
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 8 sty 2011, 23:06 Re: Nadanie numeru PESEL dla dziecka

AdamBoltryk napisał(a):Roczne paszporty były w starym prawie.
W starym prawie był pierwszy paszport wydawany na rok a kolejny na 5 lat , teraz do 5 tego roku życia należy co roku wyrabiać paszport jeżeli jest potrzebny. Czyli jak zwykle zamiast ułatwić sprawe utrudnili ją. Numer PESEL też nie jest potrzebny do paszportu tymczasowego , dopiero do 5cio letniego.
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2757
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 9 sty 2011, 01:31 Re: Nadanie numeru PESEL dla dziecka

marzencia2333 napisał(a):adamirus, Nie potrzebujesz peselu dla dziecka do 5 roku zycia aby wyrobic dziecku paszport.
do pierwszego nei aj owszem, do kolejnych juz tak...
AdamBoltryk napisał(a):Ja osobiście nie widzę najmniejszego sensu w wyrabianiu dowodu osobistego dzieciom w ogóle, a już poniżej 5 roku życia w szczególności. Paszport "załatwia" wszystko. Zakładam, że posiadasz takowe.
moj maly ma paszport wyrobiony tu po urodzeniu i od 6 miesiaca zycia ma dowod wyrobiony w PL a to po to drogi Adamie zebym co roku nie mosiala ciagac siebie i malego do LOndynu zeby wyrobic kolejny paszport Gdyz teraz do 5 roku zycia dziecka trzeba wyrabiac paszport co roku...wiec ja widze w tym sens...

[ Dodano: |9 Sty 2011|, o 01:41 ]
AdamBoltryk napisał(a):To przyjmuj do wiadomości informacje, które Ci się podaje. Roczne paszporty były w starym prawie.
no co ty opowiadasz, paszporty biometryczne sa od 5 roku zycia dopiero, no chyba ze nas oszukali ;P albo przepisy od maja sie zmienily ;w starym prawie byly paszporty 5 letnie wlasnie.....
AdamBoltryk napisał(a):1. Dowód osobisty wydany osobie, która nie ukończyła 5 roku życia, jest ważny przez okres 5 lat od daty wydania dowodu osobistego

więc nie rozumiem po kiego grzyba chcesz jeździć co roku do konsulatu.

po to ze gdybym nie miala dowodu w przyszlym roku mosialabym jechac wyrobic malemu paszport znowu bo jest wazny tylko rok....dla mnie to marnowanie czasu, nerwow i pieniedzy ;) skoro dowody w PL sa za darmo juz w tej chwili :)a tak na 5 lat mam spokoj.dalej nie widzisz sensu??:)

[ Dodano: |9 Sty 2011|, o 01:46 ]
malaroksi napisał(a):AdamBoltryk napisał/a:
Roczne paszporty były w starym prawie.
W starym prawie był pierwszy paszport wydawany na rok a kolejny na 5 lat , teraz do 5 tego roku życia należy co roku wyrabiać paszport jeżeli jest potrzebny. Czyli jak zwykle zamiast ułatwić sprawe utrudnili ją. Numer PESEL też nie jest potrzebny do paszportu tymczasowego , dopiero do 5cio letniego.
otoz to malaRoksi dobrze napisala :)
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 9 sty 2011, 17:04 Re: Nadanie numeru PESEL dla dziecka

marzencia2333, malaroksi, bogini8, oki, mea culpa, sprawdziłem dowody, bo o tym było pytanie. Nie sądziłem, że w paszportach też coś na grzebali.
W takim przypadku macie jak najbardziej słuszność.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2523
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez pawelanisia » 9 sty 2011, 23:01 Re: Nadanie numeru PESEL dla dziecka

http://www.mswia.gov.pl/portal/pl/380/3 ... rtowe.html a to jest nowe prawo wydawania paszportu dziecku przed ukonczeniem 5 roku zycia

pawelanisia
Początkujący
 
 
Posty: 23
Dołączyła: 4 paź 2007, 11:21
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI